Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

SZARA STREFA usług wady i zalety- dyskusja i opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pią 24 Lut 2012, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie np. nie interesuje czyiś podatek.
Jeśli mam do wyboru dwie opcje wg mnie tak samo dobre, różniące się ceną, to wiadome,że stawiam na to co jest tańsze.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 24 Lut 2012, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Mnie np. nie interesuje czyiś podatek.
Jeśli mam do wyboru dwie opcje wg mnie tak samo dobre, różniące się ceną, to wiadome,że stawiam na to co jest tańsze.

Doskonale rozumiem Panią i dlatego nazywam to uczciwością kreatywną (czytaj - oszustwo)
Widzę, że z prawem podatkowym jest Pani troszkę na bakier. To nie jest czyjś podatek tylko Pani podatek jako PODATNIKA. Osoba wykonywująca usługę jest tylko PŁATNIKIEM.
Aby łatwiej to Pani zrozumieć to proponuję zapoznać się z definicją słowa "płatnik" ( kolejne trudne słowo).
Cytat:
Legalną definicję pojęcia „płatnik” zawiera ustawa z 29.8.1997 r. - Ordynacja podatkowa (dalej jako: OrdPU)1. Zgodnie z art. 8 OrdPU płatnikiem jest osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niemająca osobowości prawnej, zobowiązana na podstawie przepisów prawa podatkowego do obliczenia i pobrania od podatnika podatku i wpłacenia go we właściwym terminie organowi podatkowemu. Na płatniku ciążą zatem dwa podstawowe obowiązki:

•obliczenia i pobrania podatku,
•wpłacenia pobranego podatku właściwemu organowi podatkowemu.
Przepisy OrdPU czynią płatnika odpowiedzialnym majątkowo za wykonanie swoich obowiązków. W myśl bowiem przepisu art. 27 § 1 OrdPU płatnik - w zakresie swoich obowiązków - odpowiada całym swoim majątkiem za:

•niepobranie podatku od podatnika lub pobranie podatku w wysokości niższej od należnej,
•niewpłacenie w terminie pobranych podatków.
Odpowiedzialność majątkowa nakładana przez przepisy OrdPU nie jest jedynym rodzajem odpowiedzialności, jaka grozić może płatnikowi. Płatnik za niedopełnienie swoich obowiązków, określonych w OrdPU i w innych ustawach podatkowych, może także ponosić odpowiedzialność karną skarbową, czyli za przestępstwa skarbowe i wykroczenia skarbowe, które opisane są w przepisach KKS2.

Należy w tym miejscu zastanowić się nad jednym problemem. Otóż podstawową zasadą prawa karnego (nie wyłączając oczywiście prawa karnego skarbowego) jest to, że odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Powyższa zasada ma charakter zasady konstytucyjnej (wyrażona jest w art. 42 ust. 1 Konstytucji3), a powtarzają ją - w swoich pierwszych artykułach - zarówno KK4, jak i KKS.

Tak więc odpowiedzialności karnej skarbowej podlegać będzie ten tylko, kto dopuści się czynu zabronionego. KKS definiuje czyn zabroniony jako zachowanie o znamionach określonych w kodeksie (art. 53 § 1 KKS). Należy w związku z tym przyjąć, iż czynem jest zachowanie. Nie wdając się w skomplikowane rozważania na temat różnych teorii i koncepcji czynu5 należy stwierdzić, że czynem może być tylko i wyłącznie zachowanie człowieka. Oznacza to, że odpowiedzialności karnej podlegać może tylko człowiek, zaś wszelkie inne podmioty (osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej) nie będą ponosiły odpowiedzialności karnej. Zasadę tę wyraża się poprzez łacińską maksymę societas delinquere non potest6.
http://www.monitorprawniczy.pl/index.php?cid=20&id=1555&mod=m_artykuly
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KasiaWD
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: CZĘSTOCHOWA

PostWysłany: Sob 25 Lut 2012, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem jest tylko jeden - nikt z klientów nie będzie żądał pokazania dokumentów o prowadzonej działalności ani o tym czy jego podatek został odprowadzony prawidłowo. Do większości dokumentów nie ma z resztą uprawnień. Po prostu klient bierze co tańsze i nie interesuje się zawiłościami skarbowymi - w końcu on nie prowadzi działalności.

Jak widać akcja "weź rachunek" nie działa do końca. W poprzednim sezonie tylko dwie pary zabrały paragon... Klient powinien żądać rachunku - to by rozwiązało nieco nasz problem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fotogenic
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Ostrowiec Św.

PostWysłany: Sob 25 Lut 2012, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaWD napisał:
Problem jest tylko jeden - nikt z klientów nie będzie żądał pokazania dokumentów o prowadzonej działalności ani o tym czy jego podatek został odprowadzony prawidłowo. Do większości dokumentów nie ma z resztą uprawnień. Po prostu klient bierze co tańsze i nie interesuje się zawiłościami skarbowymi - w końcu on nie prowadzi działalności.

Jak widać akcja "weź rachunek" nie działa do końca. W poprzednim sezonie tylko dwie pary zabrały paragon... Klient powinien żądać rachunku - to by rozwiązało nieco nasz problem.


A umowa? Klienci nie są świadomi tego że podpisanie umowy obliguje wykonawcę do wystawienia później do niej rachunki? Ja akurat wystawiam zawsze rachunki bez pytania o nie. Może trzeba przestać, oszukiwać US i nie płacić podatku?język
_________________
Fotografia ślubna, reportażowa i reklamowa www.grzegorzskiba.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaWD napisał:

Jedyne czym możemy konkurować z szarakami to jakością. Bo ceną nie ma szans. Jest jednak wolny rynek i trzeba się dostosować.


Wolny rynek a szara strefa to dwie zupełne inne rzeczy, no proszę Cię, nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych oczko

A poważniej: zaprzyjaźniony zespół zeznał mi, że mieli nalot na weselu! Wpadła jakaś kontrola i sprawdzała czy pracujący przy obsłudze wesela od kucharek i kelnerek po fotografa i zespół, robią to legalnie! Zrobili to bardzo dyskretnie, tak że mało kto się zorientował, że coś takiego miało miejsce. Widzę, że coś się dzieje, może jednak ktoś wyciągnął bat na cwaniaków.

Kontrola skarbowa w przypadku wzięcia pod lupę podatnika który jest podejrzewany o działalność w szarej strefie, może skonfiskować połowę jego majątku, którego pochodzenie nie będzie w stanie udokumentować. Powodzenia życzę Twisted Evil
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serduszkox napisał:
Mnie np. nie interesuje czyiś podatek.
Jeśli mam do wyboru dwie opcje wg mnie tak samo dobre, różniące się ceną, to wiadome,że stawiam na to co jest tańsze.


Jeszcze kwestia solidności i pewności, że w dniu ślubu delikwent zjawi się na weselu lub dzień wcześniej nie zadzwoni: - sorki ale nie mogę uśmiech
Dla każdego jest oczywiste, że bardziej godny zaufania jest ten, który robi wszystko na legalu i na rynku jest 10 i więcej lat niż "kreatywny" i "profesjonalny" pierwszoroczniak działający "na czarno".
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/572294,wywiad_skarbowy_sprawdza_wesela.html

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/357249,fiskus_skontroluje_organizatorow_wesel.html

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110914/ZAMOSC/8205538
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ariene
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 10 Paź 2009
Posty: 512
Skąd: Warszawa/ Ruciane-Nida

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trudno nie zgodzić się z komentarzem MJ:
"Do Prezesa: Mam lepszy pomysł: ZNIEŚĆ VAT! SKOŃCZYĆ Z PODWÓJNYM OPODATKOWANIEM. ALBO PODAREK OD DOCHODU, ALBO OD WARTOŚCI DODANEJ! Zwiększenie dochodów budżetu państwa nie łączy się w naszej pięknej Ojczyźnie z ulżeniem losu ludzi niewydolnych, tylko z aferami i nieuczciwym bogaceniem się polityków i ich pociotków. Ci skorompowani "wybrańcy narodu", umarliby z głodu, gdyby wreszcie Naród odciął ich od państwowej kasy i musieliby uczciwie zarobić na swoje utrzymanie. I właśnie to przekonanie o nieuczciwości i nieudolności "kasty rządącej", powoduje nieustające rozrastanie się "szarej" i "czarnej" strefy. Bo po co uczciwie płacić podatki, skoro te pieniądze zostaną zmalwersowane lub zmarnotrawione? Pozdrawiam."

Ostatnimi czasy całkiem obficie wypływają nowinki na wierzch, gdzie okazuje się, że nasza wspólna kieszeń cudami schudła o tysiące, miliony pln... Doprawdy, zachęcające do "współpracy"... Rolling Eyes Nie żebym popierała wszelkie szare i czarne strefy, ale zupełnie nie dziwię się kolegom, że "oszczędzają". Choć ja wolę mieć spokojny sen.

W samych urzędach różne cuda się dzieją...
_________________
"sztuką nie jest to co widzisz, ale to co zrobisz, żeby inni zobaczyli."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KasiaWD
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: CZĘSTOCHOWA

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotogenic napisał:

A umowa? Klienci nie są świadomi tego że podpisanie umowy obliguje wykonawcę do wystawienia później do niej rachunki?


Rachunek wystawiam, nie każdy go jednak bierze. Mogę wciskać do płyt/albumów oczko

andrzejz napisał:

Wolny rynek a szara strefa to dwie zupełne inne rzeczy, no proszę Cię, nie mieszajmy dwóch różnych systemów walutowych


No dobrze, lekka przesada - wolny rynek to co innego. Nie zmieni to jednak faktu, że z szarą strefą nie wygramy i trzeba się do tego dostosować tak jak do wolnego rynku. Naloty nic nie zmienią. Wesel w sezonie jest dziesiątki tysięcy - nie ma szans na kontrolę w każdym. Ot, kilka osób zostanie wyeliminowanych ale na ich miejsce przyjdą kolejni i tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fotogenic
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Ostrowiec Św.

PostWysłany: Pon 27 Lut 2012, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaWD napisał:
No dobrze, lekka przesada - wolny rynek to co innego. Nie zmieni to jednak faktu, że z szarą strefą nie wygramy i trzeba się do tego dostosować tak jak do wolnego rynku. Naloty nic nie zmienią. Wesel w sezonie jest dziesiątki tysięcy - nie ma szans na kontrolę w każdym. Ot, kilka osób zostanie wyeliminowanych ale na ich miejsce przyjdą kolejni i tak.


A może i zmienią. Jestem święcie przekonany że gdyby została przeprowadzona taka akcja w moim mieście, to wszystkie szaraczki zaczęłyby się obawiać i albo by przestały działać albo zarejestrowały działalność. Rok temu były kontrole ze skarbówki w jednej ze szkół. Chociaż jak rozmawiałem w tym roku z jednym gościem który nie ma działalności, a robi zdjęcia, to powiedział że on się rozlicza przez umowy o dzieło i co ja od niego chcę.
_________________
Fotografia ślubna, reportażowa i reklamowa www.grzegorzskiba.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 5 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group