Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wątek starających się II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 331, 332, 333
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cóż, kwas foliowy ma udowodnione działanie w zapobieganiu wadom cewy nerwowej, a dawka 400 mikrogram, zalecana dla kobiet planujących ciążę i w jej trakcie, jest trudna do pokrycia w codziennej diecie.
Popatrzcie, jaka jest dawka kwasu foliowego w zwykłym komleksie witamin, W Centrum czy jakimkolwiek innym, ok. 100-150 mikrogram.
Kiedyś nie było kwasu foliowego, pewnie, ale była też większa śmiertelność okołporodowa i noworodków, poronienia na poziomie zarodka z powodu jego wad gentycznych.
Oczywiście, to że kobieta nie brała kwasu foliowego nie determinuje rozwoju dziecka, tak jak już napisała Gosiulka.
I zawsze mnie dziwi podejście: "co Ty wiesz, jak nie masz dziecka", szczególnie na forum, gromadzącym dziewczyny w podobnej sytuacji życiowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja wam dziewczyny napiszę tak z własnego doświadczenia. Lekarz zalecił mi łykac kwas foliowy przy staraniach ale ja tak łykałam co 2/3 dzień (nie codziennie) ot tak po prostu czasem pamiętałam czasem nie. I będąc w ciąży a jeszcze o tym nie wiedziałam, miałam cholerny smak na borówki amerykańskie. Jadłam je po prostu tonami Shocked (od zawsze lubiłam) potem wyszło szydło z worka i mój organizm sam mi podpowiadał, że potrzebuje kwasu foliowego( borówki są bardzo w niego bogate) tydzień później okazało się że jestem w ciąży i lekarz mi właśnie wyjaśnił, że czasem organizm lubi sam nam dac podpowiedź odnośnie zapotrzebowania na jakieś witaminki.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

paula_139 napisał:
potrzebuje kwasu foliowego( borówki są bardzo w niego bogate)

Agata85, kwas foliowy jest z Nami od zawsze. Kiedyś po prostu kobiety jadły więcej owoców, warzyw. W każdym ogródku była fasolka, szpinak, pietruszka czy szczaw. Podroby z kurczaka bogate w kwas foliowy nie były wyrzucane tylko przygotowywało się z nich posiłki.
Dlatego kobiety nie wiedziały o kwasie foliowym. Potem nadeszła era przemysłowej żywności i nagle zaczęły się rodzic dzieci z wadami cewy nerwowej. Zrobiono badania i wielki szum o zażywanie kwasu foliowego w tabletkach.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokłądnie, Ewa ma rację uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluszak napisał:
Oczywiście, nie chciałam żeby to tak zabrzmiało, przepraszam. Chodziło mi tylko o to, że o swoim dziecku decyduję ja, kiedy jem dane rzeczy to też moja sprawa i opinie lekarzy z instytutów co sie stanie jeśli zjem później czy wcześniej nie są znaczące, bo wiadomo, że dla swojego zrobię wszystko co najlepsze.


hmm... Ja tam jednak jak uda mi się zajść w ciążę będę słuchała opinii lekarzy - wydaje mi się to dość rozsądne podejście
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Wto 19 Lis 2013, 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszam do nowego tematu: Wątek starających się III

Temat o kwasie foliowym:
Kwas foliowy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 331, 332, 333
Strona 333 z 333

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group