Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

SZARA STREFA usług wady i zalety- dyskusja i opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile...
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nie ma to żadnego przełożenia, wbrew pozorom....... po prostu nie demonizuję szarej strefy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Swiderski
gaduła
gaduła


Dołączył: 21 Sie 2011
Posty: 292
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Nie, nie ma to żadnego przełożenia, wbrew pozorom....... po prostu nie demonizuję szarej strefy.

Skąd takie wnioski. Poparte są dowodami?
_________________
Nie robię zdjęć artystycznych i kreatywnych.

ewaluna napisał:
Naprawdę,musisz z dumą patrzeć w lustro,Ty,który przychodzisz tu z kagankiem oświaty fotograficznej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

> Karolina1984 tu nie ma o czym dyskutować bo sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Zasada równej konkurencji i elementarnej uczciwości - jeśli ktoś zarobkuje w ten sam sposób co ja a nie musi ponosić daniny na rzecz państwa w kwocie prawie 700 zł miesięcznie, co rocznie daje kwote ~8000 zł, to uważasz to za rzecz do przyjęcia i uczciwą?
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś zaczyna......... uważam to za rzecz wręcz konieczną, bo inaczej pójdzie z torbami........ ale rozwinąć działalności taki cżłowiek nie rozwinie, więc to jest kwadratura koła. I nie masz się co obawiać takiej konkurencji, bo zasięg działalności takiego fotografa, kamerzysty czy kogo tam- jest nieporównywalnie mniejszy.
I wydaje mi się, oferta skierowana do innych klientów. Na pewno nie tych płacę- wymagam- "och, och, mój najważniejszy dzień życia musi być fotografowany przez wyjątkowego profesjonalistę"- tylko do tych, co chcą mieć "coś", ale płacą niewiele i wymagają średnio. Rolling Eyes
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musiałem temat podzielić, gdyż dyskusja zboczyła z zasadniczego tematu, który założyła Agnieszka z Bydgoszczy.
Tutaj w tym temacie prosze pisać na temat odnośnie czarnego rynku usług. Temat Agnieszki został przeniesiony do działu ofertowego.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Jak ktoś zaczyna......... uważam to za rzecz wręcz konieczną, bo inaczej pójdzie z torbami........ ale rozwinąć działalności taki cżłowiek nie rozwinie, więc to jest kwadratura koła. I nie masz się co obawiać takiej konkurencji, bo zasięg działalności takiego fotografa, kamerzysty czy kogo tam- jest nieporównywalnie mniejszy.
I wydaje mi się, oferta skierowana do innych klientów. Na pewno nie tych płacę- wymagam- "och, och, mój najważniejszy dzień życia musi być fotografowany przez wyjątkowego profesjonalistę"- tylko do tych, co chcą mieć "coś", ale płacą niewiele i wymagają średnio. Rolling Eyes

Zgadzam się, zgadzam się, zgadzam się!
Ja sama biorę kolegę kamerzystę i koleżankę fotografa - żadne z nich nie ma działalności. O JEZU TO TAKIE STRASZNE! Tylko, że wykonują swoją robotę super i świetnie, a wezmą ode mnie - kamerzysta 1500, a fotograf kilka stówek i dostanę milion zdjęć, a nie "40 zdjęć za 2500 tys zł", albo film godzinny ze ślubu i wesela za 4000 tyś - śmiech na sali!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
andrzejz
bywalec
bywalec


Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 146
Skąd: Olkusz / Kraków

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia -> Karolina -> typowa mentalność Kalego Drogie Panie, jeśli na oszustwie mogę zyskać kosztem innych to dobrze a jeśli to mnie oszukują? Zapewniam Was, że już by się to Wam tak nie podobało. Proszę darować argumenty o rozwoju, starcie, korzyści z szarej strefy itd. tym bardziej, że teraz na start można dostać 20 tys. i ulgi. Bzdurą jest także, że szara strefa nie uderza w tych co działają legalnie. Bezpośrednio czy pośrednio uderza w mniejszym w lub większym stopniu w każdy podmiot działający legalnie. Uderza także w klientów, bo zmusza legalnie działające firmy do obniżania ceny - co akurat podoba się klientom - ale także w konsekwencji do obniżenia jakości świadczonych usług albo upośledza ich możliwości rozwoju, np. przez ograniczenie możliwości inwestycyjnych (zakup nowych technologi, nowego sprzętu itd.). Uczciwa konkurencja to konkurencja pomiędzy podmiotami działającymi na równych zasadach.
_________________
Kamerzysta i fotograf ślubny - Kraków - Olkusz - Katowice
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawa jestem czy wszyscy wrogowie szarej strefy są konsekwentni również o odniesieniu do innych branż myślący
Czy na przykład zatrudniając ekipę remontowo-budowlaną zawsze dbają, żeby była to firma legalnie działająca i sprawdzają czy przypadkiem któryś z pracowników nie pracuje na czarno. I w związku z tych chętniej za remont łazienki zapłacą 20 tys. zł zamiast 15 tys., żeby tylko wspierać "uczciwość"...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Alicjamedia
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 27 Mar 2011
Posty: 870
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Ciekawa jestem czy wszyscy wrogowie szarej strefy są konsekwentni również o odniesieniu do innych branż myślący
Czy na przykład zatrudniając ekipę remontowo-budowlaną zawsze dbają, żeby była to firma legalnie działająca i sprawdzają czy przypadkiem któryś z pracowników nie pracuje na czarno. I w związku z tych chętniej za remont łazienki zapłacą 20 tys. zł zamiast 15 tys., żeby tylko wspierać "uczciwość"...

Juliette masz w swoim komputerze legalne Windowsy, czy z "szarej strefy"?
_________________
alicjamedia.pl
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Wto 21 Lut 2012, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Alicjamedia napisał:
Juliette masz w swoim komputerze legalne Windowsy, czy z "szarej strefy"?

A jaki ma to związek z moją wypowiedzią?
Nie opowiedziałam ani za szarą strefą, ani przeciwko niej, więc proszę o powściągliwość w wyciąganiu wniosków.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Utrwalcie te chwile... Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group