Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Atrakcje weselne
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Teatr Ognia Lascar
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Sro 14 Gru 2011, 21:34    Temat postu: Atrakcje weselne Odpowiedz z cytatem

REKLAMA USUNIĘTA PRZEZ MODERATORA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Sro 14 Gru 2011, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reklamy na forum są płatne.
Jeśli dana firma rzeczywiście się ceni powinna wiedzieć, jak bardzo cenna jest i zapłacić za baner reklamowy przyklejony do forum.

No. I skoro macie takie zapotrzebowanie, to nie koniecznie chyba musicie "naganiać" klientów na forum, nie?

Wkurza mnie, że pod branżę ślubną można teraz podciągać wszystko. No nie ma to jak połykacz ognia na weselu, doprawdy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Czw 15 Gru 2011, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rzeczywiście atrakcja Rolling Eyes raczej robienie z wesela wiejskiego festynu Confused
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 15 Gru 2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym tak tego nie potępiał do końca. A może właśnie znajdą się tacy, którzy to zechcą?. Wiadomo, wszystko kwestią pieniędzy i gustu.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 15 Gru 2011, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Amen- ostatnie słowa właściwie podsumowują całą dyskusję wykrzyknik
Gdybym była bogata- na pewno wzięłabym COŚ, co urozmaici typowy weselny program. NAjchętniej Embarassed orkiestrę kameralną i baletnice do wykonania sceny z któregoś baletu Czajkowskiego. No ale wtedy rodzina by mnie się po prostu wyrzekła Cool
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WIDEOFILM
moderator
moderator


Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 1066
Skąd: LUBLIN

PostWysłany: Czw 15 Gru 2011, 15:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat: No ale wtedy rodzina by mnie się po prostu wyrzekła
A niby dlaczego? Uważasz,że nie byłoby pozytywnych recenzji po weselu?
Już coraz częściej na weselach są różne atrakcje, ktoś zaprosi orkiestrę kameralną, ktoś zaprosi jakiegoś znanego aktora,np na weselach w okolicy Zamościa a konkretnie Tyszowce jest kilka zespołów śpiewaczych działających przy GOK-u i są obecni na weselach.Ja w tym nic złego nie widzę, wręcz przeciwnie.
_________________
Jak coś robić to dobrze, a byle jak, to lepiej wcale.


Ostatnio zmieniony przez WIDEOFILM dnia Pią 16 Gru 2011, 20:01, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Czw 15 Gru 2011, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, rodzina ceni mnie za to,co robię, ale dla nich jestem po prostu egzotyką- i tak wiem,że np ciocia czy dziadek będą załamani muzyką- bo chciałabym na wesele przenieść klimaty z mojej pracy na statku, mieć to, co tam grywaliśmy- czyli raczej smooth jazz, latynoskie rytmy niż jakiś Perfect, Dżem, Kozidraki i inne cudaki. Mam nadzieję,że chociaż to przełkną.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teatr Ognia Lascar
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pią 16 Gru 2011, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój wpis, który został usunięty, nie był reklamą, nie pisałam "hej, zatrudnijcie nas" tylko były to rady dla osób, które wynajmują grupy fireshow, teatru ognia a potem są zaskoczone i zdegustowane że metalowiec w obszarpanym podkoszulku wychodzi im na scenę. Takie nieprofesjonalne grupy psują rynek.
Dlaczego na forum możecie wypisywać w tematach "jeśli zatrudniasz grajka/orkiestrę zwróć uwagę na..." a jeśli chodzi o inne dziedziny, jest to zabronione? Pomijając moje prywatne zdanie, wielu ludzi jednak poszukuje atrakcji na wesele. Są pokazy tańca latino, jest magik, jest teatr ognia. Jeśli komuś to nie pasuje, to po prostu nie zatrudni takich grup na własną uroczystość. Po co przekonywać na forum "atrakcje na weselu to wiocha, bez sensu". O gustach się nie dyskutuje. Dla jednego to tandetne, dla innego coś fajnego, czego nigdy nie widział. Bezcelowe jest przekonywanie wszystkich do swoich własnych upodobań. Bo upodobania są z definicji subiektywne, nie możesz tego "rozumowo" i logcznie wytłumaczyć drugiej osobie. Może po prostu, jeśli ktoś nie jest zainteresowany atrakcjami weselnymi, niech nie wchodzi w ten wątek na forum i oszczędzi sobie nerwów a reszcie da w spokoju się wypowiedzieć.

Część wpisu, który nie jest reklamą, publikuję jeszcze raz (pomijam część, w której opisuję co to fireshow i jak ja się tym zainteresowałam):

"Ponieważ na rynku jest bardzo dużo amatorskich formacji fireshow, napiszę parę porad na co zwrócić uwagę gdy taka grupa wysyła ofertę:
1. Długość istnienia na rynku. Pierwsze trzy lata to tak naprawdę zdobywanie doświadczenia.
2. Oferta - warto poprosić o zdjęcia z występów. Jeśli te zdjęcia to tylko jakieś rozmazane smugi ognia, nie wybrałabym takiej grupy
3. Kostiumy - amatorskie grupy występują w czarnym podkoszulku, glanach/trampkach i tego rodzaju outficie. Stopień dopracowania kostiumów świadczy o poziomie jaki reprezentuje sobą przedstawienie.
4. Muzyka - większość grup uraczy Was metalem lub inną tego rodzaju muzą - nie do końca pożadane przy takiej uroczystości... warto zapytać o muzykę żeby uniknąć przykrych niespodzianek
5. Klimat - muzyka metalowa plus obszarpana koszulka wiadomo jaki tworzy klimat... Profesjonalne grupy posiadają w swojej ofercie konkretne, tematyczne przedstawienia. Nurt w "profesjonalnej branży" jest taki, że klimaty typu <mrok i zło> są naprawdę odrzucane, raczej stawia się na ciekawe stroje, historię i fajną muzykę - robi się po prostu dobre, rozrywkowe show.
6. Cena - Jeśli ktoś jest dobry, to się ceni. Na cenę składa się przygotowanie kostiumu, czas spędzony na treningach (umiejętności to największy gwarant bezpieczeństwa) markowy i bezpieczny sprzęt też dużo kosztuje, gdyż jest robiony ze specjalnego materiału Kevlar. Dobre, nieśmierdzące paliwo też ma swoją cenę. Z mojego doświadczenia wynika, że jeśli ktoś bierze za 1 osobę występująca mniej niż 300zł, nie jest w stanie zapewnić tych wszystkch warunków.
7. Festiwale i współpraca z innymi dyscyplinami. Zapytajcie o uczestnictwo i ewentualne nagrody na festiwalach. Porządne grupy mają też podpisane referencje z poprzednich występów.

Mam nadzieję że mój post rozjaśni trochę w głowach"

Jeśli ktoś ma doświadczenie na co trzeba zwrócić uwagę wynajmując np. zespół taneczny, magika lub inne tego typu sprawy to chyba tu jest miejsce żeby o tym podyskutować. uśmiech

popr.pisownię/mod/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pią 16 Gru 2011, 14:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim wypadku należy konkretnie pisać do czego ma służyć wątek. Reklamy, tak samo jak umieszczanie danych firmy, linków, telefonów jest zakazane regulaminem, więc reklamowanie się pod pretekstem pomocy nie przejdzie.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Teatr Ognia Lascar
początkujący
początkujący


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 3
Skąd: Szczecin

PostWysłany: Pon 19 Gru 2011, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinka89 napisał:
Reklamy, tak samo jak umieszczanie danych firmy, linków, telefonów jest zakazane regulaminem, więc reklamowanie się pod pretekstem pomocy nie przejdzie.


W usuniętym poście nie podałam danych firmy, żadnych linków ani telefonów, więc proszę żebyśmy zajęli się tematem wątku a nie skupiali się na jakichś pomówieniach w stosunku do mnie. Uznajmy, że po prostu się nie zrozumieliśmy.

Wracając do tematu, jako że trochę imprez weselnych już widziałam, zauważyłam że kolejną rozchwytywaną atrakcją są wszelkiego typu zespoły rewiowe, pseudorewiowe i taneczne - generalnie pokaz tańca (uwaga! ja nie tańczę w żadnej rewii, żeby była jasność). Na co zwrócić uwagę, zatrudniając taki zespół?
1. Stroje - czasem Para Młoda była lekko zaskoczona stopniem roznegliżowania takich tancerek - wiadomo że stroje do tańców latino są skąpe, ale warto przed pokazem poprosić o dokładny opis kostiumu, najlepiej poprosić o zdjęcie tancerek w tych konkretnych kostiumach.
2. Gdzie takie zespoły zwykle występują? Jeśli tylko na weselach, to poziom może być naprawdę marny. Zwróć uwagę czy grupa bierze udział w jakichś konkursach tanecznych - nawet jeśli żadnych spektakularnych sukcesów nie osiąga (za taką rewię płaci się kilkanaście tysięcy) i tak grupa konkursowa jest lepsza od takich, które tylko odbębnią swoje na weselu.

Dlaczego warto ciągnąc ten temat? Oczywiście zakładam że skorzystają z niego osoby którym marzy się taka atrakcja a nie będziemy się tu przekonywać czy to jest fajne czy nie. Otóż na rynku jest zbyt dużo egzotycznych rzeczy a klienci są mało wyedukowani. Taka jest prawda. Pisanie "hej, zespół xxx jest super" byłoby nie fair. Moim zdaniem lepiej, żeby wykonawcy oraz ludzie którzy zatrudniali takie osoby napisali tutaj jasne i zwięzłe kryteria. Wiem, że mamy wolny rynek i takie słabe formacje prędzej czy później nie będą zatrudniane, ale chyba dla wszystkich klientów bardziej korzystne jest mieć pełen arsenał środków do rzetelnej oceny. A tak osobiście mówiąc to tak, denerwuje mnie kiedy ktoś idzie na wesele do znajomego który zatrudnił słaby zespół, słabego magika, słaby fire, cienkie tancerki itp i potem taki człowiek wyrabia sobie złą opinię o danej dziedzinie i rozpowiada ją wszystkim znajomym. Naprawdę, wszystko można zrobić kiczowato tak jak wszystko można zrobić naprawdę super, nie traktujmy "show" jako czegoś słabego z definicji.
Mogę tutaj podać przykład cyrku (abstrahując od wesel - podaje ten przykład bo dla 90% cyrk = kicz i ten przykład jest obrazowy) dla większości to kicz bo widzieli słabe cyrki w marnych cekinowych kostiumach, ale pojedźcie na jakikolwiek spektakl Circus de Soleil - to jest widowisko, jakiego nie zapomina się do końca życia. Możesz tańczyć tak, że przechodzień minie cię bez słowa a możesz tańczyć tak, że widz popłacze się ze wzruszenia, będzie się szczerze śmiał z układu komediowego lub wogóle szczęka mu opadnie. Możesz być po prostu w czymś dobry albo zły, tylko fajnie jak można to ocenić przed a nie po fakcie. uśmiech

<aha uwaga, tekst o Circus de Soleil to nie była reklama - to najbardziej prestiżowi akrobaci świata, nie można ich wynająć na wesele język >
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Zabawa do białego rana Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group