Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Ubezpieczenie zdrowotne.
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Sob 3 Gru 2011, 12:04    Temat postu: Ubezpieczenie zdrowotne. Odpowiedz z cytatem

Nie widziałam,gdzie wkleić temat,więc zrobiłam to tutaj. Od roku jestem zarejestrowana w urzędzie pracy ( nie szukam pracy,bo mam male dziecko,ale musiałam to zrobić żeby uniknąc pewnych kłopotów). Co za tym idzie jestem tam ubezpieczona. Mam dosyć chodzenia,ściemniania i wgl gdy dają mi propozycje sztażów itd... Więc za tym idzie moje pytanie ; Orientuje się któraś czy mogę być na ubezpieczeniu narzeczonego? Wiem,że będąc żoną na pewno mogę... ale chyba zwariuje jak mam tam chodzić jeszcze 10 miesięcy smutny smutny smutny A znowu lipa nie mieć ubezpieczenia,bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć... ehhh..
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Dzwoneczek
maniak
maniak


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 1470
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Sob 3 Gru 2011, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co mi wiadomo, to nie możesz być na ubezpieczeniu narzeczonego. Jedynie jako żona możesz być na jego ubezpieczeniu.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
(=KaLinka=)
maniak
maniak


Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 1719

PostWysłany: Sob 3 Gru 2011, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzwoneczek napisał:
Z tego co mi wiadomo, to nie możesz być na ubezpieczeniu narzeczonego. Jedynie jako żona możesz być na jego ubezpieczeniu.
dokładnie... niestety wybrać możesz jedynie albo comiesięczne wizyty w urzędzie albo brak ubezpieczenia...
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Sob 3 Gru 2011, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a moge cie spytac czy cała ciaze byłas w urzedzie pracy zarejestrowana i mialas ubezpieczenie?kolezanka jest w ciazy i nie wie czy sie zarejestrowac bo teraz wołaja kartki ,
co zrobic? jest niezamezna i bez pracy
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
limone
guru
guru


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 3347

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...
_________________


Ostatnio zmieniony przez limone dnia Pon 19 Lis 2012, 10:22, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 9:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leila napisał:
a moge cie spytac czy cała ciaze byłas w urzedzie pracy zarejestrowana i mialas ubezpieczenie?kolezanka jest w ciazy i nie wie czy sie zarejestrowac bo teraz wołaja kartki ,
co zrobic? jest niezamezna i bez pracy
Nie byłam w ciazy zarejestrowana,dopiero gdy dziecko się urodziło (biologiczny ojciec przyjął ojcostwo gdy miała 5miesięcy,ja brałam pieniądze jako samotny rodzic i nigdzie nie zgłosiłam tego faktu,że ma ona ojca na akcie urodzenia,bo i tak nie lożyl na nią i nie interesował się. Potem musiałam państwu oddawać pieniądze,które brałan nienależnie. Tzn nie oddałam w rezultacie,bo pisałam pismo i uznali,że jednak byłam bez środków pieniężnych,gdyż ojciec miał dziecko gdzieś. Ale musiałam się zarejestrować do urzędu jako bezrobotna). Z tego widać,że głupota nie boli :\
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ness21
bywalec
bywalec


Dołączył: 19 Paź 2011
Posty: 148

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 9:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karolipio napisał:

Nie da się z ubezpieczeniem podpiąć ponownie pod własnego rodzica?


Wizyty w Urzędzie już podobno nie są co miesiąc a co 3 miesiące.
muszę właśnie zapytać taty,bo zawsze byłam na jego wojskowym ubezpieczeniu i moja córka jest nadal ubezpieczona na niego. Tak to racja,chodzi się co 3miesiące.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
natalia_w
moderator
moderator


Dołączył: 02 Gru 2008
Posty: 4298
Skąd: Łódź

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U rodziców można być ubezpieczonym do czasu nauki. Jeżeli studiujesz dziennie lub zaocznie to nadal Cię rodzice mogą ubezpieczać. U narzeczonego możesz być ubezpieczona dopiero po ślubie.

Ja też miałam ten problem, tylko że u mnie mąż nadal studiował, był ubezpieczony przy tacie i pracował na umowę o dzieło i nie mógł nas przy sobie ubezpieczyć. Więc założyłam własną działalność. Teraz razem z Dianą mamy ubezpieczenie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Elmuszka
moderator
moderator


Dołączył: 15 Sie 2010
Posty: 4494

PostWysłany: Nie 4 Gru 2011, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, może jak bierzesz kościelny i nie ma dla Ciebie większego znaczenia cywilny to go weźcie? Ja brałabym pod uwagę, ale wiadomo, różnie bywa i nie każdemu to odpowiada.
Albo zapisz się do jakiejś szkoły policealnej, podepniesz się tym samym pod rodziców.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
leila
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 584

PostWysłany: Pon 20 Lut 2012, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy przy umowie zlecenie pracodawca płaci składki na ubezpieczenie zdrowotne ?czy taka umowa liczy sie do emerytury?
_________________
szczęścia i miłości,fortuny uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Porady i opinie na tematy różne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group