Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Mamusiowe pogaduszki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 175, 176, 177 ... 185, 186, 187  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Wto 17 Maj 2016, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój ma 10 mcy i nie siada sam. Najpierw ćwiczyliśmy siad skośny, potem z czworaków - ale nadal lipa, bo on nie przybiera pozycji czworacznej. Posadzony siedzi i zarówno osteopata jak i rehabilitantka mówią, że może siedzieć posadzony, bo nie obciąża kręgosłupa.

Ogólnie to on jest tak gruby, że najlepiej to mu się leży i rozmyśla o niebieskich migdałach.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Nie 29 Maj 2016, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co tu tak cicho ostatnio? język u nas bez zmian. Mały jak ma ochotę to główkę podniesie. Jak nie ma to poprostu leży i wcina tapczan i rączki język od czasu do czasu uda mi sie rozśmieszyć go tak że śmieje się na głos. uśmiech nóżkami w nocy już narazie nie wierzga i oby tak zostało oczko na basenie narazie nie byliśmy niestety. Może w przyszłym miesiącu. W czwartek mamy szczepienia. Jestem ciekawa ile waży
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Pią 3 Cze 2016, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas młoda rośnie jak na drożdżach i dobrze się rozwija. Waży 6,700, siedzi oparta o kanapę czy poduszki, od 3 dni potrafi włożyć sobie do buzi stopę, dużo się śmieje, gaworzy i jest zdrowa. Cieszę się bo udało nam się ją zahartować.

Prawdopodobnie we czwartek pojedziemy do szczepienia, a we środę skończy pół roku. Zmartwiłam się tylko bo we wtorek wieczór jak ją masowałam zauważyłam, że ma powiększony prawy gruczoł piersiowy. O ile u noworodka to norma to u starszego dziecka się niepokoję... Zwłaszcza, że ma tam takie stwardnienie jakby pod skórą była pestka od wiśni... No nic pewnie dzwoniła bym do lekarki, ale skoro i tak pojedziemy do szczepienia to wtedy się skonsultujemy. Oczywiście zdążyłam się już naczytać różnych rzeczy... No nic zobaczymy co nam powie, czy wyśle do endokrynologa albo piernik wie gdzie, czy po prostu nas uspokoi...

I tak nie ma co narzekać bo mamy zdrowe dziecko, nic się złego nie dzieje, ale wiadomo że jak już coś jest na rzeczy to nerwy są...

Pearl
życzę Wam postępów, mam nadzieję że ze wszystkim się uporacie i Luk jak najszybciej dotrze do formy.

Kasia
widzisz postępy są ale wiadomo wszystko musi dziać się w swoim tempie. No cicho tu strasznie, udzielają się głównie dziewczyny przed ślubem a te dzieciate z czasem mają cienko jak widać... Ja już dawno nie korzystam z internetu na telefonie bo kiepsko to idzie a na komp siadam od święta, więc tak to wygląda...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pią 3 Cze 2016, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Noo moje dzieciątko ma 5560. Lekarka twierdzi że to za mało i mam go zacząć dokarmiać. Ale dziewczyny na grupe powiedziały że jest ok i poza tym mieści się na siatce centylowej więc nic nie zmieniam na razie. Poczekam te 3 tyg. 30go maja znalazł swoje stópki i poraz pierwszy odwrócił się z brzuszka na plecki. Odwrotnie jeszcze nie wie jak się do tego zabrać język głowę już potrafi wysoko podnosić więc już się nie martwię oczko Pati daj znać co Ci lekarz powie! My w poniedziałek na morfologię a w piątek nad morze Very Happy
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Sob 4 Cze 2016, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia fajnie Wam, ja bardzo dobrze wspominam wyjazd nad morze z tamtego roku, już z większym brzuszkiem ale było super bo miałam dużo siły uśmiech W tym roku nici z wakacji...

Nie ma co popadać w paranoje, skoro mieści się w normie to dobrze, zobaczysz jak będzie przybierał dalej. Pisałam Ci, że z czasem zacznie ładnie trzymać główkę. Ana ma tak że cały czas obraca się z pleców na brzuch, a odwrotnie zrobiła to tylko 2 razy do tej pory, ale z czasem się nauczy. Nawet teraz śpi na brzuchu oczko

No ja zrobię chyba tak, że w poniedziałek zadzwonię albo pojadę do ośrodka i zapytam czy będzie szczepiona, jak mi powiedzą że nie to i tak się umówię do lekarki bo wolę to skontrolować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sob 4 Cze 2016, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No lepiej skonsultuj jeśli Cie to niepokoi. Ja bym sobie nie odpuściła w tym roku bo moja mama jest tam pochowana i jeszcze tam nie byłam od pogrzebu. No i z braćmi chcę się spotkać bo mi się tęskni strasznie już. smutny obracanie ćwiczymy codziennie chociaż po razie żeby się uczył uśmiech mój śpi z nogami do góry uśmiech przytulę go a on sobie nogi na mój brzuch zarzuci i śpi uśmiech no albo z rączkami do góry jak mnie nie ma obok oczko
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolka12
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 695
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Sro 8 Cze 2016, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moje Dziecie ma skonczone 23tyg i wazy 7500. Od kilku dni przechodzimy "coś" polega to na tym, że już nie przesypiamy całej nocy tylko budzimy sie na karmienie raz i kilka razy placzemy przez senn co by mama mogła docenic jak jej BYŁO fajnie spac cala noc. Typuje: brak kupki od kilku dni (preznie rozszezamy diete), nadmiar wrazen (w niedziele chrzciny!wykrzyknik Very Happy ), skok rozwojowy, ząbki (wszyscy od poltora miesiaca przewiduja zabki bo sie slini i wszystko bierze do buzi, a w buzi czysto a ja juz mam drgawki na slowo "zabki")
Z jedzeniem wyglada to tak, ze dajemy mu sloiczki, raz dziennie di max 60ml a on i tak zjada ile mu sie podoba. Marchewka z ziemniaczkiem ze sloiczka jest pyszna a jak mama zrobi to juz jest niejadalna. Takze ten..
Ktoregos dnia bylismy w przuchodni bo Mlody bardzo czesto drapie sie w jedno ucho. Ucho czyste ale ja sie tyyyle dowiedzialam o zywieniu! (Trzeba zrobic "szczepionke z glutenu do konca 5 mies i 10 dni", gotowac dla dziecka tylko na wodzie primavera, on powinien jesc juz zupki 2x dziennie: raz w dzien a drugi raz ok 23, do picia powinien dostawac slodkie bo dzieci na mm dostaja wiecej cukru niz on). Shocked lol Rolling Eyes
Jesli chodzi o siadanie to nadalprzeokropnie ciagnie glowe do gory ale nie wiem jak on niby ma usiasc bez trzymania sie czegos. Dr pozwolil kilka razy na dzien "cwiczyc" podciaganie ale nie di pelnego siadu. Tylko wez wutlumacz mu, ze juz starczy... Rolling Eyes
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
PatrycjaS19915
guru
guru


Dołączył: 29 Sty 2013
Posty: 2472

PostWysłany: Sro 8 Cze 2016, 10:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karolka moja od pewnego czasu też się drapie za uszami, na początku bałam się że coś ją boli i pewnie gdzieś zawiało ale zorientowaliśmy się że tak po prostu ma. Czasem jak ssie pierś bawi się uchem albo jak się denerwuje to za nie ciągnie, także u niej to pewnie taki tik uśmiech

Dziecku niestety nie wytłumaczysz że czegoś nie może a jak na siłę dasz do innej pozycji to bek jakby ze skóry darli...

Ana je pierś jakoś 4 razy dziennie oprócz tego rano kasza, koło 13 zupka (robiona) i tak koło 16-17 daję jej jabłko. W niedzielę z jabłkiem pomieszałam truskawkę bo mamy w ogródku to teściowa wpadła w panikę że co ja robię wykrzyknik Nie obsypało jej, wszystko ok więc pewnie spróbujemy znowu.

Dziś Ana konczy pół roku a jutro szczepienie, zobaczymy czego się dowiemy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
kasia_90
guru
guru


Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 4297
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Sro 8 Cze 2016, 10:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój też się tak łapał za uszko ale nie płakał ani nie było żadnych innych symptomów że może go boleć i stwierdziłam że nic mu nie ma. Widocznie to normalne u maluszków. Znalazł że ma coś odstającego i można to złapać więc się bawi. Mój Mariuszek np ostatnio znalazł "ptaszka" i się na mnie patrzy z szelmowskim uśmiechem i go targa jakby chciał wyrwać język My ostatnio byliśmy na morfologii i wyszła ok. Lekko pozaniżane ale mieści się w normie. Za to od wczoraj ma stan podgorączkowy i ciepłą główkę ale nic mu poza tym nie jest więc nie wiem czy to zęby czy co. Chyba by się rozwinęło coś więcej jakby miał być chory? W piątek nad morze więc mam nadzieję że nam tego nie zrobi język aż się boję przestrasznie :/ co do pokarmów stałych my na razie jeszcze nic nie dajemy. Zaparłam się i nie daję język lekarka kazała właśnie dlatego zrobić morfologię bo stwierdziła że już mu za mało samo mleczko i mam mu podawać zupki bo on napewno ma anemię, a tu zaskoczona była bo racji nie miała.. Patrycja u Was teściowa siała panikę że dajesz dziecku truskawkę a u mnie siali że ja ją jem haha język ale też mu nic nie było oczko Mariusz waży 5560 (w czwartek tyle miał) i 65cm wzrostu uśmiech Karolka kto to Ci takie złote rady dawał?
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Sro 8 Cze 2016, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Luk jak się drapie po uchu to znaczy, że jest zmęczony i senny uśmiech

A u nas progres. Jak się go ustawi do pozycji czworaczej to sam siada uśmiech tylko, jeszcze nie umie sam sobie zrobić pozycji do czworakowania. Albo dupsko w górze albo ręce. No może zacznie w końcu raczkować też.

Ale i tak mam dolinę ostatnio, już mnie ta rehabilitacja przerasta, bo efektów nie widać oczekiwanych ;/ nawet myślałam, czy by na vojtę nie zmienić, ale neurolog nie widzi wskazań do tego rodzaju terapii. Same czarne myśli.
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Plotki i porady doświadczonych mam Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 175, 176, 177 ... 185, 186, 187  Następny
Strona 176 z 187

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group