Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kocie sprawy
Idź do strony 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 15:08    Temat postu: Kocie sprawy Odpowiedz z cytatem

Wreszcie udało mi się dojść z mężem do porozumienia i za kilka miesięcy kupujemy kotka Very Happy Mam jeszcze trochę czasu, bo nasze maleństwo jeszcze się nawet nie urodziło ( język ), ale ja do wszystkiego długo i analitycznie się przygotowuje Wink Korzystając z faktu, że wiele forumowiczek jest szczęśliwymi posiadaczkami kotów i rasowych, i uroczych "dachowców", przydałyby mi się porady doświadczonych. Chciałabym tutaj poruszać tematy związane z wyprawką, pielęgnacją kotów itp.

Na pierwszy ogień idzie temat - moim zdaniem - najważniejszy, a mianowicie żywienie. Na początek chciałabym pójść na łatwiznę i kupować karmę gotową - suchą i mokrą. Oczywiście z góry odrzucam śmieciowe marketowe żarcie, jak te wszystkie Whiskasy, Kitekaty, Gourment itp. Analizując skład karm najbardziej podobają mi się bezzbożowe. W pierwszej kolejności ZiwiPeak, Power of Nature, Taste of the Wild, Blue Buffallo, ewentualne Orijen, Acana, Applaws. Z czasem chciałaby trochę pobawić się BARFem, może nie rygorystycznie, raczej jako urozmaicenie. Macie z tymi karmami i BARFem jakieś doświadczenia? Wiem, że te marki produkują również karmy dla psów, więc opinie "psiarzy" także są mile widziane Wink

Jakie karmy Wy podajecie? Co polecacie, a co nie?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na kotach nijak się nie znam, ale tak pomyślałam, że na początek powinnaś karmić kocię tym, czym był karmiony w hodowli, później stopniowo, powoli sprawdzać inną karmę.
To, że jednemu kotu "pasuje" jedna marka nie znaczy że wasz będzie ją tolerował...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 15:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaję sobie z tego sprawę, ale dzięki Kasiek Smile To zresztą też mnie martwi, bo w hodowlach zwykle podają Royal Canin, a ja nie jestem do tej karmy pozytywnie nastawiona Confused Słyszałam, że trudno koty od niej oduczyć Rolling Eyes

Wiadomo, że każdy kot jest inny, różnie na karmy reagują, co innego im smakuje, ale mimo wszystko jakieś pozytywne opinie o bezzbożówkach by mi się przydały Very Happy
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Zdaję sobie z tego sprawę, ale dzięki Kasiek Smile To zresztą też mnie martwi, bo w hodowlach zwykle podają Royal Canin, a ja nie jestem do tej karmy pozytywnie nastawiona Confused Słyszałam, że trudno koty od niej oduczyć Rolling Eyes

Wiadomo, że każdy kot jest inny, różnie na karmy reagują, co innego im smakuje, ale mimo wszystko jakieś pozytywne opinie o bezzbożówkach by mi się przydały Very Happy

Jakbyś chciała dowiedzieć się więcej o królikach, to wiem o nich wszystko Very Happy Ale koty.. hm... mogę polecić, żebyś poszukała dobrego forum. Ja tak znalazłam mnóstwo informacji o swojej Loli i to takich przydatnych informacji - np jak Lola była chora i pojechałam z nią do zwykłego weta (od psów, kotów), to omal mi jej nie zabił swoimi metodami, ale na szczęście wiedziałam, czego pod żadnym pozorem nie wolno itp...

Dlatego dobre forum, dobra strona internetowa o kotach i na pewno wszystko stanie się jasne. Kot niby takie zwykłe zwierzę, a na pewno wielu ludzi popełnia błędy mając je, bo np. kierują się stereotypami.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kkk

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 12:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mąż się uparł na brytyjczyka niebieskiego, ja wolałam Neva Masquarade lub ragdolla, więc kompromisowo będzie prawdopodobnie kot brytyjski colourpoint Mr. Green Ewentualnie brytyjczyk czarny srebrzysty cieniowany.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Mąż się uparł na brytyjczyka niebieskiego, ja wolałam Neva Masquarade lub ragdolla, więc kompromisowo będzie prawdopodobnie kot brytyjski colourpoint Mr. Green Ewentualnie brytyjczyk czarny srebrzysty cieniowany.

BRYTYJCZYK NIEBIESKI! TAK TAK! PRZEPIĘKNE!

Jak wyżej ktoś pytał, jaki kotek, to od razu chciałam napisać, żeby brytyjskiego brać niebieskiego <3 Są tak piękne!
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eeee... niebieski zbyt oklepany język

Gdzie te forumowe kociary? Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:
Eeee... niebieski zbyt oklepany język

Gdzie te forumowe kociary? Cool

No gdzie oklepany, w żadnym wypadku nie jest oklepany uśmiech Piękny, oryginalny kociak uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie znam się na kotach nigdy u mnie w domu nie było kota, ale jak bym miała wybierać z tych co podałaś wzięła bym BRYTYJCZYKA NIEBIESKIEGO Very Happy śliczny jest
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 32, 33, 34  Następny
Strona 1 z 34

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group