Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Książki i blogi kulinarne
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:05    Temat postu: Książki i blogi kulinarne Odpowiedz z cytatem

No właśnie... Jakich książek używacie i jakie polecacie?

Wiem, że dzisiaj wszystko jest w internecie, ale niektórzy (jak ja) wolą realną książkę, której kartki można przewracać i wąchać ( język ), zaznaczać sprawdzone przepisy.

Ja poszukuje książki z bardziej nowoczesnymi przepisami, głównie kuchnią śródziemnomorską i meksykańską. Im grubsza, tym lepsza Wink Najlepiej, gdyby były wszelkie możliwe dania od przystawek i zup, po desery.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Juliette dnia Pon 25 Cze 2012, 14:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Popatrzę co moja kumpela ma bo ona uwielbia książki kucharskie, i dam znać oczko
Swoją drogą widziałam taką serię książek kucharskich w kształcie potraw - np okrągła z przepisami na pizze Very Happy nie wiem jak wygląda jakość ich przepisów ale niektórzy lubią sobie wyeksponować takie cudeńka i pamiętam że to mnie urzekło oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No weźcie! Co z Was za panie domu, skoro nawet żadnej książki kulinarnej nie macie? język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam jedną i chyba nigdy z niej nie korzystałam... Wolę gazetki w stylu 'przyślij przepis', bo jak nie mam pomysłu na obiad otwieram taką i szukam inspiracji. Jak wiem, że chcę zrobić naleśniki, to wklepuję 'naleśniki' w google. A jak przepis się sprawdza to drukuję/zapisuję ;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam...dostałam od teściowek (pewnie aluzja jakaś) ale nie lubię książek kucharskich wolę neta...np wielki żarcie...mogę opinie o przepisie poczytać, o tym jak smakuje, na co trzeba zwrócić uwagę jak się szykuje....zdjęcie zobaczyć.... Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
ja mam...dostałam od teściowek (pewnie aluzja jakaś) ale nie lubię książek kucharskich wolę neta...np wielki żarcie...mogę opinie o przepisie poczytać, o tym jak smakuje, na co trzeba zwrócić uwagę jak się szykuje....zdjęcie zobaczyć.... Cool


Też od teściowej dostałam.. ;p
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
nimfa napisał:
ja mam...dostałam od teściowek (pewnie aluzja jakaś) ale nie lubię książek kucharskich wolę neta...np wielki żarcie...mogę opinie o przepisie poczytać, o tym jak smakuje, na co trzeba zwrócić uwagę jak się szykuje....zdjęcie zobaczyć.... Cool


Też od teściowej dostałam.. ;p


lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja uwielbiam książki kucharskie, mimo że bardzo mało gotuję/piekę. Uwielbiam je przeglądać, kartkować, zaznaczać przepisy do zrobienia 'kiedyś na pewno' uśmiech Na razie mam 3: jedną Nigelli "Nigella ekspresowo", jedną Gordona Ramsaya "Kuchnie świata" i moją ukochaną "Kuchnia włoska. Klasyczne i nowoczesne dania", nie wiem jakiego autorstwa. Polecam książkę Nigelli i tę ostatnią Kuchnię włoską. Mamy też książkę z drinkami "Koktajle z fantazją", często korzystamy, jest świetna uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellenai
guru
guru


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2810
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja z czystym sumieniem mogę polecić książkę kucharską Macieja Kuronia.


Dostałam na imieniny od przyszłej teściowej kilka lat temu i bardzo często z niej korzystam.

Spis treści:

Zimne zakąski
Preludium, czyli zupy
Potrawy mięsne
Potrawy nie tylko mięsne
Potrawy z ryb
Surówki i sałatki
Coś na deser
Coś do wypicia
Przeliczniki kuchenne

Książka napisana jest językiem lekkim, przystępnym, z humorem. Oprócz przepisów można znaleźć wiele śmiesznych anegdot.


Mam też książkę Doroty Świątkowskiej z przepisami na słodkości, ale przyznam szczerze, że nie polecam. Zdecydowanie wolę kliknąć na jej bloga. Książka jest cienka a cena jest zdecydowanie nieadekwatna do objętości.
_________________
It's hard to dance with a devil on your back
so shake him off.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Nie 29 Sty 2012, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Ja mam jedną i chyba nigdy z niej nie korzystałam... Wolę gazetki w stylu 'przyślij przepis', bo jak nie mam pomysłu na obiad otwieram taką i szukam inspiracji. Jak wiem, że chcę zrobić naleśniki, to wklepuję 'naleśniki' w google. A jak przepis się sprawdza to drukuję/zapisuję ;p


ja robię podobnie. Rzadko szukam czegoś zupełnie w ciemno, raczej wiem, że COŚ bym zjadła, nie wiem dokładnie co, więc szukam czegoś związanego z tym, luźne hasła i zawsze coś znajduję. uśmiech Moja mama ma fobię i wszystkie interesujące ją przepisy drukuje...no i mamy w domu mega wielką tekę...która nie jest ułożona niestety (mówiłam, żeby chociaż podzieliła na ciasta/przetwory/mięso/sałatki...ale nie może się jakoś zabraćjęzyk z oczkiem) i kończy się na tym, że coś raz zostało zrobione - fajnie, ale już drugi raz - albo się o tym zapomina -albo zamiast znów przewalać papiery - szuka się w necie. język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group