Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Elmi, niestety, jeśli dla kogoś ważniejsze jest chlanie alkoholu w ciąży, to nijak się nie przegada smutny
Takim ludziom zwyczajnie to wisi. A cała reszta, która sądzi, że kieliszek wina nie zaszkodzi (bo istotnie, wcale nie musi, ale MOŻE), żyją na zasadzie: "to się może zdarzyć wszystkim, ale nie mnie" smutny

Dzieci z FAS można rozpoznać na ulicy po specyficznym rozstawie oczu i układzie twarzy. Straszne, że na samym starcie można dostać takiego kopa w tyłek od własnych rodziców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem Nhele, chyba tu na forum czytałam delikatnie opinie, że ktoś komuś kiedyś coś... znaczy, że lekarz zalecił, że czasem lepiej się napić niż brać jakieś tam leki....
Tutaj nie spodziewałabym się CHLEJĄCYCH...

Ja dziś oglądałam zdjęcia w wyszukiwarce google... zmroziło mnie- dlatego, że od razu skojarzyłam pewną znajomą osobę.... wiele rzeczy mi się rozjaśniło...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też właśnie oglądam. Te dzieci są tak do siebie podobne... Przerażają mnie oczy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to gadamy o forum?
Ja się tu chyba nie spotkałam z kimś, kto się chwalił, że pił w ciąży...
Zresztą, jedyne, co dobre, to trochę obciach się do czegoś takiego przyznać i nawet, jeśli ktoś się napił kieliszek wina, czy kilka łyków piwa, nie powie o tym, bo to wstyd. Wstyd też jest dobrym demotywatorem uśmiech

Jeśli chodzi o FAS, to trzeba przyznać, że to zdarza się w rodzinach z problemem alkoholowym najczęściej. Jasne, że są wyjątki, ale to zwykle wyjątki.
Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, a jednak ten kieliszek wina nie powinien zaszkodzić- ale kto się odważy na ryzyko? Ja na pewno nie.
Każdy ma swój rozum, dzieci na forum zwykle są bardzo chciane i wychuchane, tu nie spodziewałabym się takich problemów, bo nawet, jeśli zaleci lekarz, to każda się martwi o maluszka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się przyznałam kiedyś, że wzięłam minimalnego łyka piwka, w gorący dzień. Zawsze lubiłam piwko i jak mąż otworzył to ślina mi ciurkiem leciała. I żeby się zrazić, bo nie piłam od początku ciąży w ogóle alkoholu, zamoczyłam usta. I powiedziałam sobie, ze to był pierwszy i ostatni raz. Po pierwsze nie smakowało mi, a po drugie miałam wyrzuty sumienia (chyba zanim przyłożyłam butelkę do buzi). A namawiana byłam nieraz przez znajomych. A, że jedno piwko Ci nie zaszkodzi, że lampka wina do obiadu wskazana itd. Powiedziałam sobie, że never. Alkoholikiem nie jestem, więc potrafię przeżyć bez tej lampki. Poza tym, tak jak pisałam, sumienie by mnie potem zjadło i do końca ciąży żyłabym w nerwach :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozmawiamy ogólnie, nie tylko o forum.
Chociaż mam wrażenie, że to tutaj czytałam wypowiedzi typu, że ktoś znajomy mógł, próbował i wszystko było ok.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, ja pisałam, kilka stron wcześniej uśmiech Właśnie znalazłam swoją wypowiedź. Moja szwagierka napiła się raz piwa. I między innymi przez nią byłam namawiana, żeby się napić piwka, bo nie zaszkodzi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lauraire napisał:
natalia_w napisał:
lauraire, mnie też od razu ściska jak widzę jak ciężarne piją. I tłumaczą to jeszcze, tym że mają zachciankę i dlatego wypijają- no bo przecież zachcianka, to znak, ze czegoś dziecku brakuje Rolling Eyes
To już w ogóle jest jakimś absurdem. I te mitologiczne wręcz historie, że koleżance koleżanki lekarz sam powiedział żeby się napiła drinka lub winka jak ma ochotę. wnerwiony
Co do spełniania zachcianek, sama chętnie bym jadła same niezdrowe rzeczy, chętnie odwiedziłabym fast food i popijała enegry drinki, ale wiem, że dla dziecko to nie jest dobre, dlatego tego nie robię i nie zrobię, a nie tłumaczę się zachcianką.

Elmuszko, no właśnie o takich sytuacjach rozmawialiśmy, że niby ktoś komuś, kolezanka koleżanki, jak dla mnie to są takie historie wyssane z palca i przekształcone na kilka sposobów. Nie chcce mi się wierzyć, żeby jakikolwiek porządny lekarz, z czystym sumieniem powiedziałby pacjentce: "a proszę się napić zawsze na wieczór kieliszek winka na trawienie/anemie czy cokolwiek..."

Ciekawe, że akurat dzisiaj temat został odświeżony. To co dzisiaj przeczytałam dosłownie zatrwożyło mnie do granic możliwości:
"Jak podaje Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie, na tamtejszym oddziale ginekologii i położnictwa coraz częściej pojawiają się ciężarne pod wpływem alkoholu."
http://www.szpitalparkitka.com.pl/n102,Mamo-nie-pij-w-ciazy-
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za zamoczenie ust w piwie nikt nie będzie kamieniował uśmiech
Każda skrajność jest zła. Wypicie całego albo połowy piwa, a łyczek to jest różnica. Chyba cukierek z alkoholem ma więcej procentów oczko

(Choć ja nawet będąc w lodziarni na początku ciąży poprosiłam o moje ulubione lody ale bez tej minimalnej ilości likieru język )

Elmi, bo w większości przypadków tak właśnie jest. Że ktoś sobie wypije wino, albo piwo i potem jest wszystko okej. To jest tak, jak z kwasem foliowym, o którymś kiedyś pisałyśmy. Może się coś wydarzyć, ale nie musi. Pytanie, kto jest gotowy potem zmierzyć się z poczuciem winy, gdyby jednak nie wszystko było okej? I to nawet, jeśli problemy nie byłyby powiązane z wypiciem kilku piw w ciąży!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Czw 24 Kwi 2014, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie właśnie. A co z przypadkami, kiedy dziecko wygląda normalnie, zachowuje się w porządku, a dopiero w szkole wychodzą problemy z nauką, koncentracją? Tego nikt nie będzie w stanie powiązać z lampką wina w ciąży...

Ciężarne w stanie upojenia i to jeszcze przychodzące do szpitala? Nie mieści się to niestety w mojej głowie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group