Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

SZARA STREFA usług wady i zalety- dyskusja i opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Alicjamedia napisał:
Juliette masz w swoim komputerze legalne Windowsy, czy z "szarej strefy"?

A jaki ma to związek z moją wypowiedzią?
Nie opowiedziałam ani za szarą strefą, ani przeciwko niej, więc proszę o powściągliwość w wyciąganiu wniosków.


Jesteśmy Europejczykami, większość z nas jest z tego dumna. Jednak Białoruś i Czarnogóra to też Europa, mentalnie bliżej nam do nich, niż do Szwajcarii..
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
Jesteśmy Europejczykami, większość z nas jest z tego dumna. Jednak Białoruś i Czarnogóra to też Europa, mentalnie bliżej nam do nich, niż do Szwajcarii..

Ja jestem przede wszystkim Polką i nie mam kompleksu bycia gorszą od Niemców czy Szwajcarów. A mentalność "kombinatorska" (jeżeli o to chodziło) to cecha wielu narodów, nie tylko słabo rozwiniętych.

Ale nie o tym jest temat. Moje słowa odnosiły się przede wszystkim do tego, że "Wasza" walka z firmami działającymi "na czarno" jest mało wiarygodna. Niestety większości właścicieli firm towarzyszy wspomniana przez AndrzejaZ moralność Kalego. Interesy przedsiębiorców i klientów są zwykle rozbieżne. To co przeszkadza nam jako przedsiębiorcom, podoba się kiedy jesteśmy klientami, i odwrotnie. Daleko nie trzeba szukać - producentów żywności cieszy wzrost cen ich produktów, konsumentów już niekoniecznie. Stąd było moje pytanie: czy kiedy jesteście klientami zawsze równie mocno dbacie o przepisy prawa i chętnie płacicie więcej w imię "uczciwości"? To raczej prośba o refleksję, niż o konkretne odpowiedzi.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Juliette dnia Wto 21 Lut 2012, 13:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Stąd było moje pytanie: czy kiedy jesteście klientami zawsze równie mocno dbacie o przepisy prawa i chętnie płacicie więcej w imię "uczciwości"? To raczej prośba o refleksję, niż o konkretne odpowiedzi.


Bardzo dobre pytanie..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Moje słowa odnosiły się przede wszystkim do tego, że "Wasza" walka z czarnym rynkiem jest mało wiarygodna.
Nie sposób walczyć z czarnym rynkiem, wyrażamy jedynie oburzenie, oczywiście można to zrobić wiarygodniej.

Juliette napisał:
Interesy przedsiębiorców i klientów są zwykle rozbieżne.
To jest raczej symbioza, specjalizacja zawodów nastąpiła po to, żeby każdy robił to co robi najlepiej. (dzięki temu nie szyjesz sobie sama staników). Możesz go kupić taniej przy drodze od Białorusina albo w specjalistycznym sklepie z bielizną drożej. Przyszło Ci kiedyś do głowy, żeby założyć do sukni ślubnej bieliznę z bazarku??
Myślę, że nie, choć w pierwszej chwili nie odpowiesz dlaczego, wiesz jedynie, że jest z milion argumentów, ale żaden racjonalny nie przychodzi do głowy.. to też jest wartość dodana, która odgrywa ogromną rolę w naszym życiu
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooo.... taki przykład akurat..... uśmiech Stanika do sukienki po prostu nie kupisz na bazarku, a np majtki dość ładne można znaleźć język Tak jak z wydatkiem jakiejś niemałej sumy na stanisława w specjalistycznym sklepie się pogodziłam, tak majtochy- na pewno kupię w cenie niewysokiej....czemu i nie na bazarku Twisted Evil
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moi drodzy: tak popatrzcie obiektywnie na tą całą sprawę:
A gdyby tak wszyscy dosłownie WSZYSCY byli uczciwi, uczciwie rozliczali się z naszym państwem, uczciwie płacili podatki, opłaty itd etc, czy będzie lepiej? Czy za to np służba zdrowia będzie działać lepiej? Czy będziemy mieli lepsze renty i emerytury? Czy będzie lepszy dobrobyt ? Odpowiedź chyba znacie.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Ciekawa jestem czy wszyscy wrogowie szarej strefy są konsekwentni również o odniesieniu do innych branż myślący
Czy na przykład zatrudniając ekipę remontowo-budowlaną zawsze dbają, żeby była to firma legalnie działająca i sprawdzają czy przypadkiem któryś z pracowników nie pracuje na czarno. I w związku z tych chętniej za remont łazienki zapłacą 20 tys. zł zamiast 15 tys., żeby tylko wspierać "uczciwość"...


To są dwie zupełnie inne postawy: 1) jawnie popierać działalność szarej strefy; 2) wykazywać nadgorliwość i grzebać ludziom w papierach.
Jest coś takiego jak instytucja ograniczonego zaufania. Rozmawiając z usługodawcą zakładam, że działa legalnie a nie na odwrót. To jest moja postawa. Postawa, której się sprzeciwiam a która pojawiła się w tym wątku to: szukam usługodawcy który dyma państwo na podatkach i dlatego jest tańszy. Więc to bez znaczenia, że dyma on państwo i innych legalnie działających byle bym ja zapłacił parę stów mniej. Żeby spuentować problem, przywołam stare porzekadło: chytry dwa razy traci. Ci, którzy się sparzyli na: "tanio i profesjonalnie" to wiedzą, inni prędzej czy później w swoim życiu się o tym przekonają uśmiech No i jeszcze jedno, skoro dyma on państwo to może i wydymać państwa uśmiech

Słowo komentarza do Microsoftu i innych tego typu korporacji. Przywoływanie tu tych przykładów i porównywanie do relacji na rynku drobnych usługodawców to nieporozumienie. Choćby dlatego, że te korporacje pasożytują nie tylko na klientach ale bardzo często także na autorach. Pasożyta inaczej traktuje się niż pracowitą mrówkę uśmiech No ale to zupełnie innych temat ad ACTA uśmiech
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam małą uwagę techniczną do moderatorów.
Otóż,do tej pory na forach spotykałam się z bardzo pomocną praktyką: przy wydzielaniu postów z tematu,w pierwszym poście nowo powstałego wątku moderatorzy umieszczali link do pierwotnego tematu ( z właściwą adnotacją "posty zostały wydzielone z tematu....").

Ten temat jest wyrwany z kontekstu i ja na przykład zupełnie nie wiem gdzie jest jego geneza.Myślę,że mój pomysł jest bardzo praktyczny i nie tak bardzo kłopotliwy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
fotogenic
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: Ostrowiec Św.

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Temat wielokrotnie wałkowany na wielu forach i przy wielu okazjach: "czy nielegalna działalność foto (czy jakakolwiek inna) wpływa negatywnie na część legalnie działających przedsiębiorstwa w danej branży?" Oczywiście że wpływa. Działanie i wykonywanie zleceń po niższych stawkach kryjąc się za stwierdzeniami "mogę sobie trochę dorobić, to każda kasa jest ważna i robię za mniej" oraz "mogę sobie pozwolić na tańszą usługę, bo nie płacę podatków to żeby zdobyć klienta zejdę z ceny żeby być bardziej konkurencyjnym" to psucie rynku i roboty innym.

I teraz tak: jesteś fotografem, masz działalność, ponosisz koszty jej prowadzenia (wiadomo jakie i nie ma co się rozwodzić), a obok działa typek który robi to samo co ty, ale nie ma ponosi praktycznie żadnych kosztów związanych z legalną działalnością, nie płaci ZUSu, podatku, działa na nielegalnym sofcie. Obaj robicie zdjęcia na ślubach - Ty z legalną działalnością żeby opłacało ci się ja utrzymać masz usługę na poziomie 1500 zł, a on nie musi niczego utrzymywać i robi sobie z doskoku - za 1000 zł. Przy teoretycznym założeniu że robicie podobne zdjęcia on (za przeproszeniem) wpieprza ci się w robotę, bo robi usługę o 30% taniej niż ty i zabiera ci klientów. Ty żeby z nim konkurować i mieć z czego żyć musisz albo zejść z ceny żeby zrównać się z jego poziomem, zjechać z jakości żeby przy twoim nakładzie pracy i kosztów opłacało się dane zlecenie wykonać albo iść i rozbić gościowi jego aparat na głowie.
Kolejna ważna sprawa - w teorii działający nielegalnie nie jest konkurencją, bo o konkurencji możemy mówić jeśli dwa podmioty działają na tych samych zasadach, ale w praktyce jest konkurencją i to szkodliwą, bo zaniżającą ceny i tym samym psującą rynek.
Tak więc suma sumarum moim zdaniem - szara strefa ok - pod warunkiem że nie wchodzi cenowo w drogę tym którzy działają legalnie.
Dyskutowałem z jednym mądralą w tym roku przy okazji studniówek. On coś tam złapał, robił zdjęcia po 30 zł od pary i dawał 1 płytę na klasę, a ja miałem ofertę 50 zł, ale każda para dostawała płytę z pełną poligrafią w etui, odbitkami i prezentacją ze zdjęć. Na moje stwierdzenie że dając taką ceną jaką daje psuje mi robotę i zabiera chętnych, bo klient poleci tam gdzie taniej usłyszałem "to rób zdjęcia za 30 zł i będziesz miał klientów, a tak robisz za 50 i masz problemy". Aż się pięść zaciska. Żeby mi się opłacało zrobić zdjęcia za 30 zł to musiałbym zniżyć się do jego poziomu czyli dać 1 płytę na całą klasę czyli odstawić fuszerkę, na która nie mogę i nie chcę sobie pozwolić, bo stawiam na jakość a nie zrealizowanie zlecenia na odwal się.
_________________
Fotografia ślubna, reportażowa i reklamowa www.grzegorzskiba.pl
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 18:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewaluna: masz rację w 100%. Tylko nie można w tym forum wydzielać pierszego postu czyli autora tematu- i tu jest ból. Także geneza tego tematu jest w dziale foto-wideo.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group