Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Wątek starających się II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333  Następny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :)
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
paula_139
maniak
maniak


Dołączył: 12 Kwi 2011
Posty: 1801
Skąd: w-wa

PostWysłany: Nie 17 Lis 2013, 22:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki za wszystkie staraczki!wykrzyknik I niebawem mam ogromną nadzieję do was znów dołączyc oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Nie 17 Lis 2013, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiula napisał:
Mam nadzieję Asiulaaa że nie będzie tak źle uśmiech
z Kubą u nas się udało w 1 cyklu więc teraz pewnie będzie dłużej lol

Oj niekoniecznie uśmiech Paula ma racje język
Nie wiem na ile jest skuteczny, ale ja od momentu rozpoczęcia rozmów z mężem o drugim dziecku brałam kwas foliowy. Wierzę w jego dobroczynną moc uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 17 Lis 2013, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ewa też biore kwas foliowy właśnie z myślą o przyszłym potomku - ma wpływ na prawidłowy rozwój cewy nerwowej i pęcherzyka mózgowego, zmniejsza ryzyko rozszczepu kręgosłupa więc warto brać uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie tak, że warto brać. Trzeba brać, każdy ginekolog pyta się, czy kobieta starająca się o dziecko bierze kwas foliowy. To nie są uzupełniające witaminki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna tu się nie zgodzę, że trzeba, są kobiety które starają się, a nie biorą, to indywidualna decyzja każdej kobiety (jeśli kobieta ma zdrową dietę codziennąto kw. foliowego jej nie powinno brakować), poza tym nie każda kobieta która podejmuje decyzję o staraniu się o dziecko od razu leci do gina, raczej leci do łóżka uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja czytałam w takim mini poradniku dla kobiet w ciąży, który dostałam od gina, że każda kobieta, która regularnie współżyje (że niby może zajść w ciąże) powinna profilaktycznie zażywać kwas foliowy. Ja tam wychodzę z założenia, że nie zaszkodzi, a może pomóc i długo przed ciążą zaczęłam łykać. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja kwasu foliowego nie brałam, a mam chłopaka jak dąbwykrzyknik!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ewa-Gdy
guru
guru


Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 4628
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 10:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gosiula ma sporo racji. Wszystko zależy od indywidualnych cech. W ciąży brałam tylko kwas foliowy, żadnych innych witamin, a Kuba zdrowy jak ryba.
Kwas foliowy nie tylko wpływa korzystnie na dziecko, ale podobno reguluje kobiece dolegliwości - taka witamina stworzona dla kobiet. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale jak mówi Laura - nie zaszkodzi, a może pomóc.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda kobieta powinna co najmniej 6 tygodni przed planowanym poczęciem przyjmować dawkę 0,4 mg kwasu foliowego dziennie i kontynuować suplementację do końca drugiego trymestru ciąży. Kobiety z otyłością (BMI>30) będące w ciąży powinny przyjmować zwiększoną dawkę kwasu foliowego, ustaloną z lekarzem ginekologiem.
To wyjątek z broszurki IMiD http://www.imid.med.pl/klient1/uploads/aktualnosci/poradnik_zywienia/poradnik_zywienia_kobiety_w_ciazy.pdf (strona 67).

Kasiek, a lekarz nie powiedział Ci, że powinnaś ten kwas brać? To, że urodziłaś zdrowie dziecko nie znaczy, że kwas foliowy nie jest potrzebny. To obowiązkowa niezbędna witamina dla kobiet starających się o dziecko i będących w ciąży. Jej niedobór powoduje bardzo ciężkie wady rozwojowe i lepiej nie ryzykować stwierdzenia, że masz zdrową dietę i dość w niej kwasu foliowego. Ja mam zdrową dietę ale czy wystarczająco kwasu foliowego to nie wiem. Nie przeliczam na miligramy. Łykam dziennie jedną małą maluśką tabletkę.
Gosiula, Ewa, to równie dobrze można stwierdzić, że picie alkoholu to też decyzja kobiety. Albo zaszkodzi albo nie. Tylko po co ryzykować? Ryzykować tak wiele jak zdrowie dziecka?
Mi lekarz na każdej wizycie przypomina o braniu kwasu. Nawet na naukach przedmałżeńskich o tym było.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Asiulaaa019
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 5438
Skąd: wielkopolska

PostWysłany: Pon 18 Lis 2013, 10:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
Ja kwasu foliowego nie brałam, a mam chłopaka jak dąbwykrzyknik!

Kasiu moja kuzynka również.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum ślubne :: strona główna -> Staramy się o dzidziusia :) Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 328, 329, 330, 331, 332, 333  Następny
Strona 329 z 333

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group