Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Prezent na chrzest...?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Sob 18 Lut 2012, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również będę chrzestną, prawdopodobnie w maju.
Osobiście uważam, że skoro chrzest jest przede wszystkim sakramentem to od chrzestnych dziecko powinno dostać coś związanego z wiarą. Obrazek, łańcuszek, Biblię czy cokolwiek. Najbardziej przemawia do mnie złoty krzyżyk lub medalik na łańcuszku. Złoto to złoto, nie straci na wartości. Jeżeli dziecko za parę lat nie będzie chciało tego nosić, to może przetopić na coś innego, lub po prostu trzymać i kiedyś, w dorosłym życiu zrobić sobie np z tego łańcuszka obrączki ślubne uśmiech

Także ja postawię na złoto, w zależności od tego ile wydam zdecyduję czy dam coś jeszcze.

Moja koleżanka wszystkie pieniądze, które jej mała dostała na chrzest wpłaciła na lokatę, której termin upłynie w dniu 18 urodzin córki uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tą lokatą też fajny pomysł, ale osobiście nadal obstaje za prezentem oczko U mnie w rodzinie jedna ciotka zażyczyła sobie pieniądze na chrzest, ale zastrzegła, że kupi za nie aparat cyfrowy, żeby córce robić masę zdjęć uśmiech I myślę, że to też jest fajna myśl, skoro normalnie ich nie stać na to żeby coś takiego sobie sprawić uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dorotka od chrzestnej dostała kolczyki i zawieszkę złotą (na ile to się Dorotce przyda to nie wiem...ale mnie w tych kolczykach jest bardzo ładnie). Od chrzestnego medalik i kasę...

Fajnym pomysłem (z którego ja się bardzo cieszę) były książki z bajkami, które dostała do babć lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie cierpię dla dzieci prezentów w stylu łyżka, łańcuszek itd.. Żadna z tego dla niego radocha, rodzicom też się nie przydaje. Ja swoje łańcuszki zobaczyłam dopiero jak złoto na ślub zbierałam. Lepiej coś praktyczniejszego.. Jeżeli to bliska osoba to najlepiej chyba spytać. Przy małym dziecku co chwilę coś jest potrzebne. My na chrzciny siostrzenicy kupiliśmy kojec, z okazji urodzin fotelik samochodowy. Na chrzciny dostała również krzesełko do karmienia, sporo zabawek..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się po części z Ewelinką zgadzam, ale tylko w części. Łańcuszek, medalik czy kolczyki to prezent fajny - ale raczej dla rodziców (ja z kolczyków się cieszę). Szczerze to będę się bać, że Dotka te kolczyki zgubi. No ale mnie się kolczyki przydadzą lol
Ale wszelkie łyżeczki, sztućce i smoczki z dedykacjami to już zbędne całkowicie. Ani rodzicom ani dziecku. Już lepiej na pamiątkę obrazek z aniołkiem dać dziecku (na allegro są śliczne - mogą napisać: "Aniołek Dorotki", albo coś innego - super jak dla mnie)
Praktyczne prezenty super dla rodziców, ale dziecko potem żadnej pamiątki nie ma, w sumie kasa to taki sam prezent będzie.

Czyli z moich rozważań wynika, że kolczyki najlepsze bo się przynajmniej mamusia ucieszy lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
Ja się po części z Ewelinką zgadzam, ale tylko w części. Łańcuszek, medalik czy kolczyki to prezent fajny - ale raczej dla rodziców (ja z kolczyków się cieszę). Szczerze to będę się bać, że Dotka te kolczyki zgubi. No ale mnie się kolczyki przydadzą lol
Ale wszelkie łyżeczki, sztućce i smoczki z dedykacjami to już zbędne całkowicie. Ani rodzicom ani dziecku. Już lepiej na pamiątkę obrazek z aniołkiem dać dziecku (na allegro są śliczne - mogą napisać: "Aniołek Dorotki", albo coś innego - super jak dla mnie)
Praktyczne prezenty super dla rodziców, ale dziecko potem żadnej pamiątki nie ma, w sumie kasa to taki sam prezent będzie.

Czyli z moich rozważań wynika, że kolczyki najlepsze bo się przynajmniej mamusia ucieszy lol

Ja dostałam od chrzestnej łańcuszek z Matką Boską i nosiłam go od komunii aż do zeszłego roku - zerwał mi go złodziej. Ale na Boże Narodzenie A kupił mi drugi i chociaż noszę go nieustannie, to już nie to samo co pamiątka i prezent ze chrztu... Chociaż wiadomo, Matka Boska jest jedna i nie ma znaczenia jaki to łańcuszek. Mimo wszystko ubolewam nad stratą, bo nie mam żadnej innej pamiątki po tak ważnym dla mnie dniu - chociaż zupełnie go nie pamiętam.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja siostra jest w ciąży, w maju rodzi i ja będę chrzestną.
I jak na razie, wiem, że dla Oli kupię kocyk misiem bądź serduszkiem, jej imieniem i datą urodzenia - wiem, że moja siostra chce, aby Ola taki miała.
O coś takiego: http://allegro.pl/dwustronny-kocyk-haft-z-imieniem-i-metryczka-i2048211917.html
A co jeszcze to się dogadam z siostrą, bo nie chcę zbędnie wydawać kasy skoro coś będzie chciałauśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do pieniędzy to nie każdy rodzic zakłada lokaty... niestety. Przeważnie te pieniądze wydaje owszem na dziecko bo przecież, trzeba pieluch, mleka, soczków, jakiś drobnych sprzętów. Ostatnio moja znajoma opłaciła sobie rachunki i tłumaczyła, że przecież to też na dziecko bo z tego korzystało. o zgrozo.
ja osobiście jak kiedyś już bym miała dziecko to chciałabym aby z komunii miało łańcuszek i kolczyki. Mojej znajomej córa nosi od 6 miesiąca życia i wygląda to uroczo.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OMG, w życiu bym tak wcześnie córce uszu nie przebiła, nawet gdyby dostała na chrzest kolczyki Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba nie ma idealnej rady. Ja osobiście wolałabym, żeby moje dzieci dostały coś, co pozostanie dla nich pamiątką, więc łańcuszki, ryngrafy, pamiątkowa numizmatyka, sztućce z dedykacją czy srebrny smoczek z grawerem uważam za świetny prezent. Ja jestem sentymentalna i uwielbiam wracać do takich prezentów. Nawet jako dziecko lubiłam oglądać swoje pamiątki chrztu.
Wszelkie akcesoria dla dziecka wolałabym kupić sama, bo po pierwsze duże ryzyko, że wybór będzie nietrafiony (nietrafiony łańcuszek łatwo schować głęboko do szuflady, nietrafiony leżaczek trudniej zlekceważyć Wink ), a po drugie takie rzeczy prędzej czy później wylądują na śmietniku czy innym mało sentymentalnym miejscu i dziecku nie pozostanie żadna pamiątka. Myślę, że takie rzeczy jak zabawki czy krzesełko do karmienia i inne większe akcesoria bardziej pasują jako prezent urodzinowy, czy gwiazdkowy. Chrzest jest (a raczej powinien być) bardzo ważnym dniem i zasługuje na prezent odpowiedni do rangi tego wydarzenia, nie tylko przez pryzmat pieniędzy, a przede wszystkim pamiątki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group