Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Kuchenne sprzęty i ich wykorzystanie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczynki bo ja ostatnio się zastanawiam nad wyborem kuchni....i nie wiem czy wybrać:
1. zwykłą kuchnię gazową
2. płytę indukcyjną
3. zwykłą płytę ceramincznąpytajnik?

ja chyba najbardzije jestem za indukcją...ale nigdy nic nie robiłam na takiej kuchni, całe życie mam gaz...co Wy o tym sądzicie?pytajnik?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz nimfo, byłam wczoraj u koleżanki, bo kupiła nowe mieszkanko. Już mieszkają tam, ale tak naprawdę nic nie jest skończone, choć kuchnia jest mniej więcej gotowa i jest zamontowana indukcja. Aga dostała zestaw garnków Zeptera(!) od teściowej i....z całego zestawu może korzystać tylko z dwóch, bo pozostałych kuchnia indukcyjna nie wykrywa;( Generalnie mówi, że dobrze grzeje, ale jeśli jest problem, żeby dopasować do tego garnki, to tak średnio. Nie pamiętam dokładnie, jakiej firmy ma tą indukcję, ale jakaś znana, nie xyz made in china;) Ja u siebie w wynajmowanym mieszkaniu mam ceramiczną, niby fajnie, ale trochę dłużej trwa gotowanie niż na gazowej, choć łatwiejsze w utrzymaniu, mniej się brudzi. uśmiech

a co do sprzętu, to troszkę sobie nakupowałam sama takich drobnych agd, pierwszy zakup to było wypasione żelazko, bo lubię prasować, mikrofalówka z funkcją grilla (choć jeszcze nie korzystałam z tej opcji;)), mam toster, gofrownicę (Tez póki co nie korzystałam:P) i robot - i to szczególnie polecam! używam go naprawdę do wielu rzeczy, sałatek, zup, koktajli, itp. Łatwo się czyści, super jest.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
dziewczynki bo ja ostatnio się zastanawiam nad wyborem kuchni....i nie wiem czy wybrać:
1. zwykłą kuchnię gazową
2. płytę indukcyjną
3. zwykłą płytę ceramincznąpytajnik?

ja chyba najbardzije jestem za indukcją...ale nigdy nic nie robiłam na takiej kuchni, całe życie mam gaz...co Wy o tym sądzicie?pytajnik?

Moje, bardzo subiektywne zdanie:
1. żadnych płyt gazowych. Mam fobię, że gaz zacznie się ulatniać, wszystko wybuchnie, coś się stanie z butlą i w ogóle jakieś to niebezpieczne dla mnie. I jeszcze ten ogień :/

2. Super sprawa, ale trzeba liczyć się, że oprócz kosztów na płytę, trzeba będzie wymienić wszystkie gary, patelnie itd na te do płyt indykcyjnych. Dla mnie odpada, takie gary są drogie i nie chciałabym nawet w przyszłości przepłacać, jak będę musiała kupić patelnię, czy coś

3. tak, tak, tak, tak, tak, tak - wygląda ładnie, podobnie do indykcyjnej, bo już praktycznie nie robią z takimi typowymi, wystającymi palnikami, żaden gaz się nie ulotni, żaden ogień, nie trzeba nowych garnków kupować Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas z gazem jesy taki problem, że musiałabym mieć butlę w domu bo nie mamy podłączonego gazu....a podłączenie gazu to DUUUŻE koszty.. Confused
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 11:56, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ellenai
guru
guru


Dołączył: 05 Sty 2012
Posty: 2810
Skąd: zachodniopomorskie

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja będę korzystać z kuchenki gazowej dopóki nie zostaną zupełnie wyparte przez płyty indukcyjne etc. Swojego czasu mieszkałam w Danii i posiadałam kuchenkę z płytą ceramiczną. Bardzo długo trzeba było się przyzwyczajać do sposobu gotowania. W kuchence gazowej zmniejszasz gaz i od razu jest mniejszy, w elektrycznej musi upłynąć trochę czasu aż płyta ostygnie do odpowiedniej temperatury. To samo w drugą stronę, potrzeba sporo czasu aby płyta nagrzała się do maksimum. Jak dla mnie kuchnia gazowa jest wygodniejsza. Aktualnie mam butlę w domu ale ludzie sprzedający gaz przyjeżdżają, wymieniają, zakręcają. Ale jeśli dla Ciebie to problem to musisz uwzględnić wszystkie za i przeciw Smile
_________________
It's hard to dance with a devil on your back
so shake him off.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmmm....może faktycznie ceramiczna będzie najlepsza....do remontu w kuchni jeszcze mam troszkę czasu, bo do sierpnia (wtedy będziemy mogli wziąść kredyt lol ) więc jeszcze sie zastanowię....ale chętnie wysłucham większej ilości rad Cool
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mimi, Maja_82 jak mówiłam marzy mi się taki mikser uśmiech (do niego można zamontować nawet maszynkę do mięsa) taki mikser to spory wydatek i stwierdziłam ostatnio że chyba kupie coś podobnego bo przecież nie piekę dla ludzi (chodzi o to że nie piekę ciast na sprzedaż) więc w moim przypadku taki mikser by się marnował.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Azadi
guru
guru


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2992
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 27 Sty 2012, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio o takie właśnie coś mi chodziło Very Happy chociaż ostatnio słyszałam że równie dobrze można kupić patelnię grillową np w Ikei, kosztuje mniej i zajmuje mniej miejsca, i tym sposobem mam już zupełny mętlik w głowie oczko

nimfo o piecyku gazowym wszystko już zostało powiedziane, ja dorzucę swoje 3 grosze w sprawie płyty indukcyjnej. Podobno fajnie się na niej gotuje i dość szybko (jak już się zakupi odpowiednie gary z grubym dnem, no ale te gary nie są jednorazówkami więc nie kupuje się tego codziennie) ale ja jeszcze jedno staram się brać pod uwagę. U naszych znajomych, jak była burza jakiś czas temu, ze względu na bliskość uderzenia pioruna na 3 dni szlag trafił prąd. No i pupa zbita, nie mogli sobie nawet herbaty zrobić bo czajnik elektryczny, ani jak ugotować wody czy czegokolwiek na gazie - bo mieli płytę indukcyjną język ja wiem że obecnie takie coś rzadko już się zdarza, ale może to też należy wziąć pod uwagę? oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Następny
Strona 3 z 32

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group