Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mam kłopot :(
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kropka86
kandydat
kandydat


Dołączył: 21 Lis 2011
Posty: 62

PostWysłany: Pon 2 Sty 2012, 20:44    Temat postu: Mam kłopot :( Odpowiedz z cytatem

dziewczyny , czy któraś z Was usuwała znamię?
chodzi mi o to czy można to zrobić w gabinecie chirurga - czy taki zabieg jest bezpieczny w takim miejscu czy trzeba iść do szpitala i tam ambulatoryjnie wycinać ( koleżanka tak miała) i mówiła że ona by si e w gabinecie nie zdecydowała. nie wiem co robić....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 2 Sty 2012, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Idź do lekarza pierwszego kontaktu, on Cię skieruje do chirurga a ten powie Ci czy takie coś można usunąć w jego gabinecie czy w szpitalu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Pon 2 Sty 2012, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 20:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Wto 3 Sty 2012, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja usuwałam na plecach. Poszłam najpierw do dermatologa i w moim przypadku to był błąd bo to okazała się być jakaś stara doktorka z wymalowanymi pazurami i dacie wiarę? - rozdrapała mi to (to był akurat dość odstający pieprzyk)! I powiedziała, że nie ma po co tego usuwać, bo to trzeba razem z tymi obok (dwie dosłownie milimetrowe kropeczki) i tak się skończyła moja wizyta u niej. Następnego dnia zaczęło mnie to swędzieć jak nie powiem co, zrobiło się czerwone i brzydkie. Skończyło się na szybkiej prywatnej wizycie u chirurga - onkologa (mąż mamy koleżanki więc dało się szybko to załatwić na szczęście). On mnie ochrzanił, że dlaczego z tym wcześniej nie przyszłam, po moim tłumaczeniu, że to się zrobiło takie przez panią doktor X to tylko głową pokiwał... wyciął mi to szybciutko tego samego dnia (znieczulenie miejscowe, ze dwa czy trzy rozpuszczalne szwy) sam ten pieprzyk, bez ruszania tamtych. Wycinek pojechał do badania onkologicznego, po tygodniu chyba był wynik i wszystko ok. Dało się. Mam malutką kreseczkę na plecach i święty spokój uśmiech Dlatego też, najpierw się zorientuj wśród znajomych żebyś trafiła do dobrego lekarza a nie do jakiegoś rzeźnika.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Wto 3 Sty 2012, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 20:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcys08
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 638
Skąd: dalekoo

PostWysłany: Wto 3 Sty 2012, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moj maz mial 2 zniamiona, zapisalam go do chirurga i on stwierdzil co i jak z tym zrobic, na nastepnej wizycie usuna mu je i wyslal do badania czy nie sa zlosliwe i po sprawie, 2 szwy i nie ma sladu Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 3 Sty 2012, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej iść do lekarza.
Ja mam duże znamię na prawej łopatce tzw. myszka - duży wypukły pieprzyk, a wokół niego przebarwiona skóra. Moja ciocia też takie miała i wycieła bo plecak jej to podrażniał, u niej było to 2,5cm srednicy, u mnie jest to z3 + ta przebarwiona skóra to ok 6. I ponoc jeżeli to nie przeszkadza to lepiej nie ruszać
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 12:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NutkaMisio napisał:
Najlepiej iść do lekarza.
Ja mam duże znamię na prawej łopatce tzw. myszka - duży wypukły pieprzyk, a wokół niego przebarwiona skóra. Moja ciocia też takie miała i wycieła bo plecak jej to podrażniał, u niej było to 2,5cm srednicy, u mnie jest to z3 + ta przebarwiona skóra to ok 6. I ponoc jeżeli to nie przeszkadza to lepiej nie ruszać
na twoim miejscu jak najszybciej udałabym się do Chirurga!wykrzyknik Nie żadnego dermatologa.
Wiem coś na ten temat bo N. jest na etapie umawiania się na zabieg.
Kod:
 I ponoc jeżeli to nie przeszkadza to lepiej nie ruszać
kto Ci takich durnot nagadał?
Nie jest to absolutnie prawdą. Tym bardziej, że masz przebarwienia w okolicy pieprzyka.
Umów się na wizytę, chirurg oceni inwazyjność zabiegu i umówi Cię na spotkanie( niech ktoś poleci Ci dobrego fachowca). Może ono odbyć się w normalnym gabinecie. Zabieg trwa ok godziny w zależności od wielkości znamiona. Zakładane są szwy. Wycięte znamię wysyłane jest na badanioa aby ocenić rodzaj zwyrodnienia. Zazwyczaj niczego nie podejrzewamy ale później z tego powstają różne czerniaki.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
NutkaMisio
maniak
maniak


Dołączył: 04 Lip 2011
Posty: 1145
Skąd: Płock

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(=KaLinka=) jeżeli miałabym mieć to usówane to połowę pleców by mi wycięto. Ale masz rację warto pójść na konsultację. Jednak przed weselem nie wyobrażam sobie żeby coś z tym zrobić. Wolę znamię niżeli szwy na plecach :/
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 31 Sty 2012, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rozumiem Twoje obawy. sama pewnie postąpiłabym tak samo. jednak zaraz po ślubie maszeruj do lekarza!
Może zamiast wycinać Ci to całkiem zleci jedynie pobranie samych próbek do analizy aby ocenić stan skóry. jeśli nie wykryją tam żądnych zmian nowotworowych t zostawią to w spokoju a Ty nie będziesz się obawiać o to czy za miesiąc czy dwa, rok czy pięć lat nie pojawią się w tym miejscu zmiany nowotworowe.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group