Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Alkohol w ciąży
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Natalia622
początkujący
początkujący


Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 1

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 19:52    Temat postu: Alkohol w ciąży Odpowiedz z cytatem

Witam.
Jestem studentką pedagogiki, na zajęciach z psychologii mówiliśmy o zespole FAS (płodowy zespół alkoholowy). Ku mojemu zdziwieniu dowiedziałam się, że nawet mała ilość alkoholu (zawarta np. w słodyczach) może negatywnie wpłynąć na nienarodzone dziecko. Sporadyczna, jednorazowa ilość alkoholu może wywołać nieodwracalne zmiany w rozwoju dziecka. Chciała bym dowiedzieć się jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z tym co napisałaś. "Ciąża" równa się "zero alko"!

Nie ma dokładnych badań ile potrzeba żeby zaszkodzić dziecku- czy jeden łyk, kieliszek czy pół litra...
Więc czemu poświęcać zdrowie dziecka dla chwili przyjemności?
A objawy FAS mogą pojawić się zaraz po porodzie albo po latach...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A mnie od jakiegoś czasu nurtuje jedno - co, jeśli matka nie wie, że jest w ciąży, bo to pierwsze dni czy tygodnie i wypije nieco alkoholu? Czy juz wtedy może to wpłynąć negatywnie na zarodek?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga, ja pierwszą ciążę poroniłam. Nie wiadomo dokładnie co było przyczyną, ale ja do tej pory mam wyrzuty sumienia że na tydzień przed spodziewaną miesiączką miałam imprezę i trochę wypiłam (nie dużo, bo nie lubię się upijać, ale jednak). Cały czas chodzi za mną myśl "a co jeżeli to ten alkohol spowodował że poroniłam..."

Po poronieniu nie wypiłam już ani łyka alko, nawet na swoim weselu nie piłam...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no właśnie ja coś czuję,że 90% kobiet zanim sie dowiedziało o ciąży- wyłączam tu te, które specjalnie się o nią starały- a często kobiety "dowiadują się " w 8-10 tygodniu- normalnie żyło, piło, często paliło......


To jest trochę takie straszenie - znaczy, oczywiście nie polecam alkoholu w czasie ciąży- ale wypicie jednego piwa miesięcznie czy lampki wina raz na tydzień- nie wydaje mi się zbrodnią
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurczę, Natalka, ja też piję naprawdę okazyjnie, ale to, co tu napisałaś, chyba spowoduje, że w okresie "starań" odstawię alk całkowicie... Nie chciałabym przeżyć podobnego rozczarowania.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś mi kiedyś powiedział (nie wiem ile w tym jest prawdy), że w pierwszych tygodniach ciąży organizm kobiety chroni płód w sposób wzmożony, gdyż bierze pod uwagę fakt, że może ona nie wiedzieć, że jest w ciąży. Podobnie jest przecież z różnymi lekami - różne rzeczy się bierze, nie wiedząc, że jest się w ciąży.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agattt być może, ale gdy dochodzi już do tragedii, poronienia, albo wykryta choroba po porodzie- to człowiek/kobieta pierwsze co to cofa się myślami i przypomina sobie te "małe grzeszki", które nagle przysłaniają zdrowie albo życie dziecka...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rozumiem, takie myśli są chyba naturalne. Ja też po poronieniu przede wszystkim szukałabym winy w sobie i swoich zaniedbaniach.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Pon 30 Sty 2012, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalko, wiem o czym mówisz (aż za dobrze) i wiem, że doszukiwanie się winy w sobie nie zmienia niczego. Co innego wiedzieć, co było przyczyną, a co innego obwiniać siebie i mówić sobie: gdybym nie to, gdybym nie tamto.
Prawda jest taka, że to nasze czcze życzenia, że mamy na coś wpływ. Moja siostra leżała calusieńską ciążę, zero ruchu, wszystko za wskazaniami lekarzy, pod ich opieką, na podtrzymaniu, i cóż z tego, skoro los miał zupełnie inne plany. A znam przypadki imprezowiczek, które chlały, szlajały się po imprezach, a rodziły duże, zdrowe dzieci...

Rację ma agattt, w tym pierwszym okresie dziecko jest pod szczególną opieką- nie ma bowiem połączenia z matką, a więc mało co może przeniknąć do dzidziusia i je uszkodzić. Kilka historii słyszałam pt. "kurczę, a ja już wtedy byłam w ciąży, a piłam"- wszystkie skończyły się dobrze uśmiechuśmiech

Ale oczywiście ukatrupiłabym własnoręcznie każdą, która wiedząc, że jest w ciąży pije Evil or Very Mad
I nie mówię tu o łyczku wina (choć osobiście na pewno będąc w ciąży wykluczę nawet mikrołyczki), bo mamie się zachciało, albo piwa, ale o świadomych lampkach i butelkach.
Podobnie jest z fajkami, wszelkimi lekami, albo nie daj Boże narkotykami.

Niemniej, najgorsze jest to, że właśnie nie ma reguły, a tylko różne organizmy- i jedna może wypić morze alkoholu w ciąży, bez szkody dla dziecka, a druga wypije trochę (o trochę za dużo), a z dzidziusiem może być coś nie tak.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Ciąża, poród, połóg Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 1 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group