Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

17latkowíe,a zaproszenia ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MagdalenkaS
guru
guru


Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 8021

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mi piszemy 'z osobą sercu miłą' bo nie mamy żadnych narzeczonych (lub nic nie wiemy) wśród gości. Jedynie dając zaproszenie bratu P. wpiszemy imię i nazwisko dziewczyny, bo to nasi hipotetyczni póki co drużbowie język Właściwie to nawet nie mamy sytuacji, gdzie znamy obecną dziewczynę/chłopaka, więc nie było się nad czym zastanawiać uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Pią 9 Gru 2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna*** napisał:
My też zastanawialiśmy się co zrobić z takimi osobami, które ponoć mają narzeczonego (już nie chłopak, dziewczyna), ale nie został przedstawiony, oficjalnie rodzice się zaręczynami nie chwalili. Czy pisać imię i nazwisko gościa z narzeczonym czy z osobą towarzyszącą? I ostatecznie zdecydowaliśmy, że piszemy z osobą towarzyszącą. Jak Wy piszecie w takiej sytuacji?

Myślę, że w takiej sytuacji wypada dowiedzieć się jak nazywa się narzeczony naszego gościa, bo to jednak poważny, kilkuletni związek. Moim zdaniem forma "osoba towarzysząca" jest zarezerwowana dla niezobowiązujących, albo przelotnych znajomości.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Nie 11 Gru 2011, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:

Myślę, że w takiej sytuacji wypada dowiedzieć się jak nazywa się narzeczony naszego gościa, bo to jednak poważny, kilkuletni związek. Moim zdaniem forma "osoba towarzysząca" jest zarezerwowana dla niezobowiązujących, albo przelotnych znajomości.


O to, to! Już będąc narzeczoną Ł. dostaliśmy zaproszenie na prymicje jego kolegi i podpisano mnie (mimo, że z prymicjantem znamy się dobrze) "osobą towarzyszącą", przemilczałam, bo to w końcu ksiądz Cool
Ale ja na pewno będę zapraszać wszystkich imiennie uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewaluna
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 18 Cze 2011
Posty: 623
Skąd: Z filmu Burtona

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam,że to po prostu miłe kiedy zaproszenie jest imienne.
Zgadzam się z poprzedniczkami- warto poprosić o nazwisko i imię osoby towarzyszacej.

Miły gest,po prostu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelina85
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 617
Skąd: Pomorze

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też na zaproszeniach pisałam imię i nazwisko osoby towarzyszącej. Nawet kuzynki jednej pytałam o nazwisko jej chłopaka, bo nie mogłam sobie przypomnieć. Uważam, że tak chyba jest bardziej uprzejmie, tym bardziej jak znam tą osobę i para jest już ze sobą dłuższy czas.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serduszkox
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 6453

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe no my dostaliśmy ostatnio zaproszenie na urodziny kuzyna P i widniałam tam jako "osoba towarzysząca" chociaż też 3/4 rodziny wie że niedługo ślub bierzemy język
_________________
Pewności nie ma, ale jest szansa.. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój M. się ostatnio obraził na swoją koleżankę z podstawówki (zresztą ja też ją znam nie od dziś) za to, że gdy zapraszała teoretycznie nas na swoje wesele to napisała mojego M. z os. towarzyszącą. Nie poszliśmy bo on się wkurzył, chociaż ja twierdziłam, że właściwie to nic się nie stało oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, jak się daną osobę zna i para jest ze sobą przez dłuższy czas, bardzo miło, jak się napisze jej imię i nazwisko. Tak też zrobiliśmy. Jednak nauczona doświadczeniem kogoś z bliskiej rodziny, zapobiegawczo osoby bardzo młode zaprosiłam "z osobą towarzyszącą", bo często w tym wieku związki są mało stabilne, nie chciałabym stawiać ich w niezręcznej sytuacji - że zaproszenie dostaną z nazwiskiem byłej sympatii... A z kolei nie będę sobie też robić kłopotu, dopytując jeszcze na tydzień przed ślubem, czy przypadkiem nazwisko chłopaka aktualne uśmiech.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 10:25, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fantazja
guru
guru


Dołączył: 10 Mar 2011
Posty: 4588
Skąd: lubelskie

PostWysłany: Pon 12 Gru 2011, 13:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz Karolipio ja myślę, że mój M. szukał tylko pretekstu żeby nie pójść na to wesele bo po prostu uznał, że dziewczyna szuka na siłę znajomych (bo czym wytłumaczyć fakt, że przybiega z zaproszeniem po iluś latach nie kontaktowania, tyle, że chodziła z moim M. do jednej klasy w podstawówce i mieszka na tym samym osiedlu). A jak to bywa w takich sytuacjach - każdy powód dobry. Ja jakoś nie uważam takiego zapisu w zaproszeniu za nietakt. Niemniej jednak postaram się tym stałym parom wpisać imiennie uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Dekoracje Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group