Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezent na chrzest...?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My ze szwagrem kupiliśmy chrześnicy obrazek srebrny z Matką Boską i dzieciątkiem, z dedykacją z tyłu. Myśleliśmy najpierw żeby kupić coś praktycznego ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że chrzestny to chrzestny i mała na pamiątkę powinna dostać coś związanego z wiarą. Co później z tym zrobi, to jej sprawa uśmiech Do tego dołożyliśmy jeszcze parę groszy.
Prezenty praktyczne, jak i te mniej praktyczne mała dostała od reszty gości - kuzynka zrobiła praktycznie małe wesele, więc trochę się tego zebrało.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na chrzest dostałam 2 pary kolczyków i były to moje pierwsze, mam je do tej pory, a jak mówiłam łańcuszka ani raz nie założyłam więc kwestia pewnie rodziców, bo co taki maluch ma do powiedzenia:) nosi co mu założąuśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku do Pierwszej Komunii idzie bratanek mojego męża, a przy okazji chrześniak. Oczywiście nie do pomyślenia jest, żeby dać coś innego niż pieniądze, najlepiej w dużej ilości. Wiecie, wszystko się we mnie wzdryga na myśl o tych komuniach w stylu "zastaw się, a postaw się". Przypominają mi trochę śluby kościelne brane dla kiecki i tradycji. Uważam, że prezent na Komunię powinien mieć znaczenie symboliczne, być pamiątką, podobnie jak ten na chrzest. Ale okazuje się, że w rodzinie jestem w zdecydowanej mniejszości.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chrzest to przede wszystkim wydarzenie religijne, duchowe i uważam, że wspaniałą pamiątką od chrzestnych jest łańcuszek z medalikiem, krzyżykiem, Pismo Święte..Praktyczne prezenty może od innych zaproszonych gości, dziadków, cioć, ale prezent od chrzestnych powinien być symbolem i pamiątką.
Ja nie mam żadnej pamiątki z chrztu. Natomiast łańcuszek z medalikiem, który dostałam na Pierwszą Komunię od chrzestnego noszę do dziś, czyli już prawie 18 lat.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak piszecie, że warto zapytać rodziców. Owszem zgadzam się, ale wiem jaka będzie odpowiedź w przypadku mojego chrześniaka, rodzice pewnie chórem stwierdzą, że "kasa". Mały i tak dość często dostaje od nas prezenty, na każdy skończony miesiąc dostaje albo jakieś ubranko, albo zabawkę.
Myślałam nad zakupem krzesełka do karmienia, ale już się sparzyłam leżaczkiem kupiłam pod choinkę i dostał drugi taki sam od babci, teraz jeden leży nieużyteczny. (zostawię dla swoich dzieci:), co do krzesełka obawiam się, żeby nie było podobnie.
Dlatego zdecydowaliśmy, że Filip otrzyma łańcuszek z białego złota z grawerem na medaliku i najprawdopodobniej około 200 zł. język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyna
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 9

PostWysłany: Sro 29 Lut 2012, 16:15    Temat postu: drzewko na prezent Odpowiedz z cytatem

Fajnym pomysłem na prezent jest sadzonka drzewka. Sama wypróbowałam.
Jest jedna firma, która się zajmuje wysyłką drzew i mają w swojej ofercie zestawy na chrzest z GRAWEREM - POLECAM rodzice byli w niebo wzięci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 29 Lut 2012, 16:45    Temat postu: Re: drzewko na prezent Odpowiedz z cytatem

Tyna napisał:
Fajnym pomysłem na prezent jest sadzonka drzewka. Sama wypróbowałam.
Jest jedna firma, która się zajmuje wysyłką drzew i mają w swojej ofercie zestawy na chrzest z GRAWEREM - POLECAM rodzice byli w niebo wzięci


biznes nie idzie? język
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyna
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 9

PostWysłany: Sro 29 Lut 2012, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

idzie, dziekuje uśmiech a Tobie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 29 Lut 2012, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyna napisał:
idzie, dziekuje uśmiech a Tobie?


To super, w takim razie stać Cię na reklamę w stosownym miejscu, a nie uprawianie takiego dziadostwa.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tyna
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Lut 2012
Posty: 9

PostWysłany: Sro 29 Lut 2012, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

uspokój się dziewczyno, bo jad Ci uniemożliwia trzeźwe myślenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group