Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Pierwsza pomoc
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 21:12    Temat postu: Pierwsza pomoc Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do mam, czy umiałybyście udzielić pierwszej pomocy swojemu dziecku w krytycznej sytuacji? Chodzi mi o zatrzymanie krążenia, zakrztuszenie, itp.
Ja nie mam o tym większego pojęcia i przeraża mnie moja niewiedza w tym temacie.

Dlaczego mnie naszło na taki temat? Wysłuchałam właśnie nagrania zamieszczonego na wp. Jest to nagranie z dyżurki straży pożarnej na którą przez pomyłkę dodzwoniła się matka w panice, gdyż dziecko nie oddychało. Nagranie jest naprawdę mocne (wszystko dobrze się skończyło na szczęście). Przeraża mnie to, że w domu były 4 dorosłe osoby a nikt nie wiedział co zrobić z dzieckiem, jak mu pomóc, jak resuscytować. Przeraża mnie też to, że ja nie wiem smutny
Wklejam link jakby ktoś chciał posłuchać (choć nie wiem po co zamieszczono to w necie):
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019391,opage,2,title,Ratunku-Michalek-umiera-Poruszajace-nagranie,wid,14265123,wiadomosc.html#opOpinie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczerze to mniej więcej wiem co zrobić jak się zakrztusi, coś wiem na temat sztucznego oddychania. Ale też się boję, że nie będę umiała w razie czego pomóc Małej.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem jakie działania podjąć przy zakrztuszeniu, utracie oddechu itd ale nie wiem jak wyglądałoby to w praktyce.. ten stres chyba by mnie zeżarł Confused
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wiem co robić i mam nadzieję, że w kryzysowej sytuacji dałabym radę (oby takich nie było). Mój tata jest ratownikiem w pogotowiu,babcia była pielegniarka m.in. na noworodkach. Od zawsze wbijali mi do głowy pierwszą pomoc, także dzieci.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aniusia
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 1430
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niby posiadam jakąś tam wiedzę na temat pierwszej pomocy. Ale nie wiem jak to by wyglądało w praktyce i szczerze powiedziawszy nie chcę się przekonać. Myślałam nawet jakiś czas temu, żeby sie zapisać na taki porządny kurs pierwszej pomocy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marta_ges napisał:
Ja wiem co robić i mam nadzieję, że w kryzysowej sytuacji dałabym radę (oby takich nie było). Mój tata jest ratownikiem w pogotowiu,babcia była pielegniarka m.in. na noworodkach. Od zawsze wbijali mi do głowy pierwszą pomoc, także dzieci.

Wydaje mi się, że jak masz to dobrze wpojone to nie będziesz miała problemu. Tzn pomimo ogromnego strachu dałabyś sobie radę.
Dlatego ja musze koniecznie przeszkolić się w pierwszej pomocy, bo wiem, że będę na pewno próbowała ratować dziecko, ale chciałabym to robić umiejętnie.

Przeraża mnie w tym nagraniu, którego wysłuchałam, że nikt nie wiedział co zrobić szok
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O masakra Shocked Ja nie wiem co bym zrobiła Confused Niby w LO miałam szkolenie z pierwszej pomocy, ale teraz nie wiem czy bym udzieliła pierwszej pomocy będąc w szoku. Zawsze w kryzysowych sytuacjach staram się myśleć i działam racjonalnie a miałam już kilka takich, nie wiem niestety jakby to było gdyby chodziło o bliską mi osobę...
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja znajoma jakieś pół roku temu musiała reanimować swojego chłopaka, bo ni stąd ni z owąd stracił przytomność i przestał oddychać. Dała sobie radę, lekarz powiedział, że uratowała mu życie, bo robiła to dzielnie do przyjazdu karetki. Dreszcze przechodzą na samą myśl, ale chyba w kryzysowej chwili robi się wszystko by pomóc. Nie wiem sama...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Dreszcze przechodzą na samą myśl, ale chyba w kryzysowej chwili robi się wszystko by pomóc. Nie wiem sama...


Sęk właśnie w tym tkwi, więc myślę że przy instrukcji dyspozytora/dyspozytorki z pogotowia każdemu z nas udałoby się udzielić pierwszej pomocy.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dyspozytor u taty w pracy opowiadał mi, że takie sytuacje jak ta z linka miał kilka razy. Ludzie panikujący, krzyczący do słuchawki i co gorsza często nie słuchający instrukcji co robić Rolling Eyes mówił, że nie raz musiał porządnie krzyknąć na rozmówcę żeby się ogarnął i zaczął działać. Brawa dla strażaka za reakcję, serio, bo to co zrobił uratowało dziecku życie.

A z tym pogotowiem tzn z szybkim dojazdem to nie jest takie różowe.. ludzie mają w d..., że jedzie karetka i nie dość, że nie zjadą to jeszcze potrafią zablokować skrzyżowanie, albo mohery wyłażące na pasy "bo ja mam zielone" Rolling Eyes powinno się mocno uczulać społeczeństwo na takie rzeczy jak pierwsza pomoc, ułatwienie przejazdu służbą typu straż, pogotowie i przemycać odpowiednie działania nawet w głupawych serialach czy programach Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group