Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

17latkowíe,a zaproszenia ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 14:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A my mieliśmy ostatnio taką sytuację, że zaręczona para się rozstała. Dowiedzieliśmy się przez przypadek a rodzina chyba nie chciała w ogóle tego rozgłaszać. Więc byśmy napisali zaproszenie z imieniem i nazwiskiem narzeczonego a oni już dawno nie byliby razem. I byłaby przykrość i gafa. Uznaliśmy, że takie sytuacje kiedy pary się rozstają mogą się przecież zdarzać. Tym bardziej, że zaproszenia zamawiamy z półrocznym wyprzedzeniem. Poza tym, pisząc nazwisko osoby towarzyszącej niejako narzucamy naszemu gościowi z kim ma przyjść. A tego nie chcemy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:
A my mieliśmy ostatnio taką sytuację, że zaręczona para się rozstała. Dowiedzieliśmy się przez przypadek a rodzina chyba nie chciała w ogóle tego rozgłaszać. Więc byśmy napisali zaproszenie z imieniem i nazwiskiem narzeczonego a oni już dawno nie byliby razem. I byłaby przykrość i gafa. Uznaliśmy, że takie sytuacje kiedy pary się rozstają mogą się przecież zdarzać. Tym bardziej, że zaproszenia zamawiamy z półrocznym wyprzedzeniem. Poza tym, pisząc nazwisko osoby towarzyszącej niejako narzucamy naszemu gościowi z kim ma przyjść. A tego nie chcemy.


Takie sytuacje się zdarzają, więc ich nie przewidzisz.. U nas po wręczeniu zaproszeń dwie pary się rozstały, a po zamówieniu zaproszeń ciocia zeszła się któryś tam raz z facetem, więc też wypadało wypisać zaproszenie awaryjne z nim.. Wiadomo, że jak ktoś się rozstaje, to nie dzwoni po całej rodzinie poinformować o tym, więc trudno też, żeby ktoś o taką rzecz obrażał..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem. Mi się wydaje, że co innego jak się zaprasza np. swoich znajomych i zna się dobrze chłopaka przyjaciółki czy dziewczynę brata i ich aktualną sytuację. To co innego. Rzeczywiście głupio na siłę pisać "osoba towarzysząca". Ale jeśli nasza wiedza opiera się na tym, że ciotka Klotka wie od wuja Rycha, że jego córka mówiła, że jej córka ma narzeczonego ale ciotka Klotka nie jest pewna czy to chłopak czy narzeczony i nie wie jak się nazywa bo np. nie poznała jeszcze chłopaka swojej wnuczki a w ogóle to wujek Rychu słyszł o tym rok temu i nie wiadomo czy to aktualne oczko Bo my się właśnie tak dowiadujemy o niektórych związkach oczko
Mi się wydaje, ze przewidywanie polega właśnie na tym, że bierzemy pod uwagę, że ktoś może się rozstać, przyjść z kimś innym niż napiszemy na zaproszeniu itd. Bo jeśli chcemy, żeby rodzina traktowała nasz związek poważnie to wypada nam przedstawić swojego połówka/połówkę rodzinie. Jeśli tego nie zrobimy to trudno wymagać, żeby ktoś o tym wiedział.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marga napisał:
Jednak nauczona doświadczeniem kogoś z bliskiej rodziny, zapobiegawczo osoby bardzo młode zaprosiłam "z osobą towarzyszącą", bo często w tym wieku związki są mało stabilne, nie chciałabym stawiać ich w niezręcznej sytuacji - że zaproszenie dostaną z nazwiskiem byłej sympatii... A z kolei nie będę sobie też robić kłopotu, dopytując jeszcze na tydzień przed ślubem, czy przypadkiem nazwisko chłopaka aktualne uśmiech.

Zależy co znaczy "bardzo młode" Wink
Ja tydzień przed ślubem dopytywałam o nazwiska "osób towarzyszących" gości-singli (czyli totalnie obcych ludzi), żeby zrobić winietki. Nie jest to jakiś wielki problem Wink

karolipio napisał:
z drugiej strony, jak go nie będzie to nie ma co się obrażać, strzelać fochy lub nie iść na wesele tylko z tego powodu. Rolling Eyes
To już, jak dla mnie, byłoby zachowaniem dziecinnym i bezsensownym.

Gospodarz powinien zadbać o dobre samopoczucie swoich gości, sprawić żeby czuli się mile widziani. Wpisanie "osoba towarzysząca", szczególnie kiedy tę "osobę" się zna, odebrałabym, jakby Młodym było obojętnie kto przyjdzie. Jest to traktowanie związku gościa niepoważnie, zakładanie, że w każdej chwili może się rozpaść. Może to komuś sprawić dużą przykrość. Moim zdaniem - nie jest to aż tak błahy powód.

Justyna*** napisał:
A my mieliśmy ostatnio taką sytuację, że zaręczona para się rozstała. Dowiedzieliśmy się przez przypadek a rodzina chyba nie chciała w ogóle tego rozgłaszać. Więc byśmy napisali zaproszenie z imieniem i nazwiskiem narzeczonego a oni już dawno nie byliby razem. I byłaby przykrość i gafa. Uznaliśmy, że takie sytuacje kiedy pary się rozstają mogą się przecież zdarzać. Tym bardziej, że zaproszenia zamawiamy z półrocznym wyprzedzeniem. Poza tym, pisząc nazwisko osoby towarzyszącej niejako narzucamy naszemu gościowi z kim ma przyjść. A tego nie chcemy.

Więc proponuję w zaproszeniach wpisywać tylko osoby z rodziny, a wszystkich powinowatych nazwać "osobami towarzyszącymi", bo przecież tyle teraz małżeństw się rozpada i będzie taaaaka gafa w razie czego Twisted Evil

Dużo mniejszym faux pas jest zaproszenie pary, która się rozstała (bo o tym nie każdy może wiedzieć, szczególnie jeżeli stało się to niedawno), niż pominięcie w zaproszeniu poważnego partnera naszego gościa (bo o tym zwykle się wie).
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Justyna***
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lis 2011
Posty: 1442

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każda z nas robi jak uważa. Mi się wydaje, że dopytywanie się piętnastoletniego kuzyna, który co miesiąc ma inną dziewczynę, jak się nazywa jego aktualna, żeby ją wpisać na oddzielnym zaproszeniu jest chyba niepotrzebne. Z kolei inaczej jest w przypadku osób, o których wiemy, że są w oficjalnym stabilnym związku. Chyba warto poszukać złotego środka i każdą sytuację rozpatrywać indywidualnie bo się można otrzeć o absurd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak Justyno, ale ty mówiłaś o narzeczeństwie, a nie 15-letnim kuzynie, więc Twoje słowa stoją w sprzeczności z tym, co mówiłaś wcześniej.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie można na winietce napisać po prostu " osoba towarzysząca
Roberta Korzeniowskiego" ?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nimfa
moderator
moderator


Dołączył: 02 Lip 2009
Posty: 10588

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja Wam powiem, że tworzycie problem tam gdzie go nie ma język

co do winietek można wpisać po prostu osoba towarzysząca (jak się nie chce dzwonić) można zadzwonić i zapytać. Raczej nikt się nie obrazi za taką głupotę.

Nigdy się nie obraziłam jak zapraszano mojego chłopaka a ja była wpisana jako osoba towarzysząca.

Moim zdaniem jeśli związek jest jakoś sformalizowany (zaręczyny, ślub, wspólne mieszkanie) to wypada zaprosić z imienia i nazwiska. język Ale jakbym będą zaręczna z mężem dostała zaproszenie z os towarzyszącą to też bym się nie obraziła język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 8:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 10:25, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto 13 Gru 2011, 8:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż, ja już jestem z P przeszło 8 lat i często dostawaliśmy zaproszenia z os tow. szczerze?na początku nie mogłam tego przebolec, potem było mi to obojętne, ale najlepszy numer wykreciła nam kuzynka P. Co prawda byliśmy ze sobą nie wiem może ze 3 lata i ok miesiąc przed zapraszaniem młodzi z rodzicami byli u rodziców P na grillu, więc siedzieliśmy razem , gadaliśmy, wcześniej ich widziałąm tylko kilka razy, ale mnie kojarzyli, zapytali ile jesteśmy razem i kiedy ślub- smialiśmy sie wtedy ze za 2 lata, za miesiąc przyszli zapraszać i P dostał zaproszenie sam....
potem na weselu zapytali czemu P nie ma więc teściówka wkurzona powiedziała że no jak to dlaczego, przecież jest ze mną ileś tam lat i jak mógł przyjsc sam, no i mama Pani młodej stwierdziła, że przecież mógł mnie wziąźć bo przecież krzesło by się dostawiło....ja pierdu...dla mnie są to żałośni ludzie i nie mam ochoty zapraszać ich teraz na własne wesele... ale cóż... rodziny się nie wybiera
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 5 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group