Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Rasowy?Rodowodowy?Czyli na co mi papier
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 9:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Kilka razy jechałam z psem pociągiem i nigdy na szczęście problemu nie miałam.. Ale jest tym tak przerażony, że ludzie dookoła przeżywają to i nikt nie zwrócił uwagi, mimo, że kaganiec leżał w torebce.. Za to z noclegami rzeczywiście bywa trudniej..


Kwestia psa, bullowate niestety wyprzedza zła sława i wielu ludzi niestety jest uprzedzonych. Nie zdarza mi się to często,ale się zdarza i potrafi uprzykrzyć życie...Komentarze,histeria choc pies w kagańcu spokojnie siedzi...wmawianie mi ,że "ten pies na pewno wszystkich zaraz pożre"...sama rozumiesz.Mogłabym tu napisać kilkutomową sagę o tym jak ignoranci zachwują się w towarzystwie mojego psa Rolling Eyes
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak;/ Agresywny york to tylko słodka zabawka, która mało komu przeszkadza a ułożony większy pies to na pewno już obmyśla plan, kogo zagryźć pierwszego..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak, Very Happy
Że już nie wspomnę ile osób przepowiedziało mi śmierć ...co najmniej od kilku lat słyszę,że to juz ten czas ,kiedy mój pies obmysliwszy precyzyjny plan pod osłoną nocy rzuci mi się do gardła .... lol

Jako ciekawostkę dodam,że od zawsze miałam kontakt z amstaffami,rotkami,pitbullami i bullterrierami. Różnymi,także " z odzysku". A tylko raz w życiu byłam ugryziona przez psa...jamnika. język uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po raz kolejny dowodzi to temu, że rozmażane są psy w typie rasy, agresywne i zapewne z masą innych dolegliwości.
Co zaś się tyczy jamników to nie umniejszajmy ich, to rasa myśliwska oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:

Co zaś się tyczy jamników to nie umniejszajmy ich, to rasa myśliwska oczko


ok,ok Very Happy
ale od kiedy to poluje się na ludzi?pytajnik lol
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 12:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to już chyba wynika z poczucia niższości język

Kiedyś w windzie york mnie mało nie zjadł, jak mu powiedziałam, że mój kot jest od niego większy lol A w sumie yorki to przecież teriery więc i w nich płynie myśliwska krew oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 18 Paź 2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pozwoliłam sobie przenieść dyskusję do właściwego tematu.


Asiulaaa019 napisał:
No i nie musi być z rodowodem tylko ważne by pierwsi właściciele dbali o niego. Pies też ma uczucia.

No ale jak to sprawdzić? Często handlarze przedstawia się jako osoby, które tylko raz dopuściły swoją sukę (dla zdrowotności Rolling Eyes ). Przecież nie przyznają się, że rozmnażają psy w oborze, w takich warunkach jak na zdjęciach Rolling Eyes

Pokażą Ci takie szczeniaki:

Owszem maluchy są śliczne, więc pewnie uwierzysz, że idealnie się nimi opiekowali. Ale jak widać ich mama nie ma łatwego życia smutny Pewnie jest w ciąży co kilka miesięcy, karmiona odpadami, albo najtańszą karmą. Ogolona, bo pewnie miała pchły, świerzb (które prawdopodobnie "odziedziczą" szczeniaki), albo okrutne kołtuny.

Shih-tzu to niestety popularna rasa, więc coraz więcej jest takich psów do adopcji. Można mieć wymarzonego psa pomagając biedzie, a nie napędzając pseudohodowle. W tym temacie znajdziesz dużo informacji:
http://www.dogomania.pl/forum/threads/198023-SHIH-TZU-w-potrzebie%21/page37

Tutaj jest śliczna maltanka do adopcji (ostatni post):
http://www.dogomania.pl/forum/threads/107855-Malta%C5%84czyki-w-potrzebie/page4

Za dużo widziałam, żeby uwierzyć w istnienie osób, które rozmnażają pseudo-rasowe psy bez rodowodu jednocześnie dbając o nie w odpowiedni sposób.

Kupując zwierzęta bez rodowody bardziej lub mniej bezpośrednio wspieracie zwyrodnialców, takich jak ten z linku.

Karolina1984 napisał:
U mojej siostry też- nie chodzi o to, żeby "rodowodowy" , po wystawowych rodzicach.
Po prostu ma być piesek...... normalny szczeniak Cool

"Normalnych szczeniaków" jest mnóstwo w schroniskach. Jak się dobrze poszuka to można również znaleźć kudłate maleństwa przypominające jedną z ozdobnych ras.

A jak ktoś wymarzył sobie konkretnego psa, to co za problem udać się do porządnej hodowli? Rozumiem, że 1500-2000 zł to nie jest mała kwota (dla mnie również), ale można ją uzbierać w rok, albo dwa. Jeżeli ktoś nie jest w stanie wysupłać 100 zł miesięcznie do skarbonki, to moim zdaniem na psa go nie stać, bo tyle mniej więcej kosztuje miesięczne utrzymanie. A jeżeli komuś szkoda tyle pieniędzy na pupila, to w ogóle żadnego zwierzaka nie powinien mieć, bo pewnie na kosztowne leczenie też mu będzie szkoda Rolling Eyes

Nie przestanie mnie zadziwić podejście ludzi - na fajki, albo nowy telewizor chętnie wydają pieniądze, ale kiedy mowa o pupilu, który ma spędzić z nimi kilkanaście lat życia, to mocno trzymają się za kieszeń Rolling Eyes

Dla mnie trzeba być niespełna rozumu, że za kilkaset złotych kupować szczeniaka niewiadomego pochodzenia (bo tylko rodowód mówi nam o pochodzeniu psa), bo to co z niego wyrośnie to wielka zagadka.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja się nie wtrącam- nie mój cyrk, nie moje małpy, ale nie potępiam ich zamysłów.
Brat P. miał rodowodowego briarda- wygrał nawet jakąś wystawę międzynarodową.
A pies był chory psychicznie- i to już od małego, niebezpieczny- i to mimo prawidłowego wychowania.
Psy u "renomowanej" hodowczyni- szychy w związku kynologicznym- były od szczenięcia tresowane- karą było m. in. rzucanie szczeniakiem o ziemię w razie nieposłuszeństwa.
A z drugiej strony moi rodzice i naszą wspaniałą bokserkę i obecnego pieska- sznaucera- kupowali za przysłowiowe 500 zł- i są to wspaniałe zwierzaki.
A ich akurat na pewno byłoby stać na psa i trzy razy droższego- tylko jakoś większości ludzi nie przychodzi do głowy, że żeby piesek był jedyny słuszny- musi być drogi. Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Smużka
maniak
maniak


Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 1386

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takich przykładów można mnożyć setki.

Ja miałam pudla, który się urodził u naszych znajomych i był dobrze traktowany całe życie, a gryzł mnie do krwi (byłam wtedy dzieckiem, wczesna podstawówka!). Chodziłam z bliznami na stopach, jak tylko tupnęłam za mocno koło psa (czytaj inaczej przebiegłam obok niego boso).

Mieliśmy potem suczkę ze schroniska, która muchy nie skrzywdziła.
Teraz rodzice mają znajdkę, którą ktoś wyrzucił z samochodu, a ona żadnej traumy nie ma. Kocha wszystkich i wszystko, zawsze jest radosna.
Co wcale nie znaczy, że pies po przejściach lub ze schroniska będzie milszy niż taki wychuchany z domu i rozpieszczany jako szczeniaczek.
U nas tak właśnie było, ale w 90% przypadków będzie dokładnie odwrotnie.

Naszego pudla należało wykastrować, bo hormony w nim szalały, ale w latach 80tych się tak na to nie patrzyło. Rolling Eyes
_________________
Ślub cywilny

Ślub kościelny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pią 19 Paź 2012, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdybym szukała psa dla siebie, mogłabym i 1000zł zapłacić, może trochę więcej - bo wiem, jakiej rasy szukam i pragnę. Ale nie dziwię się ludziom, że oferty za 500zł leżą w centrum ich zainteresowań.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group