Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Gdy mrozek szczypie w nosek...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
LadyKey
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Sty 2010
Posty: 535
Skąd: okolice Wawy

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 20:06    Temat postu: Gdy mrozek szczypie w nosek... Odpowiedz z cytatem

No właśnie uśmiech gdy mrozek szczypie w nosek to co ze spacerami?

Dziś dostałam po uszach od małża za to, że wyszłam z małą na godzinny spacer w temperaturze -8 st.
Tyle było na termometrze u nas gdy wynurzyłyśmy noski z domu uśmiech ale świeciło piękne słoneczko i nie było wiatru lub wiał bardzodelikatnie. wsadziłam więc małą w gondolę wyścieloną grubym śpiworem z miśkiem i nim ruszyłam do furtki Jagoda zanurzyła się w śpiwór tak że widać jej było tylko czubek czapy w kapturze i zasnęła... postawiłam zatem wózek na słoneczku i czekałam aż się obudzi... spała dokładnie godzinę i piętnaście minut.
Gdy małż się dowiedział to nawarczał na mnie że w tej temperaturze można z maluszkiem wychodzić na maks 20 min i że przeze mnie mała złapie anginę...
Dodam że Jagoda ma skończone 7 miesięcy.

Stąd moje pytanie jak to jest z tymi spacerami w mróz?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Doświadczenia nie mam, ale regularnie oglądam dzieciowe programy w TV Wink W jednym z nich był poruszany ten temat i lekarz pediatra stwierdził, że nie ma przeciwwskazań. Unikać należy spacerów tylko w duże mrozy (mniej niż -20 stopni) i ekstremalne upały.

Ps. Angina jest chorobą zakaźną, więc co ma z nią mróz wspólnego? Wink W takiej temperaturze jest nawet lepiej, bo zarazki się tak nie rozmnażają, jak przy dodatniej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, niech się uodparnia, hartuje;)Dzięki temu nie będzie potem się przeziębiać przy byle wiaterku;) Przecież nawet w domu nie jest zalecane, żeby było za ciepło, dziecko musi się uodparniać. Jeszcze gdyby to był maleńki niemowlaczek, a tu przecież już miesiące na karku. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
florzak
guru
guru


Dołączył: 12 Cze 2009
Posty: 5818

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja uważam, że jak nie ma wiatru i nic nie pada to można chodzić z takim maluchem nawet godzinę. Ale tak na prawdę musisz obserwować przede wszystkim malucha, buzię czy nie jest za mocno czerwona, żeby się nie zmroziła i czy jest cieplutko w wózeczku.
My dzisiaj byliśmy na dworze trochę krócej niż godzinę, ponieważ Szymek miał bardzo taką podrażnoną buzię mimo kremu, więc wróciłam do domu. Teraz po prostu obserwacja i tyle.
A na spacer do -20 można wychodzic z dzieckiem powyżej roku. Z takim mniejszym chyba do max -10 z tego co pamiętam.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z Dianą teraz chodzimy na piechotkę na spacery, więc wiadomo trochę krótsze, ale jak była w wózku to na pewno godzina czy dwie były by ok. W wózkach- zwłaszcza gondolach wcale dziecko nie ma zimno. Ono tworzy sobie taką cieplną bańkę, nawet można sprawdzić i dotknąć dziecka, ze jest ciepłe mimo mrozu. Po spacerze to ja mimo iż szłam byłam zimniejsza, niż Diana która leżała plackiem nieruchomo w wózku.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My wychodzimy na spacerki dziś jest prawie 10 na minusie, ale na dworze byliśmy. Antek ma na sobie bodziaka i spodenki, jak zimniej to jeszcze bluzeczkę, dresik polarowy, albo polarowego pajaca i kombinezon, na to kocyk i ochraniacz na wózek i wraca cieplutki. Buzia nasmarowana i w drogę uśmiech Dziecka nie można wychowywać w cieplarnianych warunkach, bo potem mały wiaterek i zaraz chore Rolling Eyes (tak było z dziećmi mojej chrzestnej, na dworze 25 st, a oni na balkon w swetrze..bo wieje Shocked )
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my po akcji ze szpitalem mamy zakaz wychodzenia na dwór od małża Shocked absolutnie sprzeciwia się jakichkolwiek spacerów czy nawet werandowania Rolling Eyes Rolling Eyes nijak nie mogę mu przemówić do rozsądku, że mały musi się hartować, no i że pobyt w szpitalu nie miał nic wspólnego z przeziębieniem...

Jakich kremów do buźki stosujecie?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 14:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas od urodzenia wierne Bambino, ale wiem że dziewczyny też używają NIVEA- takie beż dodatku wody w składzie, specjalnie na zimę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mam tą nivę na każdą pogodę...Natalia a bambino też się nadaję bo szczerze powiem kupiłam ale naczytała się, żeby lepiej używać nivejki...


A doświadczone mamy co z moją 3 miesięczną córciąpytajnikpytajnik? jak jest -8 to wychodzić. Pediatra jak się pytałam to mówiła, ze jak jest poniżej -5 to lepiej nie. No i już drugi dzień siędzimy w domku a takie piękne słoneczko Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nasza pediatra mówiła, że do ok -10 wychodzić spokojnie z dzieciakami powyżej 3 tygodni-miesiąca, także co kraj to obyczaj Rolling Eyes
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group