Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kuchenne sprzęty i ich wykorzystanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie przeczę że macie podstawy żebyście nie byli zadowoleni. Ale na obsługę to może by się przydała jakaś ogólna skarga?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to myślę, że faktycznie ceramiczną zwykłą kupimy....dzieki dziewczyny za opinie lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wtedy (a mieliśmy cyrki prawie ze wszystkim - z oknami, z drzwiami, z kuchnią, z urlopem robotników) radością było, że wreszcie mieszkamy jak ludzie i mamy szafę..

Dodam, że w ikei mieli naprawdę porządnie zmontowaną tą szafę i nawet nie drgnęła. W domu jak się potrząśnie to cała drga, więc to co się widzi na wystawie nie przedstawia faktycznej jakości..


Przyznam, że mnie zaczęłyście zastanawiać z tymi płytami ceramicznymi. Byłam przekonana, że indukcja.. A czymś jeszcze to się różni?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem jeżeli wybierać między indukcyjną a ceramiczną, to indukcyjna wypada lepiej. Nie nagrzewa się, więc nie ma ryzyka oparzenia (co jest szczególnie istotne przy dzieciach i kotach). Można ją umyć od razu po zakończeniu gotowania, a nie czekać aż ostygnie. A jak coś wykipi, to się nie przypali na kuchence jak przy ceramicznej. I szybciej zagotuje wodę na herbatę Wink Indukcyjna jest trochę droższa, ale jeżeli się sporo gotuje, to powinna się zwrócić, bo jest bardziej energooszczędna. Garnki też są droższe, ale jak ktoś lubi sprzęt dobrej jakości, to właściwie nie ma różnicy. Poza tym specjaliści uważają, że jeżeli zmieniamy kuchenkę z gazowej na ceramiczną, to garnki należy wymienić. Więc na jedno wychodzi. Podobno jedynym poważnym minusem indukcji jest jej większa awaryjność.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Carla
guru
guru


Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 3614

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lll

Ostatnio zmieniony przez Carla dnia Pią 21 Lis 2014, 12:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 0:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie o taką energooszczędność mi chodziło Wink
Płyta indykcyjna oddaje całą energię tylko do naczynia, a przy ceramicznej ciepło "ucieka bokiem", więc się marnuje. Według statystyk indukcja skraca czas gotowania nawet o 40% w porównaniu z płytą ceramiczną, więc to także oszczędność energii. Zresztą energooszczędność indukcji została potwierdzona w licznych testach, więc to nie jest moje subiektywne wrażenie.

A jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, nie na pewno nie ryzykowałabym. Przede wszystkim każdy kot jest inny, nie zawsze posłuszny. A nawet ten grzeczny może się zaaferować gonitwą za muchą i zwyczajnie się zapomnieć. I na pewno nie liczyłabym, że dziecko nie dosięgnie. Maluchy potrafią nas zaskoczyć, nie zawsze pozytywnie. Myślę, że trudno obiektywnie zaprzeczyć, że indukcja nie jest bezpieczniejsza, bo po prostu jest. Nie ma przy niej najmniejszego ryzyka, a przy ceramicznej - nawet jeżeli małe - to jednak jest.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Juliette dnia Sob 28 Sty 2012, 14:07, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 4:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 11:58, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurczę...sama już nie wiem. garniki i tak będę wymieniać bo mam stare babcine co mają 20 lat....więc może na indukcja...czytałam też, że indukcyjna buczy Cool ech jak przyjdzie do remontu to się będę głębiej zastanawiac język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My na szczęście mamy garnki, które do indukcji pasują.. Jedynie patelnie musielibyśmy kupić, więc też nie jest to jakiś duży wydatek.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 28 Sty 2012, 15:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka kup indukcyjną a potem zdaj mi relację lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 5 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group