Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wątek starających się II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 329, 330, 331, 332, 333  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kamilka
maniak
maniak


Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 1690

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
Ja kwasu foliowego nie brałam, a mam chłopaka jak dąbwykrzyknik!

to tak jakby powiedzieć: jedyne zabezpieczenie jakie stosujemy to stos. przerywany a mimo to nie zaszłam w ciążę

Kasiek - tylko się cieszyć, że się udało, bo kwas foliowy jest absolutnie niezbędny. Ja zanim zaczęłam brać kwas to byłam już w 4 tygodniu ciąży, wcześniej nie brałam i niestety nie skończyło się happy endem... Być może tu leży przyczyna...?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze no nie popadajmy w paranoję

co innego jest pić alkohol w ciąży a co innego zażywać bądź nie kwas foliowy nie mylmy pojęć wykrzyknik

kiedyś kobiety nie stosowały kwasu foliowego ani przed ani w trakcie i rodziły zdrowe dzieci, kwas foliowy wspomaga prawidłowy rozwój ale go nie determinuje wykrzyknik zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka to wszystko bez stosowania ryzyko urodzenia chorego dziecka jest tylko trochę wyższe tyle w temacie
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiula napisał:
kurcze no nie popadajmy w paranoję

co innego jest pić alkohol w ciąży a co innego zażywać bądź nie kwas foliowy nie mylmy pojęć wykrzyknik

kiedyś kobiety nie stosowały kwasu foliowego ani przed ani w trakcie i rodziły zdrowe dzieci, kwas foliowy wspomaga prawidłowy rozwój ale go nie determinuje wykrzyknik zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka to wszystko bez stosowania ryzyko urodzenia chorego dziecka jest tylko trochę wyższe tyle w temacie

Tak Gosiu zgadzam się.
Szczególnie z tym piciem alkoholu.
Powinno się brać kwas foliowy bo zmniejsza ryzyko urodzenia dziecka chorego, nie jest powiedziane że nie biorąc urodzisz chore dziecko.
Ale jeśli ktoś nie bierze to tylko i wyłącznie jego sprawa.
Ja brałam.
Ale znam kobiety które nie brały a mają zdrowe dzieci.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiulaaa dokładnie, alkohol, podobnie jak papierosy, jest zakazany - to wiadome.

Jak byłam w ciąży to dopiero kiedy się dowiedziałam zaczęłam stosować (femibion) z kwasem foliowym i innymi witaminami. Kuba urodził się zdrowy i silny, prawie nam nie choruje świetnie się rozwija, sama radość na niego patrzeć.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Asiulaaa019 napisał:
Gosiula napisał:
kurcze no nie popadajmy w paranoję

co innego jest pić alkohol w ciąży a co innego zażywać bądź nie kwas foliowy nie mylmy pojęć wykrzyknik

kiedyś kobiety nie stosowały kwasu foliowego ani przed ani w trakcie i rodziły zdrowe dzieci, kwas foliowy wspomaga prawidłowy rozwój ale go nie determinuje wykrzyknik zwiększa szansę na urodzenie zdrowego dziecka to wszystko bez stosowania ryzyko urodzenia chorego dziecka jest tylko trochę wyższe tyle w temacie

Tak Gosiu zgadzam się.
Szczególnie z tym piciem alkoholu.
Powinno się brać kwas foliowy bo zmniejsza ryzyko urodzenia dziecka chorego, nie jest powiedziane że nie biorąc urodzisz chore dziecko.
Ale jeśli ktoś nie bierze to tylko i wyłącznie jego sprawa.
Ja brałam.
Ale znam kobiety które nie brały a mają zdrowe dzieci.


Babka, która prowadziła nauki przedmałżeńskie i poradnię w moim mieście, była pielęgniarką. Pamiętam jak mówiła, że kiedyś rodziło się dużo dzieci z wadami cewy nerwowej. Powiedziała, że dziś rodzi się takich dzieci znacznie mniej bo kiedyś nie zdawano sobie sprawy, że kwas foliowy jest taki ważny w ciąży. Dziś powinna go brać każda kobieta starająca się o dziecko i każda ciężarna.
I oczywiście dziś nie ma dorosłych z tymi wadami, bo zwyczajnie takie dzieci nigdy nie miały szans dorosnąć.

To jeszcze to http://www.imid.med.pl/klient1/view-content/107/Co-kazda-kobieta-powinna-wiedziec-o-kwasie-foliowym-.html
Jeśli po lekturze dalej uważacie, że kwas foliowy to takie witaminki dla dziewczynki to ja się poddaję.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawniej raczej nikt nie brał i ludzie żyją, nie sądzę, żeby nie łykanie kwasu znacząco wpływało na poczęcie czy utrzymanie ciąży.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak ale dawniej w sklepach był tylko ocet, teraz możesz kupić wszystko i przy normalnej, zbilansowanej diecie nie braknie kwasu foliowego na pierwsze 3-4 tyg ponieważ mały zapas jest zgromadzony w wątrobie a nie da się go więcej zmagazynować (niestety zapasu dużego nie zrobisz)
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
oli_a
guru
guru


Dołączył: 05 Sie 2012
Posty: 2139
Skąd: AT

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tez zaczelam brac jak juz wiedzialam ze jestem w ciazy.
Gosia to femibion tez jest w Polsce?? Shocked Ja go kupuje w Austrii 32€ za opakowanie na miesiac Evil or Very Mad
_________________
Patryk <3

Oliver <3
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pluszak napisał:
Dawniej raczej nikt nie brał i ludzie żyją, nie sądzę, żeby nie łykanie kwasu znacząco wpływało na poczęcie czy utrzymanie ciąży.


Pluszak, przeczytaj może najpierw to co napisałam albo wkleiłam. Kwas foliowy ma wpływ na rozwój ciąży. O utrzymaniu czy poczęciu nikt tu nie pisał.
Rozumiem, że wiecie lepiej niż lekarze z Instytutu Matki i Dziecka? lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kamilka napisał:

Kasiek - tylko się cieszyć, że się udało, bo kwas foliowy jest absolutnie niezbędny.


Justyna*** napisał:
To, że urodziłaś zdrowie dziecko nie znaczy, że kwas foliowy nie jest potrzebny.


czyli to, że urodziłam zdrowe, duże, praktycznie nie chorujące, zdrowo rozwijające się dziecko to cud, niczym zamiana wody w wino?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 329, 330, 331, 332, 333  Następny
Strona 330 z 333

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group