Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol w ciąży
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale mnie wkurza właśnie to z lekami- nie rozxumiem, to chorując na coś mam cierpiećpytajnik? albo np mając alergiępytajnik? Mam się zakichać na śmierćpytajnik?

Nie wszystko da się załatwić ziółkami i naturalnymi metodami........ nie byłabym w stanie się tak poświęcić- mam np bóle głowy niemal nie do zniesienia- nie wyobrażam sobie czasami nie wziąć tabletek.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
ale mnie wkurza właśnie to z lekami- nie rozxumiem, to chorując na coś mam cierpiećpytajnik? albo np mając alergiępytajnik? Mam się zakichać na śmierćpytajnik?

Nie wszystko da się załatwić ziółkami i naturalnymi metodami........ nie byłabym w stanie się tak poświęcić- mam np bóle głowy niemal nie do zniesienia- nie wyobrażam sobie czasami nie wziąć tabletek.....

Będąc w ciąży w wielu przypadkach masz do wyboru - męczyć się i mieć zdrowe dziecko lub ulżyć sobie ale zwiększy ryzyko upośledzenia czy też choroby u dziecka.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm, mimo to nie wyobrażam sobie przeżyć marca, kwietnia, maja i czerwca w takim stanie , w jakim jestem jak raz zapomnę wziąć tabletkę antyalergiczną......
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 23:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszystkie leki są zabronione w ciąży, nie wiem jak to jest z lekami na alergię.
W mojej szkole uczę dzieci niepełnosprawne, ciężko chore czy z lekkim upośledzeniem - najbardziej w życiu boję się tego, że moje potencjalne przyszłe dziecko będzie chore smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 no niestety, coś kosztem czegoś. Albo Ty albo dziecko. Wszystko zależy na czym bardziej Ci zależy.... I sama sobie powinnaś odpowiedzieć na to pytanie...

I powiem Wam że czasem warto przeczytać ulotkę zanim weźmie się jakiś lek, nawet przepisany przez lekarza. Jak już byłam z Dianą w ciąży, to miałam zapalenie zatok (nota bene kilka razy), byłam u lekarza, przepisał mi jakieś krople, ze dwa razy mówiłam mu że jestem w ciąży. Całe szczęście przeczytałam ulotkę- "nie stosować w czasie ciąży i karmienia piersią". Nie wzięłam go, pocierpiałam, leczyłam się solą morską i inhalacjami, trwało trochę dłużej, ale przeszło. Bo kto by później wziął odpowiedzialność za pomyłkę lekarza? On? Wątpię!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
ale mnie wkurza właśnie to z lekami- nie rozxumiem, to chorując na coś mam cierpiećpytajnik? albo np mając alergiępytajnik? Mam się zakichać na śmierćpytajnik?

Nie wszystko da się załatwić ziółkami i naturalnymi metodami........ nie byłabym w stanie się tak poświęcić- mam np bóle głowy niemal nie do zniesienia- nie wyobrażam sobie czasami nie wziąć tabletek.....



wiesz co .. jakbyś wiedziała, że mała istotka - twoje małe dzieciątko - mieszka pod twoim sercem - nie byłabyś w stanie wziąć tabletki, która mogłaby mu zaszkodzić - a jeżeli tak to znaczy, że serca nie masz.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalia też tak miała....z grypą poszłam do lekarza mówię że w ciązy jestem, porzepisała jakieś leki, wykupiła i czytam ulotkę...hmmmm...no i leczyłam się herbatką z malinami i syropkiem z sosny lol

a co do alkoholu w ciązy....ja czytałam gdzieś kiedyś, że jeżeli pije się w pierwszycj tygodniach ciąży (zanim się dowiemy) to faktycznie organizm lepiej chroni zarodek, a jeśli dojdzie do jakiegokolwiek uszkodzenia to wtedy organizm pozbywa się tego zarodka po to aby nie urodziło się chore dziecko.

Ja nie piłam nic w ciąży, ale ile się musiałam natłumaczyć, że nie chcę, że alkohol szkodzi. Cały czas wysłuchiwałam, ze przecież kieliszek wina to tylko na zdrowie mi wyjdzie, że krew będzie lepsza, że anemi mieć nie będe...ech...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 11:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam alergi od roku -> przewlekłą pokrzywkę i oczywiście dla zdrowia dzidzi zrezygnuję z tabletek ale nie wiem czy to możliwe bo jak ich nie biorę to drapię się aż do ran smutny nie wiem jak to rozwiążę smutny
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 12:00, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tak samo dostałam receptę od lekarza pierwszego kontraktu (powiedział że w ciązy można ten lek), w aptecen ze kategorycznie nie.... tak więc myśle że ciąza dalej jest nauką nie zbadaną do końca i nie wiadomo co tak naprawde moze zaszkodzić.

Co do alkoholu nie piję, byłam w ciazy i niewiedziałam o tym (na naszym wieczorze panieńskiem)dużó wypiłam, mam do tej pory wyrzuty sumienia.... smutny , najgorsze jest to jak znajomi, rodzina namawiają do picia, ostatnio musiałam wyjść z imienin bo miałam dość kłucenia się z teściową ze ja alkoholu nie napiję sie!wykrzyknik

Ale niedaleko mam pprzykład przyjaciółki, teraz jest w 38tc. i pije, 1-2 piwa dziennie, czasem kieliszek 2 wódki, i dla niej to normalne, gdy sie pytam czy ona wie cop robi, czy nie będzie sobie pluć w brodę jak sieokaże że mała jest chora, to ona odpowiada ze jak była z wcześniejszym dzieckiem w ciązy piła i nic sie nie stało.

Więc myślę że zależy tu dużo od naszego nastawienia, od tego na ile dorosłyśmy aby zostać matkami i być odpowiedzialnymi za dziecko które nosimy pod sercem.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group