Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Klaps - wychowanie/ przemoc?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 12:42    Temat postu: Klaps - wychowanie/ przemoc? Odpowiedz z cytatem

Tak sobie przypomniałam na ostatnich zajęciach rozmawialiśmy o wychowaniu dzieci i padło pytanie o klapsa czy to wychowanie czy już przemoc? Nie widziałam takiego tematu na forum.
Jak uważacie dziewczyny? Czym dla was jest klaps? Czy to jedna z metod do wychowywania dzieci? Czy może raczej początek przemocy wobec dziecka? Jak wy to widzicie, jako mamy, ale nie tylko? Jak to widzą pedagodzy? uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jako przyszła przedszkolanka powiem parę słówuśmiech

Klap według jednych wychowanie, według drugich przemoc, a moje zdanie jest za wychowaniem. Oczywiście mówiąc tu o klapsie, a nie laniu. Ci którzy są za bezstresowym wychowaniu będą przeciw klapsom, ale uważam, że kary też są wychowawcze. Jeśli dziecko coś przeskrobie to powinno dostać karę, choć nie koniecznie klapsa, a już na pewno nie lanie. Ja będąc dzieckiem dostawałam klapsy i nic mi od nich nie jest. Było kiedyś głośno, że jeśli widzisz rodzica, który daje klapsa dziecku to trzeba to gdzieś zgłosić - a według mnie to jest przesada... Klaps to nie przemoc...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

magda87 napisał:
Ja jako przyszła przedszkolanka powiem parę słówuśmiech

Klap według jednych wychowanie, według drugich przemoc, a moje zdanie jest za wychowaniem. Oczywiście mówiąc tu o klapsie, a nie laniu. Ci którzy są za bezstresowym wychowaniu będą przeciw klapsom, ale uważam, że kary też są wychowawcze. Jeśli dziecko coś przeskrobie to powinno dostać karę, choć nie koniecznie klapsa, a już na pewno nie lanie. Ja będąc dzieckiem dostawałam klapsy i nic mi od nich nie jest. Było kiedyś głośno, że jeśli widzisz rodzica, który daje klapsa dziecku to trzeba to gdzieś zgłosić - a według mnie to jest przesada... Klaps to nie przemoc...

Mam takie same zdanie. uśmiech Co spotkało się z krytyką od paru dziewczyn, które uważały, że to zbrodnia dać dziecku klapsa... Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem ani rodzicem ani specjalistą z pedagogiki i psychologii, ale wkurza mnie demonizacja klapsa. Czym dla mnie jest klaps? Jest to element kary dla dziecka, ale taki, który jest za coś konkretnego, nie jest objawem złości, agresji i bezsilności rodzica. Ja i moi bracia byliśmy wychowywani przy użyciu klapsów i nawet pasa (baaaaaaaaaardzo rzadko). Nie mam zrytej psychiki, nie czuję się niekochana i zaniedbana przez rodziców, a wręcz przeciwnie. Taki klaps nauczył mnie, że jeżeli złamię (USTALONE WCZESNIEJ I JASNO PRZEKAZANE) reguły, to czeka mnie za to kara. W międzyczasie za dobre uczynki nas chwalono i nagradzano.

Także ja jestem zwolennikiem obecności klapsów w procesie wychowawczym, ale na jasnych zasadach. Najgorsze co może być to bezsilność rodzica, który klapsami co chwilę wyłądowuje swoje napięcie i agresję a dzieciak czasami nawet nie wie, że coś zrobił źle.

Mam na co dzień w swojej pracy wątpliwą przyjemność współpracy z dziećmi wychowywanymi bezstresowo, bez systemu nagród i kar. Uwierzcie mi, nie ma nic gorszego.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

..........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 19:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
magda87
maniak
maniak


Dołączył: 04 Sie 2011
Posty: 1388
Skąd: Podlaskie

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Na mnie rodzice nigdy ręki nie podnieśli, więc ja jestem zdecydowanie przeciwko klapsom, bo co z tego że jest to kara fizyczna? Można odmówić dziecku cukierka, albo nie pozwolić zagrania w grę, czy cokolwiek, zamiast bicia - takie moje zdanie uśmiech


Owszem, można odmówić dziecku cukierka czy zagrania w grę, ale dzieci są chytre i zdobędą tego cukierka podstępem, albo będą bawiły się w coś innego czy czymś innym - ominą sprytnie karę...
A lekkiego klapsa poczują na własnej skórze i będą świadome kary za to co zrobiłyuśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 14:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym, ja byłam przykładem dziecka, które powstrzymywało się od robienia najgorszych numerów TYLKO dlatego,że gdzięs w głowie była świadmomość, że moge za to dostać tęgie lańsko. Jak ojciec i mama brali mnie do pokoju, krzyczeli, tłumaczyli, tonem sędzi najwyższego ojciec mówił "Karolina, zawiodłem się na tobie, jak mogłaś zrobić coś takiego, niczego tak nie znoszę jak......" to ja sobie w duchu myslałam tylko "buhahahaha, dobra skończcie już XD". Zerowe wrażenie to na mnie robiło język
Nie wszystkie dzieci potrzebują klapsów jako metody wychowawczej - ale uwierzcie, że są takie, dla których to działa ....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wypowiem się jako matka i jako dziecko
Jako dziecko moim rodzicom zdarzało się nam dać po dupie. Jak sobie przypomnę jak się zachowywałam jako dziecko to i tak jestem pełna podziwu za cierpliwość moich rodziców, bo ja sama bym ze sobą nie wytrzymała i bym chyba non stop z pręgami na tyłku chodziła lol Byłam bardzo nie podsłuchana i bardzo często robiłam na złość. No i niestety moja córka ma to po mnie Rolling Eyes
W ogóle nie słucha co się do niej mówi i robi na złość. Kilka razy dostała klapsa, ale to już kiedy na prawdę powtarzało się jej coś tysiąc razy o ona nadal swoje, np ostatnio zwaliła mojego laptopa na podłogę, chociaż było tysiąc razy powtarzane żeby nie ruszało- był klaps, ale po nim było powiedziane za co on jest i żeby więcej tego nie robiła. Załapała od razu że laptop nu nu nu, chociaż wcześniej mogłam sobie gadać, myślała że żartuję.
Niestety klapsem tez musiałam ją oduczyć włażenia po meblach. Któregoś razu wlazła na stolik i z niego spadła, oczywiście płacz, łzy jak groch- mama tłumaczy, mówi że nie wolno, że bach, że boli- myślicie że pomogło? Za godzinę znowu właziła... Po kapsie zrozumiała ze nie wolno- wolę dać w tyłek niż jechać na pogotowie z rozwaloną głową, wybitym zębem albo jeszcze czymś gorszym. Teraz jak zaczyna na coś wchodzić, wystarczy że na nią spojrzę, pogrożę palcem i już wie co jest grane.

Ja wiem że czytając to wychodzę na wyrodną matkę która leje swoje dziecko- żeby było jasne, daję klapsa w pieluchę a nie walę na oślep w co popadnie. To ma być sygnał dla dziecka że coś źle zrobiło, a nie rozładowanie emocji rodzica.
Ten wiek w którym jest teraz moja Diana jest niestety najgorszy, bo ona wiele potrafi zbroić, a nie rozumie za bardzo idei kary. Za rok, półtora, będzie można spokojnie jej wytłumaczyć "nie rób tego bo nie wyjdziemy na spacer, nie dostaniesz cukierka, nie dostaniesz zabawki itp.."
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no, ja byłam w wieku 7 i więcej lat. Byłam potwornym dzieckiem, niezrównoważonym psychicznie i co gorsza- z premedytacją robiącym wiele złych rzeczy. Tylko perspektywa lańska trzymała mnie w ogóle w ryzach. Nie robiło na mnie żadnego wrażenia,że rodzice są na mnie źli,że dostaję karę - jakąkolwiek- Cool pamiętam,że moja biedna mama była czasem w stanie takiego rozstroju nerwowego przez mnie....... co jeszcze bardziej mnie nakręcało. Evil or Very Mad
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sandra88
guru
guru


Dołączył: 24 Cze 2010
Posty: 2877

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście uważam że klaps to nic złego. Sama nieraz dostałam od rodziców klapsa i dzięki nim wiedziałam że jak coś przeskrobie to dostane klapsa. Uważam że bezstresowe wychowanie to jest błąd tu w Szkocji dzieci są właśnie tak wychowywane. Biedni rodzice nie mogą sobie z nimi poradzić, bo nawet jak rodzic dziecku tylko pogrozi że jak się nie uspokoi to dostanie w tyłek, to takie dziecko potrafi powiedzieć że jak się je uderzy to powie w szkole że rodzic się nad nim znęca i wtedy jest problem.
Więc ja powiedziałam już dawno ze bezstresowo dziecka na pewno nie będę wychowywać jak zasłuży to dostanie klapsa i tyle. Wiadomo najpierw będę z nim rozmawiać tłumaczyć i w ogóle, ale jak to nie pomoże to dostanie klapsa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group