Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest podobnie jak z kierowaniem autem po alkoholu. Jeden jeździ i nic się nie dzieje, drugi pojedzie raz i spowoduje wypadek. Byc może spowodowałby go też na trzeźwo, ale tego nigdy się nie dowie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to ja pamietam, jak te 7 lat temu, lekarka raz na jakis czas pozwolila mi wypic Karmi oczko ale akurat za tym nie przepadalam.

Jak sie nie ma oleju w glowie, zeby w czasie ciazy odstawic alkohol, to zal mi tego dzieciatka :/ przeciez to wszystko wplywa na rozwuj ukladu nerowego u maluszka!wykrzyknik
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
madziab9
maniak
maniak


Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 1091

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kilka kropel alkoholu może maleństwo wprowadzić w stan upojenia a i dla jego maleńkiej i nie do końca wykształconej wątroby nie jest to zbyt dobre rozwiązanie! Nie wyobrażam sobie pić w ciąży tylko dlatego że ktoś mi powie, że to dla zdrowia, dla ciśnienia, dla snu itp itd, albo ze ktos pil i sie czuł wspaniale... Kto wie jakie skutki będzie to miało w przyszłości dziecka.
Choć nie powiem, mam czasem ochotę na różowe Carlo Rossi... ale nie tknę uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w czasie ciąży nawet cukierka z alkoholem nie tknęłam.
Na Sylwestra tylko wypiłam chyba pół Karmi - więcej już nie chciałam, nawet mi nie smakowało (podobno jest jedno na prawdę bezalkoholowe piwo - Bavaria, ale ja nie widziałam na oczy więc nie potwierdzę), obaliłam za to całe Piccolo Wink
Raz mi się natomiast zdarzyło wypić łyk wina - pomyliłam szklanki i wzięłam męża zamiast swojej, bo postawił obok a ja nie spojrzałam co biorę. Ale powiem Wam, że chwilę do mnie docierało, co to za dziwny smak, hehe - a po takiej abstynencji (a było to pod koniec ciąży) smak tego wina miałam w ustach jeszcze dobre dwie godziny lol

I laura, żebyś się nie zdziwiła - mi lekarz powiedział, że mogę sobie pozwolić na kieliszek wina raz na jakiś czas Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja byłam w ciężkim szoku, jak moja szwagierka piła w ciąży sporo (przynajmniej kilka kieliszków) czerwonego wina, bo lekarz jej kazał "na krwinki"... A to bardzo rozsądna dziewczyna, naprawdę dbała o siebie. Dziwię się jej bardzo, bo mnie nic by nie przekonało do picia alkoholu, nawet jeśli jakieś lekarskie "guru" by mi zalecało.
Nie ma bezpiecznej dawki dla dziecka i nie ma dobrego alkoholu, etanol to etanol. Nie wiem, skąd takie pomysły u ginekologów, że zalecają wręcz alkohol.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bavarię piłam, ale już teraz, po porodzie. Koło piwa to nawet nie stało, więc nie ma co sobie zawracać gitary język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Aishaa
bywalec
bywalec


Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 170

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt napisał:
Bavarię piłam, ale już teraz, po porodzie. Koło piwa to nawet nie stało, więc nie ma co sobie zawracać gitary język


no wiesz co, mogłaś nam chociaż zostawić nadzieję język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no nie popadajmy w paranoje, ja zjadłam placka lekko nasiąkniętego alkoholem i nie wydaje mi się, żebym z tego powodu uszkodziła małej wątrobę czy też wpłynęłoby to jakoś na rozwój dziecka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Czw 24 Paź 2013, 19:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Nie no nie popadajmy w paranoje, ja zjadłam placka lekko nasiąkniętego alkoholem i nie wydaje mi się, żebym z tego powodu uszkodziła małej wątrobę czy też wpłynęłoby to jakoś na rozwój dziecka.


No bez jaj...
Laska ode mnie z roku do 5 miesiąca chlała alko na imprezach, żadnych wyrzutów sumienia nie miała, mnie skręcało jak to widziałam... ;/
Raczej w każdym cieście jest alkohol, zwłaszcza tych cukiernianych.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
guniaa
początkujący
początkujący


Dołączył: 29 Paź 2013
Posty: 5
Skąd: woj. małopolskie

PostWysłany: Wto 29 Paź 2013, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mnie tam nic do picia alkoholu w ciąży by nie przekonało. Po co ryzykować? Nawet jeśli ten alkohol faktycznie nie zaszkodziłby maleństwu, to nigdy nie mamy pewności i znów nasuwa mi się pytanie: „PO CO?”. Dość fajnie wpływ alkoholu na dziecko jest opisany w tym artykule: http://dzidziusiowo.pl/ciaza-i-porod/ciaza/1128-abstynencja-alkoholowa-w-okresie-ciazy , myślę, że warto poczytać, bo obrazuje on kilka istatnych kwestii. Po prostu pamiętajmy, że alkohol z krwi matki przepływa w takim samym stężeniu przez organizm dziecka. Naprawdę tego chcemy? Serio?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group