Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Badania prenatalne

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Transformers
bywalec
bywalec


Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 223

PostWysłany: Pon 6 Maj 2019, 16:04    Temat postu: Badania prenatalne Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Moja żona właśnie zaszła w ciążę. Very Happy Bardzo się cieszymy, ale już zaczęły się pytania rodziny i znajomych o lekarzy i badania. Tak więc moje pytanie jest takie gdzie zrobić te całe badania prenatalne i kiedy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaszabarabasza
bywalec
bywalec


Dołączył: 28 Lis 2017
Posty: 213
Skąd: Lubin

PostWysłany: Wto 7 Maj 2019, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Większość jest nieinwazyjna, jak np. USG prenatalne, więc najlepiej jest takie robić. To akurat bodajże w 11 tygodniu ciąży i później jeszcze raz. W Katowicach przyjmuje na takie USG doktor Rozmus-Warcholińska. Troszkę cieżko jest się dostać, ale warto spróbować bo ma bardzo dobry sprzęt.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jerzyka
kandydat
kandydat


Dołączył: 26 Maj 2019
Posty: 64

PostWysłany: Czw 20 Cze 2019, 10:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej warto jest takie badania wykonać. Badania prenatalne to coraz częściej wykonywane badania płodu. Mogą całkowicie wykluczyć wadę genetyczną dziecka, a w przypadku jej wykrycia pozwalają na uzyskanie informacji o dziedziczeniu, skutkach choroby, metodach leczenia, ewentualnej rehabilitacji, jak również możliwościach, jakie stwarza wspólczesna medycyna.

Badanie wykonasz na przykład w placówkach Gameta
https://gameta.pl/badania-prenatalne/

Na stronie opisane są przeprowadzane przez nich badania oraz ile kosztują.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Tośka001
kandydat
kandydat


Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 94

PostWysłany: Nie 13 Paź 2019, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Warto takie badania zdecydowanie wykonać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
alinka212
kandydat
kandydat


Dołączył: 01 Lut 2019
Posty: 62

PostWysłany: Wto 15 Paź 2019, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobrze, że teraz takie badania można wykonać. Do tego są różne do wyboru. Ja w Medicover w Warszawie miałam takie badanie, test PAPP-A. Co ważne nieinwazyjny i niedrogi, co dla mnie też miało znaczenie. Wynik otrzymuje się w ciągu 7 dni, to też szybciutko.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kankonada
gaduła
gaduła


Dołączył: 13 Wrz 2017
Posty: 455

PostWysłany: Wto 28 Sty 2020, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko powinien powiedzieć lekarz, nie macie ginekologa?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Babcia_Jadzia
bywalec
bywalec


Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 154

PostWysłany: Wto 7 Kwi 2020, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No powiem Ci, że z tymi ginekologami to różnie bywa. Tak naprawdę ciężko jest trafić na lekarza, który rzeczywiście coś nam doradzi, a nie powie "po co pani te badania? przecież nie ma pani więcej niż 35 lat". Ja tak właśnie miałam.. Ale dla własnego dobra i ciekawości zrobiłam u pani doktor Rozmus-Warcholińskiej badanie USG. To niesamowite uczucie, kiedy dowiadujesz się po badaniu że wszystko jest dobrze. Kamień z serca spada.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group