Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FAS nie musi się pojawić zaraz po urodzeniu dziecka. Objawy mogą pojawić się w okresie późnego dzieciństwa np: problemy w nauce.

Znalazłam super artykuł/prace badawczą. Warto przeczytać, bo czyta się lekko i przyjemnie (nie wiem czy to słowo jest tu odpowiednie)

http://www.pbw.waw.pl/pbw/pliki/publikacje/FAS.pdf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio napisał:
mam alergi od roku -> przewlekłą pokrzywkę i oczywiście dla zdrowia dzidzi zrezygnuję z tabletek ale nie wiem czy to możliwe bo jak ich nie biorę to drapię się aż do ran smutny nie wiem jak to rozwiążę smutny


co do alergii to jestem specem - odczulałam się przed ciążą - przerwałam jak tylko się dowiedziałam ze strachu. odstawione wszystkie leki anty alergiczne i szczepionki. do tej pory nic mi nie dokucza, a dodam, że na wszystko jestem uczulona paskudnie. zobaczymy jeszcze wiosną jak będzie - ale czuje, że wytrzymamy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie co ja miałam kiedyś sąsiadkę ona była już w zaawansowanej ciąży. Któregoś dnia poszliśmy do nich bo jej mąż nas zaprosił żebyśmy się poznali (to było kilka dni po naszej przeprowadzce) jej nie było w domu była w pracy. W tym czasie mój z jej mężem wypił kilka piwek,. W pewnym momencie ona wróciła z pracy i co było dla mnie szokujące nie zdążyła się dobrze rozebrać a już się darła że gdzie jest piwo dla niej Shocked masakra jakaś. Ja to nie wiedziałam co powiedzieć jak zobaczyłam że ona usiadła odpaliła papierocha a mąż dał jej piwo Shocked i to nie było zdarzenie jednorazowe. Później dowiedziałam się ze jak mały się urodził to był siny i coś tam jeszcze. Teraz to dziecko ma chyba z 2 może 3 latka wygląda normalnie i jest niby zdrowy ale nigdy nie wiadomo ze w przyszłości nie będzie miał problemów z nauką albo nie daj boże ze zdrowiem.
I ta kobieta nie była jakąś pusta nastolatka i to nie była jej 1 ciąża ona miała już chyba z 30 lat i zero rozumu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strasznie drażni mnie ten temat.. chyba w życiu nie zrozumiem takich durnych matek o ile można je tak ładnie nazwać. koniec - nie wchodze bo nie moge sie denerwować
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sandra to że mały po urodzeniu był siny to chyba niewiele miało wspólengo z alkoholem...Dotka też była sina a jedyne na co sobie pozwolilam w ciązy to ciasto nasączone alkoholem język

no ale niektórym kobietą nie przetłumaczysz język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zakochana
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 300

PostWysłany: Czw 20 Gru 2012, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem przeciwnikiem alkoholu w ciąży i podczas karmienia. W końcu ten stan nie trwa na tyle długo, by siać jakieś spustoszenie w tej kwestii. A poza tym, skoro zdecydowałaś się na dziecko, już od samego początku ponoś za nie pełną odpowiedzialność.

Mam też jednak alergię na te wszystkie przewrażliwione matki (że cukierek czy kawałek tortu zaszkodzi). W ciągu całej ciąży jadamy wiele niezdrowych rzeczy, cukierek więc na pewno nie jest przestępstwem!

Mam do was pytanie o wino bezalkoholowe. Jaka jest wasza opinia na ten temat? Zamówiłam sobie właśnie takowe i zamierzam posmakować w noc sylwestrową.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Czw 20 Gru 2012, 14:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracowałam kiedyś w dystrybucji alkoholi dużej firmy.
Coś takiego jak bezalkoholowe wino, piwo itp nie istnieje. Jest tylko niska zawartość %. Lepiej się napić soku niż takiego wynalazku uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zakochana
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 300

PostWysłany: Czw 20 Gru 2012, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale na butelce, którą zamówiłam jest napisane 0,0% alk. Mogą tak kłamać?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 20 Gru 2012, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa miała na myśli, że jest to po prostu oranżadka lub inny napój napakowany chemią z większą ilością CO2 niż standardowo (takie właśnie jest bezalkoholowe wino musujące), koło wina to nawet nie leżało język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zakochana
gaduła
gaduła


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 300

PostWysłany: Czw 20 Gru 2012, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale oni twierdzą, że jest to dokładnie tak samo powstałe wino jak wszystkie inne, poddawane procesowi dezalkoholizacji. Mądrować się nie będę, po prostu całkiem przyzwoicie opisali ten produkt, znalazłam też wiele pozytywnych opinii od innych przyszłych mam i tak sobie pomyślałam, że chyba warto spróbować. Posmakuję, jeśli uznam, że nie odpowiada mi, po prostu nie wypiję już do końca. Chętnie wam później zdam relację z tej degustacji oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 3 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group