Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Gdy kobieta chce zostać w domu.... czyli plany na życie.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28, 29, 30  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 14:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam cały wątek i tak sobie myślę "jak to dobrze, że ja jeszcze przez najbliższe około 10 lat nie chce dziecka". W sumie ciężko jest mi sobie wyobrazić taką sytuację. W sumie oboje z G. pracujemy. W tym G. ma bardzo dobrą wypłatę, ale ja może nie tak dobrą jak G., ale zawsze lepsza taka niż inna. Niby coś tam mamy też ulokowane na kontach, ale w dzisiejszych czasach życie jest ciężkie. Pomimo, że niektórzy się śmieją z mojej postawy, że nie chce dziecka, ale ja patrzę realistycznie. Jestem raczej z osób, które nie lubią wiązać ledwo końca z końcem. Lubię sobie móc bez przeszkód zaplanować to i owo.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
asik
guru
guru


Dołączył: 06 Maj 2011
Posty: 6191
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Ale czy praca to tylko źródło dochodu, sposób na posiadanie pieniędzy? Znam mnóstwo kobiet, które nie muszą pracować, bo dochody męża wystarczają im spokojnie na całkiem niezły byt, jednak: lubią się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności, sprawdzać się w różnych sytuacjach, doświadczać czegoś innego niż może zapewnić im dziecko. Pracują czasem tylko na pół etatu, jednak nie wyobrażają sobie rezygnacji z dodatkowych, pozadomowych zajęć - to może jest fajne na rok, dwa po urodzeniu dziecka... Jednak z czasem może być coraz gorzej z tym siedzeniem w czterech ścianach, siłą rzeczy tracimy konakt z ludźmi spoza rodziny i jesteśmy skazani na dobrą wolę męża - a z nią też może być różnie, małżeństwo ewoluuje i nie zawsze będzie taki cud miód jak na początku.


No właśnie ja o tym pisałam. Fajnie byłoby siedzieć w domu i zajmować się dzieckiem, ale ja bym chyba świra dostała. Wszyscy znajomi pracują i co? Spotkać można się i tak i tak dopiero po ich pracy. Mam znajome na macierzyńskim i już teraz narzekają na siedzenie w domu i brak kontaktu ze znajomymi.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A im dziecko mniej opieki będzie potrzebować, tym takiej matce gorzej.... Poza tym, zależność finansowa jednego z małżonków jest niekomfortowa psychologicznie dla drugiego - wie, że tylko on jest zmuszony dbać o utrzymanie rodziny. Taka odpowiedzialnośc może być bardzo stresująca, zwłaszcza kiedy jego pensja nie pozwala na zbyt duże oszczędności.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.......

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 19:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl:
Cytat:
O matko, ale się rozpisałyście.

Ceny mieszkań - zależy na co się trafi, są mieszkania tanie i duże, ale mają większy kawałek do centrum, ale czasem są i tanie i w centrum, nam potrzeba ok 35 metrów, tyle nam wystarczy, a co do kredytu - jest kredyt, który można brać na studiach razem z rodzicami, kredyt przechodzi na nas, jak kończymy studia i mamy pracę - więc kredyt to nie jest problem, bo nasi rodzice dostaną go bez problemu.

Nie wiem, może ja jestem dziwna, ale mam ograniczone grono znajomych, z którymi od czasu do czasu się spotykam, a poza tym nie lubię kontaktów z ludźmi, tak na żywo - taki mam charakter i tyle, nic na to nie poradzę, więc nie zwariuję od siedzenia w domu język Dodatkowo mój mąż został wychowany tak, że to mężczyzna jest głową rodziny i to on ma pracować i dostarczać dochodów...

A ja jeśli miałabym pracować czy w ciąży czy po ciąży, to szczerze mówiąc bałabym się karmić piersią, bo miałabym duży kontakt z chemikaliami i różnymi podobnymi rzeczami...


Jesteś pewna że tylko taka klitka wam jest potrzebna? My mieszkamy w mieszkaniu które ma niecałe 40m, i już mnie bierze kur...ca że tylko jeden pokój (cóż z tego że wielki jak salon) i duża kuchnia- ale... dziecko swojego pokoju nie ma, garderobę mam zawaloną wszytskim- ciuchami, ręcznikami, pościelą, garami, bo mebli jakiś większych nie nie ma gdzie postawić.

Dlatego postanowiłam że jeżeli kiedykolwiek będziemy kupować mieszkanie to nie mniejsze niż 75m.
35m jest dobre dla pary bez dziecka.


Ostatnio zmieniony przez natalia_w dnia Wto 17 Sty 2012, 11:23, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 19:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelajn
moderator
moderator


Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 13532
Skąd: za 7 górami, za 7 lasami...

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl:
Cytat:
Tak, tyle nam wystarczy, ja nie wiedziałabym co zrobić z 75 m




ja mam 44 m2 i sie sama ze soba nie mieszcze;-) tzn mieszcze ale na styk;-) bo mebli to mam oszczędnie

mysle ze 3 male pokoje to dla 3 osob w sam raz, pasuje miec jakis salon zeby w razie gosci bylo gdzie usiasc, 1 dla dziecka i 1 sypialnie
_________________



Ostatnio zmieniony przez ewelajn dnia Pią 13 Sty 2012, 15:21, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jak urodzi Wam się dziecko to szybko z 35m zrezygnujecie...
My z mężem chcemy wynająć jakieś dwupokojowe- ok 46m, tylko czekamy na podwyżkę, ale szkoda nam zostawiać to mieszkania, bo mamy wspaniałych właścicieli i sąsiadów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Pralinka
guru
guru


Dołączył: 29 Mar 2011
Posty: 4442
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj Sheryl, bo pieniądze to zawsze gorący temat uśmiech Słyszałam o o tym kredycie o którym napisałaś. Bardzo dobre rozwiązanie. Przy kredycie na 30 lat na kawalerkę 30-parę metrów lub dwupokojowe 40-metrowe, gdzieś na obrzeżach Krakowa, to rata za mieszkanie może wynieść około lub poniżej 1 000 zł. Odłożone 50 000 będzie akurat na gruntowny remont i wyposażenie mieszkania.
_________________
Ślub cywilny, to aż cywilny, a nie tylko cywilny.



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pią 13 Sty 2012, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl,a co jak pojawi się dziecko?
Będziecie brać kolejny kredyt na większe mieszkanie,czy mieszkać całe życie w kawalerce z dzieckiem?

Nie zauważ tu proszę żadnej złośliwości ot, moja ciekawość,bo ja nie wyobrażam sobie takiego życia uśmiech
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Na nowej drodze życia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28, 29, 30  Następny
Strona 4 z 30

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group