Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Świąteczne specjały
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pinesska
guru
guru


Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 2039
Skąd: Kraków

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze polecam:
- pierogi z suszonymi śliwkami.uśmiech
- ryż z bakaliami(jabłka smażone, rodzynki, żurawina, kawałki śliwek)
-kluski z makiem
-barszcz z uszkami
-barszcz z grochem
-karpik z ziemniakami i kapustą kiszoną
-pierogi z kapustą kiszoną
-kompot z suszek

I oczywiście ciasta:) u mnie w tym roku sernik z kokosem, orzechowiec, shreek, rodzynkowiec, i makowiec oczywiście:)
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
arsandra
moderator
moderator


Dołączył: 19 Sie 2010
Posty: 5223
Skąd: Mazowieckie

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kutii też nigdy nie jadłam, ale to chyba wyższa szkoła jazdy., a chętnie bym spróbowała. uśmiech I Agattt - jagody - mniam, ale u mnie też tego nikt nie robił nigdy:(
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym chętnie spróbowała kutię i te kluski z makiem.

U mnie tradycyjnie kuchnia po śląsku, bo stamtąd też jestem Very Happy

- ryba, tym razem zamiast karpia Amur
- ziemniaczki
- kapustka z grzybami (uwielbiammmmmmm)
- barszcz z uszkami

ze słodkości:

- makówki ( warstwy bułki( czerstwe zwykłe lub bagietka) przesypane makiem, bakaliami, kokosem, zalane cieplym mlekiem z dodatkiem masła - ale tylko tak, aby całość była miękka jak ciasto - nie lejaca)
- moczka (Dla osób spoza śląska można powiedzieć, że wygląda to jak zupa piernikowo-czekoladowa, z tym, że nie jest lejąca tak mocno jak zupa, tylko gęstsza. W wodzie trzeba najpierw namoczyć piernik, później to gotujemy i doprawiamy: czekolada, bakalie, kompot u mnie truskawkowy, może być śliwkowy lub agrestowy, ciut soku z cytryny do smaku. To tak po krótce. Chociaż moczkę każdy robi niby w podobny, aczkolwiek inny sposób - dodając inne rzeczy).
- kruche ciasteczka
- kołacz śląski z makiem i serem

Dwie ostatnie pozycje zamówione, gdyż za mało czasu na takie pieczenie, a poza tym nie mam cierpliwości do pieczenia i dekorowania ciast.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas, w rodzinnym domu w Wigilię na stole zawsze stały:

-pierogi z kapustą i grzybami
-ryba po grecku
-ryba smażona (jakaś? jaka nie wiem ale raczej nie był to karp...)
-sałatki
-śledzie w oleju
-śledzie w śmietanie
-śledzie po kaszubsku
-barszczyk czerwony z uszkami
-grzybowa z makaronem
-kapusta z grzybami
-różne ciasta (makowiec, sernik itd.)

Kompotu z suszonych owoców nigdy mama nie robiła bo nie lubiliśmy z bratem-do tej pory nic w tej kwestii się nie zmieniło Very Happy Za to z dzieciństwa pamiętam jeszcze wspomniany już wcześniej makaron z makiem, ale od ładnych kilku lat mamcia już nie robi.

Szczerze to się już nie mogę doczekać Wigilii w naszym mieszkaniu Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza wigilijnymi standardami, ja bardzo lubię gołąbki postne (zamiast mięsa, w farszu są grzyby)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczynki a dacie przepis na kutię albo makówki lol
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie, moim zadaniem jest zrobić na świeta sałatkę, kapustę z grochem i rybe po grecku na ciepło.
No i tego ostaniego nie umiem.
Dajcie jakiś fajny prosty przepis wykrzyknik! Tylko z naciskiem na PROSTY!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 17 Gru 2011, 17:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepis na kutię
Kutię zalewamy wodę i gotujemy na ogniu aż spęcznieje ( podwoi objętość, powstanie taki kleik) przez 2 - 3 godziny
Następnie sparzamy mak i 2 - 3 mielimy w maszynce. Po wykonaniu tych czynności mieszamy kutię i mak razem dodając płynnego miodu, wodę żeby nie było zbyt gęste. Do słodkości dodajemy bakalie : migdały, rodzynki, orzechy laskowe, orzechy włoskie. Very Happy
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
_cZaRnA_
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 12 Wrz 2010
Posty: 660

PostWysłany: Nie 18 Gru 2011, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nimfa napisał:
dziewczynki a dacie przepis na kutię albo makówki lol


Makówki:

Kroisz bułkę na plastry ok 1-1,5cm. W moim przypadku to zwykła bułka lub po prostu bagietka. Może być czerstwa.
Dno naczynia, w którym robisz makówki wykładasz plastrami bułki, na to sypiesz mak (tak aby przykryć warstwę bułek), cukier (tak samo, jak mak), bakalie (orzechy, migdały,rodzynki, figi itp. co kto lubi), kokos. Na to druga warstwa plastrów bułki i tak samo mak, cukier, bakalie, kokos. Ja robię gdzies 3 warstwy. Następnie jak już wszystko masz ułożone, gotujesz mleko. Po ugotowaniu dajesz do niego łyżkę masła, rozmieszaj aż się masełko rozpuści i zalej tym ciepłym mlekiem makówki.
Czasem trzeba mleka dolać, gdyż makówki to wpiją. Konsystencja ma być taka, że makówki mają być miękkie jak hmmm... puszysty biszkopt. Nie mogą być za suche. Kiedy będą trochę suche, dolej ciepłego mleka z masłem. Dobrze zrobione makówki powinny się fajnie kroić i być miękkie.

* Niektórzy mają ciut inne sposoby. Np. nie dodają do mleka masła, ja jednak uważam, że nadaje to odrobinę lepszego smaku.
* Znam też osoby,które układają poszczegolne warstwy z namoczonych już w mleku bułek. Ja raz tak zrobiłam, jednak później musialam dolać więcej mleczka gdyż były ciut za suche.
* Ja dodaję kokos i nie dodaję rodzynek - chociaż to kwestia smaku. Co kto lubi.
* Mleka, którym polewam makówki jest tak hmm... ok pół litra. Lepiej zalać mniejszą ilością i później jak wpiją to dolać więcej- aniżeli zrobić makówki za mokre.
* Ilość bułek uzależniona od wielkości. Ja nie robię dużo makówek i kroję np. 2-3 zwykłe bułki.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 18 Gru 2011, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...........

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 20:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Forumki w kuchni Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 2 z 9

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group