Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Gdy kobieta chce zostać w domu.... czyli plany na życie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa-Gdy napisał:
Karolka12 napisał:
Rolling Eyes co ja mam napisać jeszcze byście mnie trochę zrozumiały?

Może po prostu nie oczekuj od Nas, że pogłaskamy się po główce i powiemy "oj biedna Karola, taka uczciwa i zdolna, bo skończyła studia, a ma h****ą pracę" Neutral


Bynajmniej nie chodziło mi o głaskanie po głowie ale takiego linczu też się nie spodziewałam. Przepraszam "Obiektywnej opinii." jak to ktoś wcześniej napisał.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest lincz. To raczej Ty strasznie nerwowo podchodzisz do tych, któzy studiowali i pracowali i teraz mają pracę w zawodzie, a Ty nie. To nie jest ich wina, że Tobie się póki co nie udało.
Kibicujemy, żebyś znalazłą pracę w zawodzie, cieszymy się, że obecna coraz bardziej Ci się podoba i staramy się powiedzieć Ci, że nie można się załamywać, że nie wszystko jest białe albo czarne i dobre albo złe - jak w przypadku studiujących i pracujących jednocześnie.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym z chęcią zajęła się obowiązkami domowymi, aczkolwiek chciałabym chociaż na 1/2 czy 1/3 pracować, żeby wyjść czasami do ludzi uśmiech

Jeśli chodzi o studnia to odkąd zaczęłam studiować na pedagogice to od razu pracowałam na cały etat (albo i więcej godzin się robiło), a studiowałam dziennie. Uważam, że jeśli ktoś ma dużo zajęć i naprawdę nie da rady pracować w tygodniu, to przecież zostają weekendy... I jeśli ktoś chce to może... Takie jest moje zdanie:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 13:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magda87 napisał:
A ja bym z chęcią zajęła się obowiązkami domowymi, aczkolwiek chciałabym chociaż na 1/2 czy 1/3 pracować, żeby wyjść czasami do ludzi uśmiech
uśmiech

Oj tak, wyjście do ludzi jest naprawdę bardzo potrzebne. zauważyłam po sobie, że gdy osiadłam w domu po zajściu w ciążę i zamknięciu swojego sezonowego biznesiku to strasznie się uwsteczniłam.Czasem nawet w rozmowie nie mogę sobie przypomnieć jakiegoś słowa, które jest mi akurat potrzebne Mad Całe szczęście wróciłam już do obowiązków służbowych i wracam do "żywych" język
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uważam, że jeśli ktoś ma dużo zajęć i naprawdę nie da rady pracować w tygodniu, to przecież zostają weekendy... I jeśli ktoś chce to może...


ja jestem na studiach dziennych i zajęć mam bardzo dużo od poniedziałku do środy siedzę na uczelni od 10 prawie do 21 w tym mam tak naprawdę tylko niecałe 3 godziny przerwy,czwartek i piątek jest trochę lepiej bo aż tak późno nie kończę ale wesoło też nie jest,do tego dochodzi praktyka niby nie dużo bo raz w tygodniu no ale jest...
Uwierzcie dziewczyny naprawdę szukałam pracy na weekendy i dalej szukam ale już straciłam nadzieję...
Chodzę,pytam,dzwonię,wysyłam CV i tak naprawdę nie wiem czy to ja mam pecha czy o co chodzi bo np do jednej firmy pośredniczącej wysyłałam kilka razy maila,dzwoniłam i nic,jak gdzie indziej pytam to albo już posada zajęta,albo szukają kogoś na 1/2 etatu a ja w sam weekend nie mam szans wyrobić tych godzin...
Także bardzo chcę pracować dorywczo ale nie ma za bardzo gdzie,jeszcze bez znajomości...to pewnie dlatego że pojechałam do takiej małej mieściny na studia i jest problem...
Piotrek już mi powiedział że nie ma sensu żebym teraz szukała bo tak naprawdę zostały w sumie 2 miesiące i wyjeżdżam do domu i żebym się skupiła na nauce bo w czerwcu piszę egzamin licencjacki,ale kurcze źle się czuje tak nie pracując...
Dorabiam sobię jak mogę,ale to nie jest taka praca w jakiej zarobię nie wiadomo ile pieniędzy... Naprawdę mnie to dobija,w sumie niektórzy mi mówią że od czerwca będę szukać pracy na stałe a nie dorywczej i że niby będzie ok,ale tak sobie myślę że jak mam problem ze znalezieniem takiej na weekend to co będzie ze stałą? Sad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

PatrycjaS19915 napisał:
Cytat:
Uważam, że jeśli ktoś ma dużo zajęć i naprawdę nie da rady pracować w tygodniu, to przecież zostają weekendy... I jeśli ktoś chce to może...


ja jestem na studiach dziennych i zajęć mam bardzo dużo od poniedziałku do środy siedzę na uczelni od 10 prawie do 21 w tym mam tak naprawdę tylko niecałe 3 godziny przerwy,czwartek i piątek jest trochę lepiej bo aż tak późno nie kończę ale wesoło też nie jest,do tego dochodzi praktyka niby nie dużo bo raz w tygodniu no ale jest...
Uwierzcie dziewczyny naprawdę szukałam pracy na weekendy i dalej szukam ale już straciłam nadzieję...
Chodzę,pytam,dzwonię,wysyłam CV i tak naprawdę nie wiem czy to ja mam pecha czy o co chodzi bo np do jednej firmy pośredniczącej wysyłałam kilka razy maila,dzwoniłam i nic,jak gdzie indziej pytam to albo już posada zajęta,albo szukają kogoś na 1/2 etatu a ja w sam weekend nie mam szans wyrobić tych godzin...
Także bardzo chcę pracować dorywczo ale nie ma za bardzo gdzie,jeszcze bez znajomości...to pewnie dlatego że pojechałam do takiej małej mieściny na studia i jest problem...
Piotrek już mi powiedział że nie ma sensu żebym teraz szukała bo tak naprawdę zostały w sumie 2 miesiące i wyjeżdżam do domu i żebym się skupiła na nauce bo w czerwcu piszę egzamin licencjacki,ale kurcze źle się czuje tak nie pracując...
Dorabiam sobię jak mogę,ale to nie jest taka praca w jakiej zarobię nie wiadomo ile pieniędzy... Naprawdę mnie to dobija,w sumie niektórzy mi mówią że od czerwca będę szukać pracy na stałe a nie dorywczej i że niby będzie ok,ale tak sobie myślę że jak mam problem ze znalezieniem takiej na weekend to co będzie ze stałą? Sad


Ale wiesz, u ciebie liczy się to, że szukasz, że coś robisz. A nie że za rok czy dwa będziesz narzekać, że nie ma pracy bo ktoś Cię wyprzedził mając lepsze doświadczenie zawodowe.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie bardzo chcę i się staram ale czasem wydaje mi się że za mało. Ale mam nadzieję że uda mi się załapać na jakiś staż albo znaleźć co kolwiek na początek wezmę wszystko uśmiech potem jakoś się poukłada,ważne że mój mężczyzna ma dobrą pracę ale mimo wszystko nie wyobrażam sobie siedzieć i nic nie robić
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

annna napisał:
To raczej Ty strasznie nerwowo podchodzisz do tych, którzy studiowali i pracowali i teraz mają pracę w zawodzie, a Ty nie. To nie jest ich wina, że Tobie się póki co nie udało.


A kto powiedział, że mają pracę w zawodzie? Ci co studiowali razem ze mną, nadal pracują tam gdzie pracowali.
Nielicznym na prawdę się udało zostać po praktykach, czy od razu załapać pracę w "zawodzie".

Justyna*** napisał:

Ale wiesz, u ciebie liczy się to, że szukasz, że coś robisz. A nie że za rok czy dwa będziesz narzekać, że nie ma pracy bo ktoś Cię wyprzedził mając lepsze doświadczenie zawodowe.


Wiele pracowałam w wakacje mam doświadczenie w pracy w sklepie odzieżowym i nawet na hali produkcyjnej i nawet w administracji jednak jakoś to mi nie pomogło znaleźć pracy w "zawodzie".

Na niektórych studiach praktyki są po prostu wymagane co semestr. Mam koleżankę, która też nie pracowała na studiach bo nie miała jak ale miała za to od groma praktyk. Co semestr. I co? Też nie może znaleźć pracy. Też skończyła w czerwcu studia. I nadal nie ma pracy. Ale większość z was i tak powie, że na pewno się obijała.

Powiedziałam, że wkurzali mnie Ci, którzy pracowali i studiowali bo bezdusznie wykorzystywali innych. Ale Wy to i tak rozumiecie po swojemu. Nie wiem czemu odbieracie to jako atak. Why?

Czemu jeden może powiedzieć "wkurzają mnie Ci co skończyli studia i chcieliby mieć dobrą pracę" i jest ok a jak ja mówię "wkurzali mnie ci co studiowali i pracowali jednocześnie bo wykorzystywali innych" to już jest be?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja studia skończyłam w wieku 27 lat, bo miałam 3 lata przerwy między I i II stopniem- musiałam odbić się od dna finansowego, bo nie przeżyłabym, więc o pracę w zawodzie mogłam się starać bardzo późno, wcześniej radziłam sobie na wiele sposobów. W moim zawodzie- ogólnie raczje w ogóle nie poszukują nowych ludzi. Jeździłam jak głupia po 3 województwach, zrobione tysiące km, wciskałam się na siłę do dyrektorów i reklamowałąm jak mogłam. Parę razy przeżyłam dość poniżające sytuacjew- udało mi się zaczepić, aczkolwiek do czerwca- w dwóch szkołach. Po odjęciu kosztów dojazdu mam troszke powyżej minimalnej płacy język .

Po prostu- trzeba jeździć. Zataczałam kręgi w promieniu 100 km, żeby cokolwiek znaleźć. język Trzeba się liczyć z tym, że dojazdy mogą zeżreć, jak u mnie, 1/3 dochodu, jeśli chce się pracować w zawodzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
mimi
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 3656
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 2 Kwi 2013, 17:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka, a ja Ciebie rozumiem, bo ja miałam bardzo podobnie. Też żal, frustracje, załamanie... smutny
Nie zdawałam sobie sprawy jak złe są realia i nawet na bezpłatne staże czy praktyki tak ciężko się dostać. Zaprzyjaźniłam się z osobami, które nie rwały się do pracy, ja przez całe studia dostawałam stypendium i to mi wystarczyło. Niestety ale studia dzienne w tych czasach są przeszkodą dla pracodawców, bo student nie jest w pełni dyspozycyjny. Ktoś musi mieć fajne doświadczenie i umiejętności, by pracodawca chciał go na pół etatu z elastycznym planem pracy.

Ale nie poddawaj się! Mi się udało po studiach dostać na bezpłatne praktyki, a po nich znaleźć fajną pracę, która bardzo mi się podoba. Szukając pracy ciągle myślałam jak podciągnąć swoje kwalifikacje. Kupiłam kilka książek by uzupełnić zagadnienia, które na studiach olali. Pomyśl, jakimi umiejętnościami możesz się wyróżnić spośród innych.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30  Następny
Strona 28 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group