Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Gdy kobieta chce zostać w domu.... czyli plany na życie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka, ja w zawodzie nie pracuję i nie pracowałam. I pracować nie będę, no chyba, że przypadkiem los mi taką pracę da oczko Nie łudziłam się nigdy, że coś znajdę. Studia, stypendia naukowe czy staże w żaden sposób nie zwiększają mi na to szansy. Realnie patrzę na to wszystko.
W trakcie swojej zawodowej kariery kilka razy zmieniałam branże i zawody, na skrajnie różne. Po prostu było tak, że trzeba się dostosować i brać co jest albo zostawałam na lodzie. I wtedy miałam wybór - albo zmienić ścieżkę kariery i doskonalić się w nowym zawodzie albo szukać czegoś gdzie indziej zostając w branży. Zwykle wybierałam te pierwsze i źle na tym nie wychodziłam.
Może kiedyś będzie tak, że firma zaproponuje Ci awans z recepcji na jakieś fajniejsze stanowisko i może to akurat będzie Twój nowy zawód. I może będzie fajniejszy i bardziej dochodowy niż gdybyś znalazła pracę w zawodzie wyuczonym. Czasem trzeba porzucić marzenia, być bardziej elastycznym zamiast frustrować się brakiem pracy w zawodzie.
Przypomnę tylko, że zaczynałam od pracy na recepcji i dostałam szansę na awans ale w międzyczasie szukałam fajniejszej pracy i ostatecznie zmieniłam firmę. Ale zmianę stanowiska z recepcji na coś innego zaproponowała mi moja szefowa, która ode mnie wiedziała, że chcę coś więcej. Ale to było dawno dawno temu. Od tej pory świat obrócił się dla mnie z pięć razy oczko
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 3 Kwi 2013, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Życie tak na prawdę jest pokręcone zwłaszcza u nas. Obojętne co robisz, czy jesteś w domu i wychowujesz dzieci, czy masz własną firmę czy pracujesz dla kogoś ważna jest ta energia na co dzień, by chciało się wstać i coś robić. By się chciało. Każdy jest inny. Jedni po prostu tak mają, że gdziekolwiek nie pójdą cokolwiek nie zrobią i tak odniosą sukces. Jakby mieli to w darze od natury a inni na to samo muszą ciężko popracować.
mimi to ładnie powiedziała, że każdy ma jakieś swoje atuty.
Moje życie jest jakie jest bo jest moje. Gdyby ktokolwiek inny był na moim miejscu już nie było by takie samo oczko
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Sro 3 Kwi 2013, 17:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka12 masz rację każdy ma inne życie i znajduje się w innych sytuacjach życiowych,tak szczerze to raczej nie liczę na pracę w zawodzie bo rynek pracy jest przepełniony więc liczę co najwyżej na roczny staż bo do tego mam prawo i myślę że uda mi się załatwić no ale zobaczymy jak to będzie...
Także jeżeli chodzi o kwestię pracy zawodowej to z tym jest naprawdę różnie u każdej z nas...jedne mają szczęście inne trochę mniejsze ale nie możemy się załamać bo to nam nic nie da uśmiech chociaż zobaczę co będę sama mówiła w czerwcu jak zacznę szukać pracy...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pią 5 Kwi 2013, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka, dokładnie - praca dla wielu z nas jest takim motorem do działania, nie tylko sposobem zarabiania pieniędzy.. Kierunki są różne, na niektórych da się pracować, na innych nie - u mnie to by nie wchodziło w grę, ja trochę dorabiałam, ale były to głównie korki. Inżynieria produkcji to trudne studia na politechnice, jest mnóstwo projektów, które są naprawdę czasochłonne. Nie zawsze da się to wszystko pogodzić i myślę, że nie ma co generalizować.
Trzymam kciuki za pracę w zawodzie! Ja tam wierzę, że zawsze, prędzej czy później pojawia szansa od losu, którą w odpowiednim momencie trzeba wykorzystać uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 31 Gru 2013, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie wyobrażam sobie siedzieć w domu dłużej niż trwa urlop macierzyński ( no i może trochę rodzicielskiego).

Najważniejsze to to, że nie wyobrażam sobie, żeby mój mąż był jedynym żywicielem rodziny - bo jak coś mu się stanie, to leżymy i kwiczymy. Poza tym, mam takie poczucie, że w tych czasach jest wystarczająco dużo stresów, żeby mu jeszcze dokładać.

Po drugie, sama też nie wyobrażam sobie siedzenia w domu - praca, ludzie - to daje mi satysfakcję.

Po trzecie - nigdy nie wiadomo co los przyniesie -lepiej nie mieć dziur w CV

Wiadomo, każda rodzina musi sobie ustalić sama jakie ma priorytetey, co jest dla nich ważne i jak ma wyglądać sposób egzystowania. uśmiech Grunt, żeby małżeństwo było w tym zgodne.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
niepoprawny
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 19 Paź 2016
Posty: 900

PostWysłany: Nie 21 Sty 2018, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie wyobrażam sobie, aby moja żona nie pracowała. Jeśli nie chciałaby wrócić do pracy na etacie najprawdopodobniej zachęciłbym ją do założenia własnej działalności gospodarczej. Sam, od jakiegoś czasu mam firmę i doskonale zdaję sobie sprawę z atutów jej posiadania. Swoją drogą, czy moglibyście polecić mi oprogramowanie, przy pomocy którego mógłbym wystawić swoim kontrahentom F-VAT? Ręczne ich wypisywanie strasznie mnie męczy. Czy kiedykolwiek mieliście okazję korzystać z programu https://faktura.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
filip_w
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 4
Skąd: Słupsk

PostWysłany: Sro 13 Cze 2018, 13:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety jestem w sytuacji w której muszę pracować, bo przyszły mąż nie zarabia zbyt dużo. Pracuje, bo lubię i chce aby moja emerytura nie była głodowa. Myślę, że razem osiągnąć możemy wiele, lecz czy wyjdzie to już inna sprawa. Nigdy nic nie wiadomo, co przyniesie kolejny dzień.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
endywia_007
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Wrz 2018
Posty: 10

PostWysłany: Pon 3 Wrz 2018, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kobieta niezależna lepiej się czuje, ma większą decyzyjność lol
_________________
"Mogłaby zamknąć oczy, udawać, że wszystko jest w porządku. Wiedziała jednak, że nie da się żyć z zamkniętymi oczami."
Cassandra Clare – Miasto szkła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maurycka12
początkujący
początkujący


Dołączył: 02 Paź 2018
Posty: 4

PostWysłany: Wto 2 Paź 2018, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowałam, że nie chcę być kurą domową i zostać w domu. Chcę być niezależna finansowo.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
przemysława1J
początkujący
początkujący


Dołączył: 13 Lis 2018
Posty: 9

PostWysłany: Wto 13 Lis 2018, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój mąz nie będzie zarabiał tyle abym mogła zostać w domu. Oboje bęziemy pracować. Szczerze to wole ójśc do pracy niż siedzieć w domu. Będe pracowac puki nie mamy dzieci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 28, 29, 30  Następny
Strona 29 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group