Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Jak dbać o ciało i włosy bez SLSów i silikonów
Idź do strony 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 10:22    Temat postu: Jak dbać o ciało i włosy bez SLSów i silikonów Odpowiedz z cytatem

Moje drogie, kochane mamusie ciężarówki i kobietki które chcą zrobić prezent, albo się uświadomić w tej kwestii.

Ostatnio bardzo zaczęłam się interesować tym co i do czego używam- zaczęłam dbać o włosy i ciało. Zaczęłam czytać skład każdego kosmetyku zanim go zakupię.
Może niektóre z Was słyszały o czym takim jak Sodium Lauryl Sulfate lub Sodium Laureth Sulfate- ale nie wiem czy każda z Was słyszała o tym że to jest detergent, który zbędnie dokładany jest do większości kosmetyków jakie używamy.
Tu jest adres do innego forum, wizaż, gdzie dziewczyny wymieniły wszystkie kosmetyki bez SLS.
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=140497

Dla Diany od urodzenia do kąpieli używałam Hipp, później Babydram, nie zmienialiśmy na nic innego. Na Gwiazdę Diana dostała zestaw kosmetyków (wtedy jeszcze nie wiedziałam nic o SLS) zaczęliśmy stosować nowy płyn który pięknie pachniał mandarynką. Diana nagle dostała jakiejś suchej skóry i wysypki (pisałam nawet o tym, myślałam że to od miodu), podawałam jej Calcium, ale nie odstawiłam od razu płynu do kąpieli. Diana była coraz bardziej sucha, postanowiłam kupić Babybrem do skóry suchej, z rumiankiem. Po tygodniu zaczęłam widzieć poprawę.

Mam nadzieję że ktos przeczyta moją produkcję Wink i skorzysta. Ja już sprawdziłam jak działają SLSy i jak zachowuje się moje ciało bez nich. Teraz już zawszę będę czytać skład zanim coś kupię, czy to dla Diany czy dla mnie i M. Nie zawsze to co reklamują musi być super dobre i działaś z korzyścią dla nas.


Ostatnio zmieniony przez natalia_w dnia Pią 24 Lut 2012, 10:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 10:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Brawo Natalio! Smile Oststnio mi chodził po głowie wątek taki trochę EKO Smile
Ja także oprócz SLSów zwracam uwagę na substancje ropopochodne. Sławny Oilatum soft pogorszył skórę Huberta, ręcznik śmierdział parafiną, tak naprawdę to nie do końca takie dobre... Też nie wszędzie da się tego uniknąć. Póki co rozszerzam wiedzę na ten temat Smile
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny proponuję również zapoznac się z poniższą stroną uśmiech dużo ciekawych artykułów zwłaszcza dla mam uśmiech
http://www.skinphilosophy.pl/?p=1061

i tu też można conieco znaleźć uśmiech
http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/twarz/10-skladnikow-w-kosmetykach-ktorych-bezwzglednie-powinno-sie-unikac_38764.html
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiadomo, nie da się tego wyeliminować całkowicie, bo jest to pakowane praktycznie w każdy kosmetyk. Ale jeżeli można to warto zwrócić na to uwagę.
Diana na SLSy zareagowała bardzo suchą skórą. Na pewno już więcej nie będę zwracać uwagi na zapach i to co mówią w reklamach, ale na skład.
A Babydream nie jest reklamowany, to rosmanowska marka, to nie zawiera żadnych SLSów, w przeciwieństwie do Nievea Baby i innych markowych kosmetyków dziecięcych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lusilla
moderator
moderator


Dołączył: 22 Sty 2009
Posty: 6913
Skąd: inąd

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, SLS sprawiają że się wszystko fajnie pieni Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

martita8503 świetne strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm jakiś czas temu o tym czytałam, ale potraktowałam z przymrużeniem oka (że to wymysły). Ale poszukam może P. jakiegoś żelu bez SLS, to mu się skóra poprawi, bo ma baaardzo suchą.

Lusi, skoro to składnik sprawiający, że się pieni, to w kremach do twarzy tego nie ma? czy może tez z jakiś powodów wrzucają?

A tak w temacie ekologii- czy któraś z forumek używała do prania orzechów piorących? ja się zastanawiam, ale chciałabym najpierw usłyszeć jakieś opinie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż przeszukałam internet żeby spojrzeć na skład żeli do mycia jakich używamy w domu. I znalazłam to SLS.
Połówek ma bardzo suchą skórę i jest alergikiem (na wszystko chyba co możliwe Shocked ), co w efekcie daje suche plamy i łuszczenie się na nich skóry - jest to na pewno reakcja alergiczna na kosmetyki (łuszczyca wykluczona). Staramy się zmieniać żele do mycia, szampony, dezodoranty ale to ciągle powraca.
Czy myślicie, że wykluczenie SLS może pomóc? A może macie jakieś kosmetyki do polecenia dla alergików?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Możecie spróbować zacząć używać.
Dianie przeszło jak odstawiliśmy SLSy.
Efekt nie będzie pewnie widoczny po pierwszym umyciu, ale nim zużyjecie całe opakowanie na pewno zauważycie zmiany.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 9 Lut 2012, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HA! sprawdziłam, P. używa żelu niby SENSITIVE srensitiwe, a ma
- trzy rodzaje parabenów
- to zakichane SLS.
Pięknie, człowiek kupuje te trochę droższe kosmetyki, z nadzieją, że robi swojej skórze przysługę, a okazuje się, że to kiszka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 1 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group