Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Nie 12 Cze 2016, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl wiem że łatwo się mi pisze ale efekty czasem widać po naprawdę długim czasie... Nie doradzę Ci za bardzo bo z dziećmi nie pracowałam ( jak dla mnie za duża odpowiedzialność) ale skoro neurolog mówi że nie ma potrzeby wdrażać terapii wg Vojty to może go posłuchaj ? Nie dziwię się że jesteś przybita, ja na Twoim miejscu pewnie bym panikowała... Dobrze, że Luk robi postępy, zobaczysz że z czasem będą większe. Mocno trzymam za was kciuki.

Ana jest po szczepieniu, lekarka ją wychwaliła, wszystko z nią dobrze. Nie mogę się tylko doczekać piątku, bo wysłała nas do chirurga dziecięcego żeby zrobił jej usg tej piersi. Mówi, żeby się nie martwić bo dzieci bardzo często tak mają przy karmieniu piersią, zwłaszcza że zażywam leki na tarczycę. No nic zostaje mi cierpliwie czekać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 13 Cze 2016, 7:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl nie martw się. Wszystko bedzie dobrze. Daj mu czas. To tak jak z tą naszą główką. Długo nic a później nas zaskoczył. Patrycja trzymam kciuki żeby wszystko było ok i daj szybciutko znać jak już się dowiesz oczko my już nad morzem. Mały spał prawie całą drogę z dwoma małymi przerwami na karmienie uśmiech tylko tu na miejscu z lekka marudliwy. Ale to albo zabki albo poprostu zmiana otoczenia. Dzień przed wyjazdem wyszła mu wysypka ale ustąpiła. Ogólnie nie ma źle uśmiech pozdrawiamy z Bałtyku uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Pon 13 Cze 2016, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja już się boję go zaszczepić, żeby mi się nie cofnął w rozwoju ;/
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
korcia1802
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 695
Skąd: podlaskie

PostWysłany: Wto 14 Cze 2016, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pearl, będzie dobrze, moja córa też zanim zaczęła raczkować to albo tył albo przód w górze uśmiech z czasem nabrała sił i udało się uśmiech ale życzę dużo sił i powodzenia w rehabilitacji, wiem jak to jest uśmiech

Moja Łucja skończyła 11 miesięcy i już zaczyna chodzić, przy meblach, ścianie i za ręce chodzi, bez trzymania zrobi krok-dwa i bęc na pupę, ale kwestia dni i pobiegnie oczko jest taką iskierką, nie usiedzi sekundę, ja ledwo żyję po całym dniu z nią język ma 6 zębów i lada dzień będą kolejne 2. Je dużo rzeczy a najukochańsze ostatnio są pomidory język Całe dnie chciałaby spędzać na podwórku, uwielbia zwierzaki uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
annna
guru
guru


Dołączył: 14 Gru 2011
Posty: 4922
Skąd: Katowice

PostWysłany: Wto 14 Cze 2016, 14:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzien dobry uśmiech
Troche mnie tu nie bylo, ale doba tak strasznie sie kurczy, przy takim malym stworku oczko
Docieramy sie z Natalka, idzie nam juz 6 tydzien razem uśmiech karmimy sie piersia - uwazam to za wielki sukces, bo bylo mi naprawde ciezko rozkrecic laktacje!
Niestety mielismy problem z zoltaczka, bilirubina za duzo skoczyla i wyladowalysmy w szpitalu na 3 dni. Teraz nq szczescie spada uśmiech
Mala jest kochana, chociaz darcioch z niej straszny uśmiech jak cos sie nie spodoba, to caly 10-pietrowy blok slyszy oczko ostwtnio oprocz krzykow i placzu jest jeszcze pisk. Glowe trzyma moooocno i wysoko jak lezy na brzuchu - te pozycje lubi zreszta najbardziej.
Jedyny problem to ze nie chce skubana spac w lozeczku oczko ale dzos wynyslilismy nowy sposob, jak sie sprawdzi, to sie pochwale Very Happy
Dziewczyny trzymam kciuki za Wsze dzieciako! Patrycja daj znac co na konsuptacji. Pearl nie przejmuj sie, Luk zaraz wszystko nadrobi uśmiech Kasia milych wczasow!
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Pią 17 Cze 2016, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Anna super wieści uśmiech Miło czytać, że sobie radzicie uśmiech

Pearl staraj się mimo wszystko myśleć pozytywnie, zobaczysz że będzie dobrze. Jeżeli będziesz chodziła podenerwowana i przybita to też udzieli się dziecku. Wiem że łatwo się mi mówi ale trzymaj się i głowa do góry oczko

Korcia to masz teraz małego rozrabiakę w domu z motorkiem w dupci język Pewnie nie możesz nadążyć z gonieniem za nią co pytajnik Dobrze, że ładnie się rozwija oby tak dalej uśmiech

No my mieliśmy mieć konsultację dzisiaj ale pani doktor zachciało się nagle urlopu Evil or Very Mad Także przełożyli nas na 23.06 dopiero... No dzisiaj patrzyłam to ten gruczoł jest dużo mniejszy, no ale tak czy siak na usg pojedziemy. Przez pierwsze pół roku było super a teraz od wtorku zaczęła się jazda... Byłam z młodą w mieście żeby zrobić jej morfologię a sobie mocz (zapalenie się przyplątało) było dość gorąco i jak wróciłyśmy do domu Ana była cała gorąca. Wystraszyłam się że ją przegrzałam w aucie, wieczorem temperatura skoczyła do 39,3. Na następny dzień też się utrzymywała. Cały czas robiliśmy zimne okłady i dawałam coś na gorączkę żeby zbić. Umówiłam się z nią na czwartek do lekarki no i gdybanie... Stwierdziła że to może być zapalenie dróg moczowych, przepisała antybiotyk a dziś rano miałam zanieść mocz żeby się upewnić. Wczoraj po wizycie po 12 dałam jej antybiotyk, cyca i poszła spać, obudziła się po 1,5 godziny i wymiotowała 3 razy ale to tak jak nigdy, dałam jej po jakimś czasie napić się wody znowu wymioty...do tego biegunka i to jaka... Roztrzęsiona zadzwoniłam do lekarki, kazała odstawić antybiotyk, nawadniać i w razie gdyby nie ustało jechać na pogotowie. Na szczęście do wieczora był spokój ale młoda mi leciała przez ręce... Około północy temperatura skoczyła do 38,5 ale obyło się bez lekarstw bo zbiłam ją okładami. Dziś od rana zachowuje się w miarę normalnie ma tylko 37 stopni. Przed 8 pojechałam sama do lekarki, szybko sprawdzili mocz- na szczęście jest czysty. I teraz tak: Ana prawdopodobnie jest uczulona na antybiotyk lub zbiegło się to z rotawirusem, ale że była na niego szczepiona to może przechodzić łagodniej tj. z samą temperaturą. Jak na razie wszystko ok, ale lekarka kazała koło 13 przyjechać do ośrodka, żeby młodą obejrzeć. Ja mam jeszcze z mężem teorię że to mogą być zęby, bo mieliśmy ponad 3 tygodnie spokoju, a od tamtej środy znowu zaczęła się bardziej ślinić, gryźć i pchać wszystko do buzi. Jak masuję jej dziąsła gołą ręką to wydaje mi się że po lewej stronie na dole ma taką twardą bulke, no ale nie wiem... No nic za godzinę z nią pojadę i zobaczymy co dalej.
Przez te 3 dni karmię ją tylko cycem (dobrze że taka opcja jest) zrezygnowałam z kaszy i zupki, jutro spróbujemy. A zapomniałam jeszcze napisać, że z morfologi wyszła jej anemia... także muszę zmienić dietę i swoją i jej...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 18 Cze 2016, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No ja już się boję jak Mariusz zacznie biegać język Annna super że wszystko jest dobrze. U nas na początku też żółtaczka wyszła i 3dni leżał w inkubatorze. Niezbyt miły widok. Patrycja to normalne że lekarze robią co chcą.. Tak jakby nie mogła ustalić wcześniej..pewnie najadłaś się strachu? My ostatnie dwa dni nad morzem. Pogoda d*** nie urywa ale nie ma najgorzej. Mariusz dotknął wody morskiej troszkę pozwiedzał oczko trochu jest marudny ale trudno. Pozdrawiamy znad Bałtyku
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Czw 8 Wrz 2016, 5:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejo! Jest tu jeszcze ktoś?
U nas już 8 miesięcy, 2 zęby i pierwszy katar za nami. Moja Dzidzia pełza (nieprawidłowo Rolling Eyes ) nie chce czworakowac i staje w lozeczku Shocked
Nadal jesteśmy na cycu i mamy 3 posiłki dziennie: owoc, obiadek i kaszke i choc porcje sa znaczne (np całe jabłuszko starte, cały słoiczek ten mały i ok 120ml kaszki) w nocy mamy 2-3karmienia a w dzien tez co chwile lol
A jak u Was?
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Czw 8 Wrz 2016, 7:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej uśmiech my dalej się budzimy średnio co 2-3godz język rano zajadamy kaszkę mleczno ryżową, na obiad sama już mu gotuję różności, na podwieczorek jakiś owoc, a na kolację jemy manne z różnymi owocami. w międzyczasie jemy cycusia i czasem jakiegoś biszkopta lub chrupka. przetestowałam milion butelek i dwa miliony ustników nawet kupiłam kubek 360stopni ale nie działa nic.jak się skończy cycuś to ja nie wiem co on będzie pił.. czasem zaciągnie ze zwykłej butelki ale bardziej używa jej jako gryzak. Zębów nadal brak ale już chyba są blisko. jak dorwie moją brodę to się boję że będę miała na niej siniaki. Mój też już stoi aczkolwiek trzeba go asekurować. Nauczyliśmy się do łóżeczka i teraz nie chce nigdzie indziej zasypiać..no pomijając wózek. Nieświadomie mówi sobie "tata" uśmiech a jak płacze to ryczy "mama" język Jeszcze nie chorowaliśmy i mam nadzieję że tak już zostanie jak najdłużej język często chodzimy na basen gdzie mały czuje się jak ryba w wodzie Very Happy jak się go włoży do kółka to płynie sam Very Happy jest tak szczupły że wszystkie spodnie mu z tyłeczka spadają język ale nie narzekam bo nie jest też za chudy. Jest taki w sam raz. To od początku drobne dziecko język nie ma jeszcze nawet 7kg język chudziutki po mamusi język
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sob 1 Paź 2016, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas postępy. Młody na końcu sierpnia zaczął pięknie raczkować. Teraz ćwiczy rękę i nogę głównie sam. Ma zakaz wstawania na nogi - bo jak zacznie chodzić to już lipa z ćwiczeniem ręki samoistnym. Mi pasuje uśmiech
Mówi mama, tata, baba, kot, kółko (kuko), lolo (na brata), amam, papa, dada (dziadzia), umie pokazać gdzie oko, nos, usta. Zaczął sam potrząsać ręką jak mu się podaje (na dzień dobry). nawet czasem prawą mu się zdarzy.
Pod koniec miesiąca mamy kontrolę u neurologa i zobaczymy co powie.

Pieszczoch jest jak nie wiem, nie ma mowy o samodzielnym spaniu w łóżeczku (odmieniło mu się po chorobie w marcu i tak go trzyma w naszym łóżku). Je ile i to co kuchnia wyda uśmiech
I jest totalnie towarzyski.
Chciałam go dać na 3h do żłobka - nawet udało nam się dostać do miejskiego, ale ponieważ nie chodzi to nie może być ze swoimi rówieśnikami tylko z tymi najmłodszymi dziećmi to zrezygnowałam, bo żaden to będzie dla niego rozwój.

I tak leci uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 176, 177, 178 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 177 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group