Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wady teściowej
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz…
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 5 Lis 2014, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można by tak rzec bo ona mieszka za ścianą.. Mieszkamy w mieszkaniu które wykupiła, nie chcę jej robić na złość. Dużo mi pomogła ale ja nie lubię pomocy o którą nie poproszę. Mam satysfakcję kiedy sama do czegoś dochodzę i nie musze nikomu za to dziękować. Tłumaczyłam jej to milion razy. Dalej to samo..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 5 Lis 2014, 11:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musi się kobieta przystosować. uśmiech podkreślaj za każdym razem swoje zdanie i pewnie się w końcu przyzwyczai.

Jestem ciekawa jak będzie się zachowywać moja teściowa jak w kwietniu przejdzie na emeryturę i jak umrze babcia, która wymaga całodobowej opieki. Mam nadzieję, że nie przerzuci swojej uwagi 100% na nas.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 5 Lis 2014, 11:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No z tymi teściowymi faktycznie coś nie tak..Ona myśli że ja to jej córka która nawet budyń musi zapytać jak się miesza..ale nie, Moja mama wyjechała jak miałam 12 lat i ja musiałam sobie dać radę i tak zostanie. Jestem nauczona samodzielności i cieszy mnie że potrafię sobie sama poradzić. Bo takim wyręczaniem to się nie pomaga a robi krzywdę
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 5 Lis 2014, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasia_90 napisał:
No z tymi teściowymi faktycznie coś nie tak..Ona myśli że ja to jej córka która nawet budyń musi zapytać jak się miesza..ale nie, Moja mama wyjechała jak miałam 12 lat i ja musiałam sobie dać radę i tak zostanie. Jestem nauczona samodzielności i cieszy mnie że potrafię sobie sama poradzić. Bo takim wyręczaniem to się nie pomaga a robi krzywdę



No....mam taki przypadek w rodzinie - nadopiekuńczości ze strony rodzica i traktowania dorosłej córki jak 5 letniego dziecka (co oczywiście dla córeczki jest bardzo wygodne i wykorzystuje to na maxa).
Dlatego ja uważam, że należy dzieciaka wysłać na studia do innego miasta uśmiech odciąć pępowinę (oczywiście wiadomo,że wsparcie finansowe jest konieczne)i niech się uczy życia na swój rachunek.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 5 Lis 2014, 12:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie. Nigdy nie zrobię takiej krzywdy swojemu dziecku.. matko przecież jak takiej matki braknie to dziecko w czarnej dupie jest
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel_Si
gaduła
gaduła


Dołączył: 12 Paź 2014
Posty: 431
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 5 Lis 2014, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moja przyszła teściowa jest nawet w porządku Very Happy To taki typ kobiety, która nie miesza się do niczego w myśl zasady "róbta, co chceta", "jak sobie pościelicie, tak się wyśpicie". Ona się do niczego nie wtrąca, a jednocześnie jest pomocna i życzliwa uśmiech
Po ślubie będziemy mieszkać w moim domu. Rodzice mieszkają na piętrze, my będziemy mieć parter (na razie jeden pokój, kuchnia, łazienka, BO... drugi pokój zajmuje dziadek, trzeci - siostra). I tu się bardziej obawiam moich rodziców, którzy zawsze mają coś do powiedzenia i muszą wszystko wiedzieć, choć też zawsze podkreślają, że to od nas zależy, jak sobie ułożymy życie. Boję się jednak, że mama nie będzie mi szczędzić uwag i komentarzy, co do tego, jak prowadzę dom. Nienawidzę, gdy ktoś mi mówi, co mam robić. Może nie jestem super gospodynią domową, ale właśnie chciałabym się nauczyć nią być, metodą prób i błędów. Trochę się boję tego życia po ślubie.

Nam to się marzy własny domek...
_________________
Dum spiro, spero...

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Sro 5 Lis 2014, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mel_Si moja też jest ok i mam nadzieję, że tak zostanie język ....
_________________


Ostatnio zmieniony przez Kasia11889 dnia Wto 30 Gru 2014, 13:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pią 28 Lis 2014, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A moja teściowa po krótkim telefonie wywiadowczym obiecała narobić mięso dla synka język żeby biedak się nie odbiałkowił (ja nie mogę przebywać w towarzystwie surowego mięsa bo od razu rzygam jak kot smutny ) sasasa Very Happy lubię ją.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Pią 28 Lis 2014, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pearl.jamka napisał:

Dlatego ja uważam, że należy dzieciaka wysłać na studia do innego miasta uśmiech odciąć pępowinę (oczywiście wiadomo,że wsparcie finansowe jest konieczne)i niech się uczy życia na swój rachunek.


oklaski
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
VikiCristina
początkujący
początkujący


Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 4

PostWysłany: Wto 23 Gru 2014, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się. Dziecko musi się usamodzielnić.

A wracając do tematu teściowych to sądzę że mam świetną teściową uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Pomarudzić dobra rzecz… Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 36, 37, 38, 39  Następny
Strona 37 z 39

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group