Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezent na chrzest...?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niemampomyslu
maniak
maniak


Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 1454
Skąd: śląsk/łódzkie

PostWysłany: Sob 16 Mar 2013, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli uściślając, najczęstsze pomysły to Biblia, złoty łańcuszek albo zabawka edukacyjna.. (Kasa nie wchodzi w grę.) Jakby ktoś miał jeszcze jakiś inny pomysł to pisać oczko
Bo mój B. zostanie chrzestnym mojej kuzynki Very Happy Także zostanie na zawsze połączony z moją rodziną Very Happy Kurde, teraz to już się nie mogę rozmyślić językjęzyk
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brwon80
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 4

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co wypada dać na prezent na chrzciny dziecku?
Jakieś sugestie/ podpowiedzi? Potrzebuję szybkiej odpowiedzi! Mam 2 tygodnie na zakup prezentu. Pozdrawiam

Edit > błąd w tekście


Ostatnio zmieniony przez Brwon80 dnia Sro 4 Wrz 2013, 13:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brwon80 napisał:
Co wypada dać na prezent na chrzciny ojcu chrzestnemu?
Jakieś sugestie/ podpowiedzi? Potrzebuję szybkiej odpowiedzi! Mam 2 tygodnie na zakup prezentu. Pozdrawiam

Shocked
A od kiedy to chrzestni dostają prezenty z okazji chrzcin? Surprised

Chyba, że chodzi o tą niewybredną reklamę... Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire chłopak napisał niezgodnie ze stylistyką, ale ma na myśli to, że będzie ojcem chrzesttnym i chce swojemu chrześniakowi kupić prezent uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brwon80
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 4

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już nie róbcie afery Very Happy
Poprawiłem się po prostu tak to jest jak się za szybko piszę i nie skontroluje się napisanego tekstu. Pozdro
Sorki za zamieszanie, na następny raz się poprawię oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już widzę poprawki i usuniętą z podpisu reklamę, na szczęście. uśmiech

Najłatwiej i najpraktyczniej, pewnie pieniądze, ale jeśli ma być to jakaś pamiątka to dla dziewczynki jakiś pierścionek/biżuterie (u nas tak się utarło), a dla chłopca nie mam pojęcia...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U mnie w rodzinie jest tak, że bez względu na płeć dziecka ojciec chrzestny kupuje chrześniakowi krzyżyk a chrzestna medalik albo ryngraf. I moi dwaj chrześniacy też dostawali ode mnie medaliki, zgodnie z tą tradycją.

Mój trzeci chrześniak, syn moich przyjaciół, dostał ode mnie srebrny krzyżyk i książeczkę dla dzieci.

Jeżeli chcesz by dziecko miało pamiątkę związaną z chrztem to dla chłopca właśnie polecam krzyżyk (najlepiej srebrny, bo chłopcy raczej złota nie noszą), dla dziewczynki może być medalik albo jakaś zawieszka czy kolczyki.
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brwon80
początkujący
początkujący


Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 4

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Okej dziękuje bardzo za podpowiedzi. U mnie w rodzinie jakieś tradycji [jeżeli chodzi o te sprawy] nie zauważyłem, może jedynie łańcuszek z krzyżykiem, ale to na komunie [dla chłopca].
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Escherichia
guru
guru


Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 3165
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Sro 4 Wrz 2013, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko zależy od rodziny. Dlatego jak moi przyjaciele brali mnie na chrzestną to pytałam się, czy mają w rodzinie jakiś zwyczaj co kto daje. I się dowiedziałam, że np. u przyjaciela jest tak, że to dziadkowie kupują ryngraf, który po chrzcinach się wiesza nad łóżeczkiem. U mojego narzeczonego żadnych zwyczajów z kolei nie ma.

Ale akurat krzyżyk, Biblia dla dzieci czy krzyż albo obrazek do powieszenia nad łóżeczkiem uważam za coś uniwersalnego, co można kupić bez względu na płeć dziecka. No i jest związane z wydarzeniem. Do tego dołączyć jakąś drobną zabawkę jako coś mniej "chrzcielnego".
_________________
Aut inveniam viam aut faciam

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aga88
gaduła
gaduła


Dołączył: 23 Cze 2014
Posty: 278
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: Pon 11 Sie 2014, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm a my za 2 tygodnie wybieramy się na chrzest do bratanicy mojego Ł. I co kupić na prezent jako gośćpytajnik
Tzn mój narzeczony daje kasę a ja mam kupić jakiś podarunek niekoniecznie związany z chrztem tylko co? Dziecko ma już starszą siostrę i dziadków w USA więc ciuszków, zabawek i różnego typu akcesoriów posiada masę. Brak mi pomysłu smutny
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 7 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group