Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Piękna panna młoda, czyli zabiegi kosmetyczne przed ślubem
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Sro 7 Mar 2012, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zainteresowałaś mnie tym peelingiem do stóp. Robisz go jakoś sama czy kupny? Jak działa?
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 7 Mar 2012, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deina napisał:
Zainteresowałaś mnie tym peelingiem do stóp. Robisz go jakoś sama czy kupny? Jak działa?


Sama robię. Jak byliśmy w Egipcie to przed i po masażu nam fundowali taki "peeling" na całe ciało. Podejrzałam jak go robili i sama po powrocie zaczęłam eksperymentować. Osobiście takiego "domowego" nie stosuję na całe ciało, jedynie na stopy. W Egipcie także nas smarowali całych takim peelingiem (przód - tył) owijali w ręcznik i zostawiali na 10 minut na leżąco.

W domu robię tak :

Biorę odrobinę soli morskiej (większe kryształki), w sklepie ze zdrową żywnością kupiłam ostatnio taką z morza Martwego.
Do tego albo olejek kokosowy, albo odrobinę masła kokosowego - zależy co mam, ważne, żeby miało postać w miarę płynną.
Grubo utarte wiórki kokosowe
Kilka kapsułek witaminy A i E


Mieszam wszystko razem w małej miseczce aż powstanie w miarę jednolita masa i taką mieszanką nacieram - peelinguję stopy, czasem nogi, np. jak kilka godzin później planuję robić depilację.

Efektem są ładne stopy, u mnie przestały całkowicie pękać pięty przy stosowaniu peelingu raz w tygodniu, skończyły się także problemy z przesuszoną skórą na palcach czy łuszczeniem się skóry.
Skóra jest później bardzo miękka, taka... wypoczęta i bardzo gładka uśmiech Dodatkowo zauważyłam, że jak np. doda się olejku z bergamotki taki peeling świetnie dezodoryzuje stópki.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Sro 7 Mar 2012, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A czy taką mieszankę można przechowywać, czy za każdym razem robisz na świeżo? Trzeba było poczekać na efekty czy pojawiły się w miarę szybko?

Dopytuję tak, bo - ponieważ całe dzieciństwo i młodość spędziłam na bosaka, biegając po wszelkich możliwych powierzchniach - stopy mam trochę jak mały hobbit. No, może nie tak owłosione... Jak dotąd nic nie dało rady ich zmiękczyć.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 7 Mar 2012, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

deina napisał:
A czy taką mieszankę można przechowywać, czy za każdym razem robisz na świeżo? Trzeba było poczekać na efekty czy pojawiły się w miarę szybko?

Dopytuję tak, bo - ponieważ całe dzieciństwo i młodość spędziłam na bosaka, biegając po wszelkich możliwych powierzchniach - stopy mam trochę jak mały hobbit. No, może nie tak owłosione... Jak dotąd nic nie dało rady ich zmiękczyć.


Ja zawsze robię na świeżo, jako, że jeśli dodasz bardzo płynnego olejku, to wtedy kryształki soli nie przetrwają za długo.

U mnie efekt był widoczny już po pierwszym zabiegu - stopy były bardziej miękkie, wypoczęte i definitywnie bardziej wygładzone.
Dopiero jakoś po trzecim peelingu zauważyłam, że pęknięcia z pięt zniknęły całkowicie. I powiem szczerze - wyleczyłam się z paskudnych pięt.

Wiesz - jeśli masz bardzo zniszczone stópki to warto dodać np. dwie kapsułki witaminy A i E, albo np, możesz dodać też dobrej jakości oliwy z oliwek - tak z łyżeczkę i rzeczywiście jak nasmarujesz stopy peelingiem to zostaw je obwinięte folią (taką zwykłą, spożywczą, przeźroczystą) i ręcznikiem na 10 - 15 minut uśmiech ja często tak robię i siadam obejrzeć film Very Happy

Ja najprawdopodobniej będę peeling robiła jutro, możliwe, że zamieszczę o nim notkę na blogu i jak bedziesz chciała zobaczyć zdjęcia efektów to ewentualnie podeślę Ci link na PW.
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Sro 7 Mar 2012, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki!
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maja_82
maniak
maniak


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 1613
Skąd: z Asusa...:)

PostWysłany: Sro 7 Mar 2012, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajny ten pilling, może i ja się skuszę. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cinnamonnek
maniak
maniak


Dołączył: 04 Maj 2011
Posty: 1536

PostWysłany: Sro 7 Mar 2012, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w nim najbardziej lubię fakt, ze on wprost kapitalnie pachnie Very Happy
_________________
Ciekawość zabiła kota, satysfakcja przywiodła go z powrotem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe... Może stopy jesienią po lecie wyglądały paskudnie, mimo że zainwestowałam w różne kosmetyki i zaczęłam robić sobie różne zabiegi. Przede wszystkim miałam zrogowaciały naskórek na piętach i tuż za palcami. Teraz jest już duuużo lepiej uśmiech Myślę, że wypróbuję Twoją metodę Cinnamonnek
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cinnamonnku, myślę, że u kosmetyczki przede wszystkim zabiegi oczyszczające i rozświetlające.

Z takich domowych kosmetyków stosuję peeling kawowy z cynamonem i oliwką pomarańczową. Zakochałam się w tym peelingu i stosuję go codziennie. Ponadto w ramach poprawy cery nakładam na noc czystą witaminę e mieszaną z kremem nawilżającym. Skóra ma fajny jednolity odcień i jest bardzo gładka w dotyku.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
KathyLaPoz
maniak
maniak


Dołączył: 24 Sty 2012
Posty: 1480
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Czw 8 Mar 2012, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pralinka napisał:
Z takich domowych kosmetyków stosuję peeling kawowy z cynamonem i oliwką pomarańczową. Zakochałam się w tym peelingu i stosuję go codziennie.

Pralinka ,wiedziałaś, o czym masz napisać. Kocham korzenne zapachy!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 4 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group