Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Niezależność po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lauraire
guru
guru


Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 8431

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam żadnego wiekszego dorobku naukowego i kulturalnego nie mam (jeszcze Twisted Evil ), ale z racji, że w Polsce tylko ja jedna noszę (nosiłam) swoje panieńskie nazwisko, za nic nie mogłam się go pozbyć, takze mimo braku szczególnych osiągnieć i tak widziałam i dalej widzę w tym duży sens. Mam dwa nazwiska i bardzo dobrze mi z tym. uśmiech Oba nazwiska mi się podobają, pasują do siebie i mimo, że są długie wcale nie jest to tak kłopotliwe jak mnie starszono. uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdemu wg. uznania uśmiech i tyle. Na pewno łatwiej jest po rozwodzie jak się tylko odłącza jeden człon Very Happy
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mel
bywalec
bywalec


Dołączył: 21 Mar 2014
Posty: 109

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym zmienić swoje nazwisko po ślubie, bo jest ciężkie, długie i go nie lubię. język Irytuje mnie też, gdy pytają się o kolejność liter: mam w nazwisku dwa "ż", jedno z kropką, drugie bez. Choć powinnam to zrozumieć, bo ja też nie chciałabym czyjegoś nazwiska napisać z błędem. uśmiech Dodatkowo w szkole nauczyciele zawsze je przekręcali, a koledzy wymyślali mi ciekawe przezwiska. oczko Teraz nie rusza mnie już, kiedy ktoś ze szkolnych lat tym przezwiskiem się do mnie zwróci (trafiają się tacy..), ale gdy byłam młodsza, zawsze mnie to smuciło i denerwowało. Ah, zapomniałam dodać, że mam też długie imię, więc gdy się podpisuję się pełnym imieniem i nazwiskiem, długo to trwa (w sumie to 16 liter Confused).
Gdy informowaliśmy rodziców o zaręczynach mój ojciec wyskoczył z pytaniem "Rozumiem, że zostajesz przy swoim nazwisku?" (z naciskiem na "swoim"). Evil or Very Mad Przyznam, że zrobiło mi się wstyd, bo byli też przy tym rodzice mojego narzeczonego, a oni są tradycjonalistami. Rolling Eyes A zapytał o to, bo mamy rodzinny biznes i jedyną osobą gotową do jego przyjęcia jestem ja - nie mam rodzeństwa. Jak się później tłumaczył, nie chce, żeby jego ciężka praca nad tym nazwiskiem przepadła. Rozumiem to, ale nie musiał od razu tak z tym wyskakiwać i deklarować tego w taki sposób. Rolling Eyes
Za to nazwisko mojego narzeczonego ma ładny wydźwięk, jest zgrabne i w miarę krótkie. No i ciężko je przekręcić, bo jest łatwe. język Bardzo chciałabym zamienić swoje na jego, ale jeszcze nie wiem, jak to rozwiązać. Confused Dwuczłonowe odpada, bo po prostu wyglądałoby to komicznie. Rolling Eyes
Nawet jeszcze nie zaczęliśmy przygotowań do ślubu, a już zaczynają pojawiać się problemy.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Mani_ani
guru
guru


Dołączył: 17 Lip 2013
Posty: 3497

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja wybrałam nazwisko dwuczłonowe. Póki co podpisuję się 17 literami, po ślubie 24, ale jestem na tyle mocno przywiązana do mojego nazwiska i tak bardzo lubię wydźwięk mojego imienia i nazwiska, że przynajmniej póki co nie przeszkadza mi wizja dłuższego podpisywania się uśmiech

Mel jeszcze masz czas, żeby opowiedzieć się po którejś stronie, prawda jest taka, że po mału będzie klarowała Ci się w głowie jakaś decyzja uśmiech Ja uważam, że nie ma co robić czegoś przeciw sobie - jeśli chcesz zmienić nazwisko, bo nie lubisz swojego, to to zrób. Szkoda, że nie bierzesz pod uwagę dwuczłonowego, bo to by rozwiązało problem uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasia11889
uzależniony
uzależniony


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 881

PostWysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam zmieniam nazwisko uśmiech Chociaż niektórzy mówią, że "z deszczu pod rynnę" język Czasami jak się z T. przedrzeźniamy to w sumie też tak mówię język Ale jakoś nigdy nie myślałam, że mogłabym zostać przy swoim.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pluszak
guru
guru


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 2162
Skąd: TRN

PostWysłany: Pon 24 Mar 2014, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja również mam 2, krótkie nie są, ale podobają mi się. Ciężko mi było rozstać się ze swoim, zresztą studiowałam i miałam już swoją firmę biorąc ślub i łatwiej mi jakoś było dopisać drugie niż całkowicie zmieniać uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Paula_87
kandydat
kandydat


Dołączył: 03 Maj 2014
Posty: 11

PostWysłany: Pon 5 Maj 2014, 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja właśnie myślę o tym, by mieć dwuczłonowe. Mam piękne, polskie nazwisko, z którego jestem dumna i bardzo je lubię w połączeniu z moim imieniem. Osiągnięć naukowych co prawda nie mam, ale pracuję w specyficznej branży. Nazwisko mojego Ł. jest krótsze, ale trudne i rzadkie - zawsze je trzeba literować w urzędzie czy w przychodni. Chciałabym to połączyć, ale Ł. uważa, że powinnam nosić tylko jego nazwisko.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 5 Maj 2014, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja nie mam zdania każdy robi jak uważa jeśli chodzi o nazwisko
pytanie tylko czy zmiana, pozostanie przy swoim czy połączenie nazwisk jest jakąś oznaką niezależności?
dla mnie niezależność w ogóle nie łączy się z nazwiskiem

ja wybrałam nazwisko męża bo po prostu jest ładniejsze niż moje panieńskie i ot cała filozofia
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aveline
bywalec
bywalec


Dołączył: 26 Maj 2014
Posty: 157

PostWysłany: Sob 31 Maj 2014, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja zmienię. Nic takiego nie osiągnęłam pod swoim nazwiskiem, oprócz skończenia studiów i napisania pracy magisterskiej. oczko Za to narzeczony ma własną firmę, która w przyszłości rozszerzy swoje horyzonty i już w innym mieście chce, żebym z nim prowadziła tam oddział. uśmiech Chcemy stworzyć jedną markę. I tak jestem jego księgową, więc na jedno wychodzi. język Dlatego planuję przejąć jego nazwisko, mimo tego, że mam sentyment do swojego. Poza tym po ślubie nie wyobrażam sobie, żebym miała inne nazwisko niż przyszłego męża, nawet gdybyśmy takich planów na przyszłość nie mieli. uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
judytkaxx
kandydat
kandydat


Dołączył: 07 Lip 2014
Posty: 83

PostWysłany: Czw 24 Lip 2014, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nigdy nie miałam z tym problemów, ani przed ślubem, ani po. Nawet teraz wychodzę z koleżankami na imprezy sama, a mąż czasami idzie do pracy na nockę. Ja ma fb on nie i w ogóle nie ma takiej potrzeby aby mi zaglądać w telefon pocztę itp.
A przy okazji fb zaglądałyście już może na ten nowo powstały sklep na https://www.facebook.com/tvokazje ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Następny
Strona 10 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group