Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Książki i blogi kulinarne
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dostaliśmy z mężem w prezencie książkę kucharską "KUCHNIA POLSKA".
Póki co przejrzałam kilka przepisów, są proste i ciekawe.



Cieszę się jak dziecko z tego prezentu radosny
Muszę tylko zainwestować w jakąś fajną podstawkę na książkę kucharską uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to i ja pochwalę się moim małym zbiorem Very Happy
właściwie to kupuję głównie książki kucharzy z programów z kuchnia.tv i tym podobnych,najpierw muszę zobaczyć w tv jak ten ktos gotuje i jakie potrawy
zbieram też przepisy z tych małych gazetek "przyślij przepis", wycinam te najfajniejsze i wklejam do specjalnego zeszytu

to jest moja najukochańsza serduszka najczęściej gotuję właśnie z niej, wypróbowałam już przepisy chyba z połowy książki:


ta to taki bardziej poradnik jak uprawiać warzywa i owoce, są w niej też przepisy zwłaszcza fantastyczny przepis na zupę cebulową:


z tych nigdy nic nie gotowałam ale lubię je przeglądać:




tą uwielbiam czytać, zwłaszcza jak mam zły humor, ma mnóstwo przepisów ale zaden nie zapadł mi na dłużej w pamięć żebym chciała go przyrządzić


w tej są fajne przepisy na zamienniki tuczących potraw, robiłam z niej m.in lazanię (chociaż trochę zmodyfikowałam przepis)


a to mój najnowszy nabytek, idea tej książki to żeby z jednego produktu np.pieczonego kurczaka zrobić różne obiady na kilka dni i nic nie zmarnować czy wyrzucać, baaardzo fajna książka


a teraz choruję na tą, jak tylko odłoże trochę pieniędzy to ją kupię i zdam wam relację Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kaczka, zdradziłabyś gdzie kupiłaś tą książkę w jakiej cenie? I czy są jakieś przepisy wegetariańskie, czy bazy raczej na mięsie? Lubiłam oglądać ten program oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Kaczka, zdradziłabyś gdzie kupiłaś tą książkę w jakiej cenie? I czy są jakieś przepisy wegetariańskie, czy bazy raczej na mięsie? Lubiłam oglądać ten program oczko

a o którą konkretnie ci chodzi ? uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak to zrobiłam, że nie napisałam.. Chodzi mi o Ekonomie gastronomii oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Nie wiem jak to zrobiłam, że nie napisałam.. Chodzi mi o Ekonomie gastronomii oczko

kupiłam ją w empiku (zresztą większość tam kupuję albo w matrasie bo mają niezłe promocje,taniej jest przez allegro ale ja nienawidzę czekać na przesyłkę Very Happy , jak się zdecyduję że kupuję to od razu chcę ją mieć w domu), kosztuje sporo bo ok 60-70zł (nie pamiętam dokładnie) ale według mnie warto tyle wydać, bazy do potraw są głównie mięsne lub rybne, wegetariańskich przepisów jest bardzo mało, jest też osobny rozdział ze słodkościami
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I dlatego ciężko mi znaleźć książkę dla siebie. Zostają stricte wegetariańskie;p Jak będziesz miała kiedyś ochotę, to wrzuć kilka bezmięsnych inspiracji w wątku z pomysłami oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 10 Wrz 2012, 23:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kaczka napisał:

Słyszałam, że ta książka jest świetna dla wegetarian i "pół-wegetarian". Sama się przymierzam do jej zakupu uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kaczka
guru
guru


Dołączył: 19 Lut 2012
Posty: 2365

PostWysłany: Wto 11 Wrz 2012, 7:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinko, oczywiscie jak będzie coś fajnego to napiszę tam uśmiech
juliette, powiem szczerze,że nigdy z niej nie gotowałam, trochę mnie w niej wkurza to,że nie ma zdjęcia do każdego przepisu a ja lubię widzieć jak to powinno wyjść, czy jest dla wegetarian? teraz cieżko mi stwierdzić bo jestem na wakacjach u taty a mam ja u siebie w mieszkaniu, ale jak wrócę to wypiszę wam wegetariańskie potrawy jakie w niej są (to będzie pod koniec września), a czy potrawy z ryb też się liczą jako wegetariańskie ? bo ja jestem baaaaaardzo mięsożerna i nie mam rozeznania w tym temacie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 11 Wrz 2012, 8:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza wcześniej wymienionymi w wątku, często korzystam z następujących stron z przepisami:
www.kotlet.tv
www.wielkiezarcie.com - tutaj przepis może wrzucić każdy, ale jest bardzo dużo treściwych komentarzy. Na blogach kulinarnych z pięknymi zdjęciami często większość komentarzy jest w stylu : jakie piękne / ależ bym zjadła / kiedyś muszę zrobić. Na wielkim żarciu często są komentarze techniczne lub opinie, czy danie było smaczne.

Ja jestem maniaczką książek kulinarnych i mam ich w domu sporo. Z kolekcji wyróżnia się książeczka Julii Child

Dobra książeczka dla początkujących, bo zawiera podstawowe i bardzo precyzyjne przepisy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group