Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Rasowy?Rodowodowy?Czyli na co mi papier
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasiek86
guru
guru


Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 6450

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nowelizacja nawet zadziałała na mojego męża. Pracuje u pewnych państwa, oszczeniła im się sunia. I mój mąż chciał wziąć szczeniaka. Ale rozmawiając ze mną brać czy nie to pierwsze co powiedział, że to nie rasowy (w typie owczarka niemieckiego) i pytał się czy to karalne, że weźmiemy tego szczeniaka. Byłam ciut w szoku...
Są krejzole, którzy mogliby zgłosić np. że sąsiad rozmnaża... Jak to wygląda? Wystarczy zajrzeć na allegro. Sprzedają tam obrożę, za 500zł a gratis dają szczeniaka rasowego ale bez rodowodu..... Evil or Very Mad
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiek86 napisał:
nowelizacja nawet zadziałała na mojego męża. Pracuje u pewnych państwa, oszczeniła im się sunia. I mój mąż chciał wziąć szczeniaka. Ale rozmawiając ze mną brać czy nie to pierwsze co powiedział, że to nie rasowy (w typie owczarka niemieckiego) i pytał się czy to karalne, że weźmiemy tego szczeniaka. Byłam ciut w szoku...
Są krejzole, którzy mogliby zgłosić np. że sąsiad rozmnaża... Jak to wygląda? Wystarczy zajrzeć na allegro. Sprzedają tam obrożę, za 500zł a gratis dają szczeniaka rasowego ale bez rodowodu..... Evil or Very Mad


Widziałam te cenne smycze;p

Ale zobacz ile podróbek, leków, nielegalnych specyfików jest w internecie.. Kto będzie się przejmował psami..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 12:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Póki będą chętni na kupno znajdą się tacy, co zapewnią "tańsze" zamienniki Rolling Eyes

Zaś co sie tyczy kwestii kupowania rasowych zwierząt to warto wspomnieć, że te "papierkowe", aby uzyskać zgodę na rozmnażanie nie mogą być obciążone dysplazją (wrodzonym zwyrodnieniem stawów biodrowych) w przypadku psów, ani genetyczną chorobą nerek - u kotów. Ja sama kiedyś o tym pisałam, że kupiliśmy kiedyś takiego pseudorasowego owczarka niemieckiego. Z zewnątrz był cały w typie rasy, od środka alergię pokarmową, wspomnianą dysplazję i kilka innych dolegliwości. Za pieniądze wydane na weterynarzy mogliśmy sobie kupić super rasowca. My i zapewne wielu innych korzystających z usług pseudohodowli.

Tu w Szwecji nie spotkałam nigdy agresywnego psa. I choć wszystkie bez wyjątku muszą chodzić na smyczy, nie są nerwowe, nie widziałam tu też nigdy psa w kagańcu. Po pierwsze każdy pies musi być obowiązkowo zarejestrowany, mieć chip i paszport, obowiązkowo przejść szkolenie i jeśli nie będzie psem hodowlanym powinien być wysterylizowany. Do tego nie może być w domu sam dłużej niż 6 godzin dlatego bardzo popularne jest tutaj zjawisko zabierania psa ze sobą do pracy, można też pójść z psem do restauracji czy centrum handlowego. Jeśli nie mamy takiej możliwosci oddajemy psa "na przechowanie" do specjalnej placówki lub wykupujemy usługę u wyprowadzacza psów (swoją drogą swietnie to wygląda - czlowiek z kilkoma psami na smyczy, a one grzecznie idące razem). Z kotami podobnie - zachipowane, wypuszczane na dwór w obróżkach z adresem. Bezdomnych zwierząt, ani kundelków nie widziałam nigdzie. Naprawdę niewiele trzeba, może tylko chcieć.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

straszna_dama napisał:
aby uzyskać zgodę na rozmnażanie nie mogą być obciążone dysplazją (wrodzonym zwyrodnieniem stawów biodrowych) w przypadku psów, ani genetyczną chorobą nerek - u kotów.


Niestety,nie byłabym taką optymistką co do hodowli.Aspekty zdrowotne nie we wszystkich rasach są uregulowane prawnie a w wielu rasach nie ma obowiązku wykonywania badań,to raczej kwestia świadomości samego hodowcy.Wiadomo,są hodowle i...hodowle.Nawet te zrzeszone w ZK bywają nastawione wyłącznie na zysk i w poważaniu miewają kwestie zdrowotne.
W mojej rasie,często bagatelizuje się kwestie badań jeśli rodzice utytułowani a perspektywa sprzedaży szczeniaków za dużą kasę realna....niestety.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Do tego nie może być w domu sam dłużej niż 6 godzin


To akurat wg mnie przesada.. Wiadomo, że jeśli pies jest głośny, uciążliwy to trzeba bardziej o niego zadbać przed/po pracy.. Ale żeby specjalnie zapewniać psu codzienną opiekę. Przecież mało kto jest w domu w takim czasie. To rzadko które dziecko ma taką opiekę..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Sro 25 Kwi 2012, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się, jest całe mnóstwo nieuczciwych hodowców, jednak można kupić zdrowego, odpowiednio odchowanego zwierzaka i znaleźć tych uczciwych.
Co zaś się tyczy tematu "pies w Szwecji" to tylko mówię jak jest, ale to mentalnie dużo inny kraj niż nasz Wink
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 7:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadza się,inna mentalność.

W Hiszpanii psy również towarzyszą niemal wszędzie właścicielom,ale u nas jest za wiele zakazów.Nie wspomnę ,że problemem bywa również znalezienie noclegu podczas wyjazdu. Confused Mnie np nie chcieli wpuścić z psem do busa,a w pociągu musiałam stac koło toalety mimo,że pies był zabezpieczony kagańcem. Dobrze,że takie przypadki zdarzają mi sie sporadycznie bo poruszam się samochodem...ale gdybym go nie miała to byłabym w dużej mierze uziemiona.

Wystarczy porównać stosunek do psów na wsiach- z traktowaniem psów w innych eur państwach... Sad
Ale ,w krajach arabskich jest gorzej ,jeśli to może nas pocieszyć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
straszna_dama
guru
guru


Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 6180
Skąd: Göteborg/Szwecja

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zbaczamy z tematu, ale skoro już o mentalności. Na zajęciach ze szwedzkiego dowiedziałam się od koleżanki z Wietnamu, że u nich się jada psy, ale nie są smaczne.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Czw 26 Kwi 2012, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewaluna napisał:
Zgadza się,inna mentalność.

W Hiszpanii psy również towarzyszą niemal wszędzie właścicielom,ale u nas jest za wiele zakazów.Nie wspomnę ,że problemem bywa również znalezienie noclegu podczas wyjazdu. Confused Mnie np nie chcieli wpuścić z psem do busa,a w pociągu musiałam stac koło toalety mimo,że pies był zabezpieczony kagańcem. Dobrze,że takie przypadki zdarzają mi sie sporadycznie bo poruszam się samochodem...ale gdybym go nie miała to byłabym w dużej mierze uziemiona.

Wystarczy porównać stosunek do psów na wsiach- z traktowaniem psów w innych eur państwach... Sad
Ale ,w krajach arabskich jest gorzej ,jeśli to może nas pocieszyć.


Kilka razy jechałam z psem pociągiem i nigdy na szczęście problemu nie miałam.. Ale jest tym tak przerażony, że ludzie dookoła przeżywają to i nikt nie zwrócił uwagi, mimo, że kaganiec leżał w torebce.. Za to z noclegami rzeczywiście bywa trudniej..

A że inna mentalność.. Pewnie dużo zależy od tego, że po prostu w innych miejscach oczywiste jest, że o psa się dba. W Polsce z tym jest różnice i szczerze mówiąc nie chciałabym spędzać czasu z częścią napotkanych na ulicy psiaków, po prostu restauracje, praca to nie miejsce dla większości z nich, bo u nas dalej często karmi się psy resztkami, nie kąpie etc.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zwierzyniec Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group