Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

nocleg dla wszystkich gości ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
annn
maniak
maniak


Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 1883
Skąd: zawsze tam gdzie Ty :)

PostWysłany: Pią 25 Kwi 2014, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zawsze się znajdzie ktoś kto szuka dziury w całym. Ja też mam taką ciotkę co nie przyszła na wesele bo za daleko dla niej było (15km) mimo że transport miała zapewniony.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angela27.06.2015
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 271
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Nie 27 Kwi 2014, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rezerwując salę na nasze wesele, nie braliśmy pod uwagę rezerwacji pokoi dla gości.... W marcu gdy przyjechała moja przyszła teściowa po przeanalizowaniu listy gości okazało się, że będziemy musieli zarezerwować około 15 pokoi dla gości ze strony mojego Tomka. Jego rodzina jest porozjeżdżana po całej Polsce m.in.: Wrocław, Poznań, Radom itd.. więc nie możemy ich puścić do domu zaraz po weselu...
Musimy się wybrać do naszego domu weselnego i zapytać się o cenę takiego pokoju no i zaserwować również śniadanie, bo nie możemy puścić gości, bez niedzielnego śniadania....
A Wy ile płacicie za pokój?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Nie 27 Kwi 2014, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Płaciłam - 30 zł za osobę w trójce, 25 zł za miejsce w czwórce, chyba 35 albo 40 w dwójkach. Bez sniadania, już bez jaj - to były zwykłe noclegi w pokojach gościnnych.


Ale w ramach poprawin- w południe zaprosiliśmy chętnych na salę, odgrzaliśmy ciepłe jedzenie które zostało z wesela.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 27 Kwi 2014, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My płacimy 100zł za domek 7-osobowy uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angela27.06.2015
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 271
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Nie 27 Kwi 2014, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolina nasze wesele jest bez poprawin - wesele 1 dniowe - stąd dlatego musimy im również zarezerwować śniadanie. Myślę, że jeśli dojdziemy do porozumienia z właścicielką lokalu, w którym będzie nasze wesele to będziemy chcieli, żeby na śniadanie trafiło trochę jedzenia z wesela m.in. wędliny, sałatki itp...
Zapytamy o wszystkie za i przeciw.
Tak liczyłam, że 1000zł będzie nas to kosztowało razem
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Nie 27 Kwi 2014, 20:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

u nas za hotel jest 50% ceny od ceny w cenniku Very Happy czyli np za 2 osoby w pokoju 70 zł ale nie mamy napisanego w zaproszeniu po prostu mówimy że jak ktoś chce albo potrzebuje przenocować bo nie ma autobusu czy coś to nie ma sprawy zapewniamy. ale raczej tylko przyjezdnych miejscowi sobie dadzą rade. Tatusiowie odwiozą Very Happy
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Angela27.06.2015
gaduła
gaduła


Dołączył: 27 Gru 2013
Posty: 271
Skąd: podkarpacie

PostWysłany: Pon 28 Kwi 2014, 6:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Domcia u mnie z mojej strony miejscowi wracają do domów, natomiast ze strony Tomka są przejezdni z daleka tj. Wrocław, Poznań, Radom, Kańczuga itd... dlatego tym gościom musimy zapewnić nocleg ze śniadaniem, żeby goście mogli również zjeść i wrócić do swych domów... nie pasuje wypuszczać gości głodnych....
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
domcia192
guru
guru


Dołączył: 02 Sie 2013
Posty: 2116
Skąd: Stalowa Wola

PostWysłany: Pon 28 Kwi 2014, 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angela zgadzam się z Tobą. U nas są goście ze Śląska, Łodzi, Ostrowca, Mielca, Krakowa o ile wszyscy dopiszą. I im trzeba zapewnić nocleg ale są też miejscowi to to chyba logiczne że jak są na miejscu nie ma sensu im noclegów załatwiać, bo ojcowie ich rozwiozą.
_________________
Jesteśmy parą od 22.04.2007r. ;** <3
Zaręczeni od 14 grudnia 2012r. ;*
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Rzolegien
początkujący
początkujący


Dołączył: 10 Cze 2015
Posty: 4

PostWysłany: Nie 14 Cze 2015, 18:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, jestem tu nowa i postanowałam zapytać Was, może będziecie umieli nam coś podpowiedzieć, bo mimo, że do ślubu 11miesięcy, to ten temat zaprząta nam głowy.
Razem z Narzeczonym mieszkamy w mieście A, skąd ja pochodzę i gdzie isę wychowałam. Narzeczony pochodzi z wioski B oddalonej od A o 90km.
Ślub odbywa się w A, a wesele w C (20 km od A).
Pierwotnie chcieliśmy zorganizować gościom transport z kościoła na salę weselną (autokarem) i z powrotem do A, dalej nich sobie organizują, tym bardziej, że wesele bez poprawin.
Drugi plan był taki, żeby wynająć autokar z B, który tam zbierze gości, przywiezie ich pod kościół, potem wszystkich na salę, a po weselu (z przystankiem w A) odwieziegości do B, ale okazało się, że koszt takiej wycieczki to ok.1400zł (dla nas to bardzo dużo).
Co robić w takiej sytuacji? Nie mamy kasy, żeby wszystkim gościom z B (ok.40osób) wynająć pokoje w hotelu (koszt ok 70-80zł za osobę!). Jak można to rozwiązać, delikatnie zasugerować gościom, żeby sami się zatroszczyli o nocleg dla siebie lub powrót do domu po weselu? Dodam, że nie dotyczy to oczywiście rodziców i babci (oni będą spali u nas), tylko dalsze ciotki, wujków i kolegów. Pomóżcie uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
efkalinka
maniak
maniak


Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 1194

PostWysłany: Sro 17 Cze 2015, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ja organizuję wesele ok 15 km od miasta. Organizować będziemy przejazd i kilka noclegów, dla osób, które mają daleko, bardzo daleko. Część osób sama sobie wykupi miejsca.
Też słyszę ciągle od mamy, że daleko, że to i tamto.Męczy mnie to, a do wesela jeszcze rok!.
Nie uważam, żeby to był obowiązek, to tylko dobra wola.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Przygotowania do ślubu Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group