Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Klaps - wychowanie/ przemoc?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lioness
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 528

PostWysłany: Czw 1 Maj 2014, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina1984 napisał:
Ale jednak trochę jest tak, że dziecko jest jakby "pod" nami

To jest właśnie istota przemocy...

Przemocy fizyczna to nieprzypadkowe stosowanie siły fizycznej w celu spowodowania bólu lub dyskomfortu przez osobę silniejszą i/lub stojącą wyżej w hierarchii władzy, może być jednorazowe lub wielokrotne.
Niektórzy twierdzą, że jak nie zostaje ślad na ciele - to nie przemoc. Inni twierdzą, że sam fakt, że potencjalnie mógłby zostać ślad czy mogłoby powstać jakieś uszkodzenie ciała - czyni to zachowanie przemocą.

Kara fizyczna (klaps) spełnia te wszystkie kryteria przemocy, można najwyżej dodać do jego definicji "w zamierzeniu w celach wychowawczych".

Heh, mam w rodzinie (nie jest spokrewniona ze mną, była kobieta kuzyna) babę, która tak potrafi zlać swoją nastoletnią córkę, że żaden ślad nie zostaje, nawet lekarz na obdukcji żadnych śladów się nie dopatrzył. Tylko następnego dnia biedna dziewczyna cała puchnie, no i wszystko ją boli przez kilka dni Sad A ta szurnięta baba po prostu bije ją otwartą dłonią po całym ciele i twarzy, w jej mniemaniu w celach wychowawczych, za karę...
Oprócz tego stosuje też inne formy przemocy, np. wyjeżdża na kilka dni i zostawia dziecko samo w domu z pustą lodówką i bez grosza przy duszy...
Dziewczyna nie chce składać doniesienia na policję na własną matkę mimo tego, co ona jej robi. Na szczęście niedługo kończy gimnazjum i się wyprowadzi do ojca za granicę.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
atina
guru
guru


Dołączył: 11 Paź 2010
Posty: 4955
Skąd: honolulu

PostWysłany: Czw 1 Maj 2014, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jejku, ale nikt tu nie pisze o biciu dziecka na potęgę. Czemu wszystko wyolbrzymiacie. Lekki klaps nie wywołuje u dziecka bólu fizycznego. Przecież taki klaps nie może boleć. To jest tak zwane hmm "zresetowanie" dziecka jak wpadnie w amok. Kopie, gryzie i ma gdzieś co w obecnej chwili do niego mówimy. Rozróżnijmy bicie od klapsa. Dobra, bo ja już miałam się nie odzywać. Czytając co poniektóre wypowiedzi odczuwam takie wrażenia, jakie miałam oglądając właśnie wiadomości ostatnio.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rashel
maniak
maniak


Dołączył: 13 Maj 2013
Posty: 1613

PostWysłany: Czw 1 Maj 2014, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

atina napisał:
Jejku, ale nikt tu nie pisze o biciu dziecka na potęgę. Czemu wszystko wyolbrzymiacie. Lekki klaps nie wywołuje u dziecka bólu fizycznego. Przecież taki klaps nie może boleć. To jest tak zwane hmm "zresetowanie" dziecka jak wpadnie w amok. Kopie, gryzie i ma gdzieś co w obecnej chwili do niego mówimy. Rozróżnijmy bicie od klapsa. Dobra, bo ja już miałam się nie odzywać. Czytając co poniektóre wypowiedzi odczuwam takie wrażenia, jakie miałam oglądając właśnie wiadomości ostatnio.


Tez mialam wiecej sie nie wypowiadac bo czasem juz nie warto..

Lauraire - ja mieszkam z takim nastolatkiem, o czym zreszta wiesz. Ile ja sie nerwow najem przez gowniarza to wiem jednak tylko ja. Jemu wszystko wolno, on nie ma zadnych obowiazkow. Zadnych kar za swoje zachowanie...
Rosnie klamczuch, oszust, syfiarz i zlodziej. Ale rodzice tego nie widza. No coz... Na szczescie ten diabel zostaje z nimi sam. Moze wtedy pootwieraja oczy, jak najmlodsze dziecko wychowali.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Strona 8 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group