Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

pierscionek brudzący palce ?
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 7:11    Temat postu: pierscionek brudzący palce ? Odpowiedz z cytatem

Nie znalazlam podobnego tematu ( w razie czego to mnie poinforumujcie , że przeoczyłam

a juz od dawna mnie to zastanawia uśmiech

Mój pierscionek często robi psikusa i zostawia czarną obwódkę wokół palca ...

Z czym to jest związne pytajnik?

Dodam, że kupowany w sprawdzonym miejscu itd ( co do pochodzenia itd nie ma wątpliwości )

oczytalam się kiedyś, że to znaczy , że człowiek chory ( średnio to przyjmuje jako prawdziwe stwierdzenie, bo ja zazwyczaj jestem zdrowa jak kuń a jak chora to głównie katar i inne takie )

Ale ogólnie ten kolor czarny pojawia się sezonowo- raz na czas, rzadko , zostaje ciemny ślad i to mnie najbardziej dziwi, że pojawia się to niepokojące zjawisko tylko od czasu do czasu

Wyczytałam , że to jakaś reakcja złota ze skórą z Ph skóry czy jakoś tak ? i ze coś tam sprzyja temu ? w sumie nie dowiedzialm sie niczego konkretnego
a ogolnie mam uczulenie na wszelka bizuterie sztuczna albo z domieszkami roznych metali - np. bąble na uszach, rękach po branzoletkach , zegarkach

Nawet z kolczykami mam problem : mam wybitą próbę srebra, kupione w renomowanym salonie a uszy puchną yyyy mimo, że przed użyciem dezynfekuje, z racji swojej przypadłości biżuteryjnej

Czy ktoś mi może to racjonalnie wyjaśnić ?uśmiech zanim mi wszystkie palce zczarnieją a uszy odpadną ?uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Natalia_2013
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2012
Posty: 584
Skąd: Legionowo (Warszawa)

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 10:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o uszy - reakcja alergiczna na sto procent.

Jeśli chodzi o pierścionek... ja miałam kiedyś permanentnie pozłacaną bransoletkę i ona zostawiała mi taki właśnie ślad na ręku - znaczy czasami zostawiała, czasami nie, ale częściej tak.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To na pewno jest jakaś reakcja alergiczna, nawet, jeśli to jest najszczersze złoto. Czasem nawet na złoto ludzie mają alergię. uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 11:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miałam podobny problem ze srebrną obrączką, którą dostałam od D. Na początku wokół palca zostawała mi ciemna obówdka. Co gorsze bardzo ciężko było ją usunąć. Ale po jakimś czasie zniknęła i obrączka już nie zostawia rzadnych śladów. Niestety nie mam pojęcia czym to jest spowodowane.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Czw 19 Sty 2012, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czarne przebarwienie, którego przyczyną jest biżuteria, nie jest oznaką uszkodzenia skóry, nie jest też stanem zapalnym, ani też żadną patologią. Jest to nieszkodliwy objaw oddzielania się twardych cząstek metalu, które następnie osadzają się na skórze, przechodzą przemianę chemiczną i dają czarne zabarwienie.
Części składowe stopów jubilerskich które jako oddzielone opiłki prowadzą do tego to: złoto, srebro, mosiądz oraz cynk. Powodem ścierania się metalu na cząstki są: sama skóra, która jest chropowata, oraz różnego rodzaju pudry, które działają na powierzchnię metalu jubilerskiego jak papier ścierny.
Wiadomo też, że określone cechy osoby noszącej biżuterię mają wpływ na wystąpienie powyższych symptomów. Do nich należy przede wszystkim skład potu !

uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
E-kwiaty
gaduła
gaduła


Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 491
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 1 Lut 2012, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Racja, wg mnie również jest to reakcja alergiczna lub stan zapalny. Najlepiej byłoby po prostu udać się do dermatologa i pokazać mu o co chodzi. On powinien coś doradzić,to z pewnością nie jest kwestia "złego" pierścionka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
goralka18
kandydat
kandydat


Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 11
Skąd: Żywiec

PostWysłany: Pią 17 Lut 2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja to jestem w ogóle ewenement;D Czernieje mi tylko na palcu serdecznym i to każdy pierścionek jaki mam;) na innych palcach jak założę nic się nie dzieje;)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
blondyna142
guru
guru


Dołączył: 20 Sie 2010
Posty: 2559

PostWysłany: Pią 17 Lut 2012, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przebarwienia po pierścionku są oznaką stanu zapalnego organizmu - możesz nawet o tym nie wiedzieć, ale na coś chorujesz. Kiedy chorujemy, zmienia się skład chemiczny naszej skóry i to powoduje ciemnienie palca. Toksyny uwalniają się z organizmu
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Nie 19 Lut 2012, 0:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Blondyna to tylko mit.
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ruda_wiewiórka
moderator
moderator


Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 12149
Skąd: Ze Stumilowego lasu :)

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

goralka18 to rzeczywiście ewenement uśmiech

To moja babcia stwierdziła, że jak czarnieje palec od pierścionka zaręczynowego lub obrączki to znak, że się nie przyjął... no jak to usłysząłam to padłam ha ha oj te babcie uśmiech

A na serio to najlepiej zapytaj jakiegoś dermatologa, on powie co i jak uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zaręczyny Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group