Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

SZARA STREFA usług wady i zalety- dyskusja i opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 18:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Ewaluna: masz rację w 100%. Tylko nie można w tym forum wydzielać pierszego postu czyli autora tematu- i tu jest ból. Także geneza tego tematu jest w dziale foto-wideo.


Nie chodzi o wydzielenie, tylko informację..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dałem link w poście na 1 str. Ale tu go powtarzam:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=9131
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mała uwaga do moderatora - tytuł wątku jest błędny.
Czarny rynek to oferowanie towarów i usług nielegalnych, tj. broń palna, narkotyki. My rozmawiamy o nielegalnym obrocie legalnymi towarami i usługami, czyli o szarej strefie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Właściwie tak.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sro 22 Lut 2012, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WIDEOFILM napisał:
Dałem link w poście na 1 str. Ale tu go powtarzam:
http://forum.slub-wesele.pl/viewtopic.php?t=9131

Dziękuję,super!
O to właśnie chodziło. Przejrzyście i czytelnie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
4kfoto
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 33
Skąd: Cieszyn, Śląsk

PostWysłany: Sro 22 Lut 2012, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fotogenic napisał:

Dyskutowałem z jednym mądralą w tym roku przy okazji studniówek. On coś tam złapał, robił zdjęcia po 30 zł od pary i dawał 1 płytę na klasę, ........ usłyszałem "to rób zdjęcia za 30 zł i będziesz miał klientów, a tak robisz za 50 i masz problemy". Aż się pięść zaciska.

Typowy fotoziutek. Aparat pt. lustrzanka z kitowym szkłem kupiony 3 dni temu i biznes się będzie kręcił.

Ostatnio na jednym z forów branżowych był wątek w stylu "Pomóżcie mam lustrzankę, obiektyw, żadnych lamp, jak mam robić zdjęcia na studniówce, aby były dobre, jakie parametry ustawić. Toż to szok!wykrzyknik! Ja nie mam nic przeciwko temu jeśli kolega koledze czy koleżance "cyknie fotkę", ale tacy ludzie jak wcześniej wspomniany z chwilą odejścia od kasy sklepu nie dla idiotów (ze sprzętem foto w reklamówce) uważają, że posiadają bezgraniczne umiejętności.
_________________
http://www.4kfoto.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KasiaWD
kandydat
kandydat


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 38
Skąd: CZĘSTOCHOWA

PostWysłany: Pią 24 Lut 2012, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szara strefa zawsze była jest i będzie - to walka z wiatrakami. Po prostu w PL są za duże obciążenia finansowe dla przedsiębiorców, zwłaszcza takich małych często jednoosobowych film. Na dodatek nie mamy dochodów przez cały rok, a płacić trzeba co miesiąc...

Jedyne czym możemy konkurować z szarakami to jakością. Bo ceną nie ma szans. Jest jednak wolny rynek i trzeba się dostosować. Nie ma co narzekać, nawet 1000 donosów nie zmieni tego. Zniknie paru szaraków - na ich miejsce przyjdą nowi. Po prostu trzeba z tym żyć lub przebranżowić się uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
fotogenic
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Ostrowiec Św.

PostWysłany: Pią 24 Lut 2012, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KasiaWD napisał:
Szara strefa zawsze była jest i będzie - to walka z wiatrakami. Po prostu w PL są za duże obciążenia finansowe dla przedsiębiorców, zwłaszcza takich małych często jednoosobowych film. Na dodatek nie mamy dochodów przez cały rok, a płacić trzeba co miesiąc...

Jedyne czym możemy konkurować z szarakami to jakością. Bo ceną nie ma szans. Jest jednak wolny rynek i trzeba się dostosować. Nie ma co narzekać, nawet 1000 donosów nie zmieni tego. Zniknie paru szaraków - na ich miejsce przyjdą nowi. Po prostu trzeba z tym żyć lub przebranżowić się uśmiech


No tak, konkurować jakością, wszystko ok ale... no właśnie ale. Jeśli ja prowadzę działalność, płacę wszystkie daniny i robię to na legalu to siłą rzeczy muszę mieć wyższe ceny. Robię dobre zdjęcia, bardzo dobre, dla niektórych może i świetne ale... ten działający w szarej strefie robi zdjęcia poprawne, może nawet dobre ale robi to za połowę mojej stawki. Cena kształtuje gusta w większości przypadków niestety. No i z takim szaraczkiem przegrywam w blokach startowych, bo ja klientowi oddam bardzo dobry materiał, ale będę chciał za to sporo więcej pieniędzy niż szaraczek, który robi materiał poprawny/dobry i sporo tańszy niż mój. Piszę to tylko na podstawie obserwacji klientów jacy się do mnie zgłaszają, a raczej jacy ode mnie odchodzą i na jaki wybór się potem decydują. Z przykrością muszę stwierdzić że większość klientów idzie do tańszego i gorszego. Może mam zwyczajnie pecha....
_________________
Fotografia ślubna, reportażowa i reklamowa www.grzegorzskiba.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pią 24 Lut 2012, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amatorzy np. ja - nie odróżniam zdjęć idealnych od dobrych. Zdjęcia mają mi się poprostu podobać i jeśli podobają mi się te z droższej oferty i te z tańszej to jak myślisz, które wybiorę? uśmiech To pytanie czysto retoryczne,myślę że odpowiedź jest jasna uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 24 Lut 2012, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amatorzy jeśli będą mieli do wyboru zdjęcia dobre i dobre to wybiorą uczciwego przedsiębiorcę czy oszusta podatkowego który wykona robotę za cenę pomniejszoną o koszty prowadzenia działalnoći gospodarczej?

To pytanie czysto retoryczne,myślę że odpowiedź jest jasna bo to nazywa się czciwość kreatywna... uśmiech
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 4 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group