Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Klaps - wychowanie/ przemoc?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie bezsterowe wychowywanie... Rolling Eyes Często widzę jak rodzice wychowujący nie radzą sobie kompletnie. Dziecko rozrabia, wrzeszczy itp., a rodzic tylko stoi i powtarza " tak nie wolno" itp. A dziecko standardowo dalej robi swoje.
Odnoszę wrażenie, że w dzisiejszych czasach dzieci mogą wejść rodzicowi na głowę. Wiedzą, że praktycznie żadna kara ich nie spotka. Zabranie zabawki? Przecież dziecko ma setki innych, jak nie cukierek to ciastko itd. Więc co to za kary?
Dlatego dla mnie szokiem jest obecna demonizacja klapsa ( pominę to, że niektórzy mylą to z biciem dziecka na oślep). Skąd to się wzięło?
Jak byłam mała też zdarzało się, że dostałam klapsa w tyłek, jak mowa aniołów nie docierała. Tak samo 90% moich znajomych było tak wychowanych. I w cale nie uważam, żeby to wyrządziło mi jakąś krzywdę.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze....a ja myślałam, że tu się posypią głosy potępienia dla klapsa a widzę normalne zdrowe podejście do sprawy lol ja też parę razy dostałam i nie uważam, zeby przez to rodzice mnie jakoś wypaczyli język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Lady_S.
guru
guru


Dołączył: 10 Sie 2009
Posty: 4114

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też jak byłam dzieckiem dostawałam lanie po tyłku jak coś przeskrobałam i uważam,że jest to jak najbardziej wskazane w procesie wychowawczym dziecka. Mam brata, w tym roku będzie miał 9 lat i jak przychodzę do rodziców, albo słyszę jak mama opowiada o różnych sytuacjach to podnosi mi się ciśnienie i sama bym podeszła do niego i tak mu wylała po tyłku,że przez miesiąc by na nim nie usiadł. Robi dosłownie wszystko co chce,a rodzice nauczyli go,że może robić wszystko (wychowanie bezstresowe, bez kar, bez klapsów) no i teraz mają tego efekt,że kompletnie ich nie słucha. Dziecko jak dostanie w tyłek to przynajmniej się nauczy,że na drugi raz nie wolno tego robić, poza tym jak dziecko wie,że rodzic może go ukarać to jest łatwiej je opanować. Na pewno macie przykłady w swoich środowiskach, gdzie dziecka się nie bije po tyłku i wchodzi ono rodzicom na głowy.
Może słyszałyście o tej historii w wiadomościach, kiedy to w jakimś supermarkecie, czy galerii chyba ojciec dał klapsa dziecku,bo było bardzo niegrzeczne, widziała to jakaś starsza kobieta i zgłosiła sprawę na policję... dalej nie muszę mówić jakie piekło przechodzili rodzice... Nie wiem w końcu jak ta sprawa się rozwiązała,ale mam nadzieję,że nie odebrano im praw rodzicielskich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może słyszałyście o tej historii w wiadomościach, kiedy to w jakimś supermarkecie, czy galerii chyba ojciec dał klapsa dziecku,bo było bardzo niegrzeczne, widziała to jakaś starsza kobieta i zgłosiła sprawę na policję... dalej nie muszę mówić jakie piekło przechodzili rodzice... Nie wiem w końcu jak ta sprawa się rozwiązała,ale mam nadzieję,że nie odebrano im praw rodzicielskich.


I to jest właśnie w tej całej ustawie o nie używaniu przemocy, chore! Rodzic żyje jak pod lupą. Głośniej krzyknąć na dziecko nie może, zakazać nie może, a nie daj Boże jak da klapa, bo już całkowicie może sobie życie spaprać.
Jak ja bym była bezstresowo wychowana, to w wieku 14-15lat już dawno miałabym z policją na pieńku i pewnie w wieku 16 lat dawno matką bym była. Nie zapominając o tym że pewnie bym nawet gimnazjum nie skończyła.

Ja jestem rodzicom wdzięczna za to że trzymali rękę na pulcie i nie pozwalali mi na wszystko co mi do głowy przyszło, że mi niektórych rzeczy zabraniali, że czasem dostałam w dupę, że po wywiadówkach za złe oceny miałam kary. TERAZ jestem im za to wdzięczna- mimo iż 10-15lat temu ich czasem nienawidziłam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 19:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bezstresowo, czyli:
- żadnych kar
- żadnych nagród
- zero zainteresowania ze strony rodziców: gdzie i z kim wychodzisz, o której wrócisz, jakie masz oceny (dobre to dobrze, złe to trudno)
- czy palisz czy pijesz...
- nie kop pani bo się spocisz
-

itp...

Bo o takim bezstresowym wychowaniu mówimy,a nie o takim że dzieciak w tyłek nie dostał nigdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak moja siostra cioteczna została wychowana.........
Nie chce źle o swojej rodzinie mówić, więc powstrzymam sie od komentarzy- jedyne co powiem- no NIE POLECAM.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 19:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
agattt
moderator
moderator


Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 13577

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

natalia_w napisał:

I to jest właśnie w tej całej ustawie o nie używaniu przemocy, chore! Rodzic żyje jak pod lupą. Głośniej krzyknąć na dziecko nie może, zakazać nie może, a nie daj Boże jak da klapa, bo już całkowicie może sobie życie spaprać.
Podobnie traktuje się nauczycieli. A potem debile nauczycielom kubły na głowy zakładają. Mnie samej zdarzyło się kiedyś od uczniów jednej takiej "wybitnej" klasy usłyszeć teksty z podtekstem seksualnym, a koleżance groźby na temat samochodu... A wszystkie dzieci "z dobrych rodzin" i wychowywane bezstresowo.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Czw 12 Sty 2012, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cały czas wspominamy o wychowaniu bezstresowym. A mi się wydaje, że ludzie często mylą powyższe z wychowaniem bez zasad lub w ogóle brakiem wychowania...
Pewne zasady powinny być jasno i z góry ustalone. Dziecko powinno mieć swoje obowiązki, w każdym wieku!
I tak czasem klaps jest potrzebny, tak jak w opisywanym przez natalię przypadku, albo klaps, albo zbita główka przez upadek z mebli...
Ja nie pamiętam czy kiedykolwiek dostałam po dupie (choć groźby i owszem pamiętam), skoro nie pamiętam to taką traumą dla mnie to nie było, a na ludzi wyrosłam... Tylko znów jasno i wyraźnie powinno być wyjaśnione za co ten klaps i przed rękoczynami ostrzeżenie "nie rób tego bo dostaniesz klapa"
Czasem jednak trudno rozgraniczyć klaps a porządne lanie, którego zwolennikiem nie jestem...
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group