Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Przetwory na zimę
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pon 4 Lip 2011, 11:03    Temat postu: Przetwory na zimę Odpowiedz z cytatem

Hej Dziewczyny, ja z takim niecodziennym tematem;)
Marudziłam ostatnio, że się nudzę i któraś z Was podrzuciła mi pomysł na zrobienie czegoś na zimęoczko Właściwie sama jeszcze nigdy nie robiłam, jedynie pomagałam mamie, ale ona też jakoś za dużo nigdy nie robiła, bo nie miała czasu albo jakoś tak się składało. uśmiech Najczęściej robił dżemy truskawkowe (nawet w tym roku) i soki pomidorowe, bo bardzo lubimy.
Może macie jakieś ciekawe przepisy Waszych mam albo młode mężatki może też coś ciekawego robiąuśmiech?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kaja
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Mar 2010
Posty: 887

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

arsandro, mam podobne plany, ale jeszcze przepisów nie zebrałam oczko Także też z ciekawością się przyjrzę ewentualnym pomysłom Dziewczyn, a sama pogadam z Mamą niedługo uśmiech Przegapiłam truskawki, bo mogłam zrobić dżem, ale za to spróbuję zrobić z wiśni uśmiech Postaram się też zrobić jakieś kompoty, no i ogórki - koperek już mi wyrósł.
I jeszcze chciałabym wino zrobić w dymionie Twisted Evil
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja polecam serwis wielkiezarcie albo blogi kulinarne.
Na wielkimzarciu w większości są dość wiarygodne przepisy, często komentarze mówiące o smaku,a nie "milusińskie" jak na blogach (zachwalające wygląd potraw).

Teściowa mojego przyszłego szwagra robi pyszne ogórki z miodem... niestety nie chce zdradzić przepisu, ale znalazłam taki przepis klik klik klik!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje zabawy z przetworami ograniczają się do... ogórków małosolnych lol
Niestety nadal żerujemy na dobroci naszych mam, a one produkują tego na potęgę i najchętniej co tydzień by nam jakiś słoik wciskaly oczko Takze nic nie robię bo nie muszę (ani też nie umiem język )
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gabi8_9
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 1436

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja już z tego roku mam czereśnie ale niestety nie moje wykonanie ,jednak przede mną agrest wiśni może troszkę śliwek jak będą , no i oczywiście ogórki , papryka i kapustę ale to dopiero w październiki , jak coś wykonam i wyjdzie, bo to będzie mój debiut ,to napiszę uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 5 Lip 2011, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jutro zapytam mamę K. ona robi przepyszne konfitury ze śliwek i z niewielką ilością jabłek... uwielbiam je. wrzucę przepis na forum uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja właśnie pamiętam, że kiedyś u cioci jadłam pyszne ogórki z miodem (czy w miodzie:)) i też poszukiwałam przepisu, nawet mama coś wydrukowała i będziemy testować w tym roku;)m.in. ten przepis od mimi mam;)

Hmmm, zrobiłabym też jakąs nalewkę, może malinową:)ale nigdy nie robiło się u mnie i hmm...nie wiem, jak ja zrobićjęzyk
Kompotów nie lubię za bardzo, więc odpadają u mnie, najchętniej zrobiłabym jakieś sałatki. uśmiech Macie może jakieś sprawdzone przepisy na coś takiego:)?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arsandro, jeżeli chodzi o nalewki to ja przymierzam się do zrobienia ananasówki (kiedyś zobaczyłam w tv). Tylko jakoś nie mogę się zmobilizować do zakupu słoika i ananasa uśmiech. Jak już zrobię, to powiem Wam jak wyszła uśmiech.
domowa wódka ananasowa
Przepis z programu Domowy kucharz (odc.7Cool
Składniki
1 obrany ananas, pokrojony na małe kawałki
półtora litra wódki
1 szklanka cukru
1 szklanka wody
Przygotowanie
Do dużego słoika lub innego pojemnika z przykrywką włożyć pokrojonego ananasa. Wlać wódkę, odstawić do lodówki na 7 dni. W małym rondlu zagotować wodę z cukrem, aż całkiem się rozpuści. Ostudzić, wstawić do lodówki. Do czystego słoika odcedzić wódkę z ananasa, rozgniatając owoce, żeby odzyskać cały sok. Wlać syrop z cukru, wymieszać. Przechowywać w lodówce do 30 dni.

PS. bardzo sympatycznie było wczoraj z Wami uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Pon 16 Sty 2012, 23:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniak
kandydat
kandydat


Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 94

PostWysłany: Sro 6 Lip 2011, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W tym roku planuję zamknąć w słoikach co tylko się da uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group