Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Zmyślony przyjaciel.
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Pią 3 Lut 2012, 13:11    Temat postu: Zmyślony przyjaciel. Odpowiedz z cytatem

U swojej 2,5rocznej córki zauważyłam,że ma zmyslonych przyjaciół. Nie martwię się tym,bo czytałam,że dziecięca wyobraźnia czasami płata takie figle. Mała mówi: chodźcie koledzy ! I zaczyna z "nimi" biegać po domu. Czasami dochodzi do mnie i mówi: mamusiu koledzy poszli sobie na dwór. Mówi,że mają ostre zęby i wyglądają jak małe potworki,ale ona ich lubi. Ostatnio jadłam sobie dropsy-a ona się obraziła,bo zjadłam jej Zuze,a to była jej przyjaciółka wykrzyknik Wasze dzieci też tak mają?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Pią 3 Lut 2012, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja mała jest jeszcze chyba za mała na coś takiego,ale jestem zszokowana, bo jak mój brat był w wieku Twojej córki to takich numerów nie robił... Nie naoglądała się jakichś bajek z tymi potworkami?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sob 4 Lut 2012, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lubi oglądać Disney Junior i bajkę Mali Einsteini. To bajka o kompozytorach i malarzach. I kojarzy mi się,że kiedyś leciał odcinek o małych kolorowych potworkach grających jakiś tam utwór kompozytora. Może jej się skojarzy te potworki i teraz się z nimi bawi. Tamtym też wystawały dwa ząbki,ale raczej nie przypominały potworów,których dzieci mają się bać,tylko pluszowe zabawki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sob 4 Lut 2012, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wieczorem jak chciałam ją sprawdzić jeszcze z tymi cukierkami i pytam się czy to jej jakiś przyjaciel. To powiedziała: Głuptasie mały przecież to cukierki. Więc myślę,że to jest tylko taka farma jej zabawy i ona zdaje sobie z tego sprawę,że to wymyśla. Czasami zdarza jej się też coś sklamac (że np babcia jej pozwoliła,a wcale tak nie było jak się okazuje.) i wtedy krzyczy : tylko żartowałam !
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Sob 4 Lut 2012, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi się to wydaje normalne, mój brat jak był mały widział duchy jak to mówił to są dobre duchy. Często się go pytaliśmy o te duchy a on o nich coś tam opowiadał. W pewnym momencie przestał o nich mówić a jak się go pytaliśmy gdzie one są to powiedział że już ich nie ma odeszły. Poszły do innych dzieci czy coś. Minęło mu to z wiekiem. Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Sob 4 Lut 2012, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to nie masz się co martwić, bo widać to forma zabawy jest, ale poobserwuj ją dla spokoju czasem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 4 Lut 2012, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie przejmuj się niczym! Mojego narzeczonego siostrzenica, ma takiego, bawi się z nim i o nim często opowiada uśmiech Myślę, że wyrośnie z tego. Jeśli jesteś niespokojna to może poradź się jakiegoś dziecięcego psychologa?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sob 4 Lut 2012, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałam o tym sporo na internecie właśnie (zanim jeszcze zaczęła mieć przyjaciół swoich) i psychologowie twierdzą,że to normalne i własnie mija razem z wiekiem. Tylko jakoś dziwnie się z tym czuje,inaczej się czyta wypowiedź psychologa,a inaczej jest to zobaczyć na własne oczy. Ale widocznie ona wchodzi w taki wiek: zmyslonych przyjaciół i obrażania się o wszystko,raz nie kocha mamusi,raz tatusia. Potem cały dzień by mnie zacałowała na śmierć i co 5min słyszę jak bardzo mnie kocha. A potem oczywiście znowu jestem bardzo beee i to tatusia kocha najmocniej. Tak się chyba kształtuje dziecięcy charakter,szkoda że nie pamiętamy jak to było być małym dzieckiem : P
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Nie 5 Lut 2012, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro czytałaś, to spokojna Twoja głowa uśmiech Swoją drogą, rozmawiaj z córką o tym przyjacielu, dowiesz się wielu ciekawych informacji zapewne uśmiech Ja jak podpytywałam (nienachalnie rzecz jasna, bo nie na tym rzecz polega by być wścibskim a dobrze zadawać pytania i nie męczyć dziecka) siostrzenicę połówka to wyciągnęłam kilka prześmiesznych informacji od małej uśmiech To niesamowite jakie cuda siedzą w takiej małej głowie... Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 5 Lut 2012, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może jak w filmie- to są duchy, które tylko dziecko może widzieć język język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group