Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Niezależność po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martita8503
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 2092
Skąd: okolice Krakowa

PostWysłany: Wto 29 Lis 2011, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
Juliette napisał:

A ja nie rozumiem dlaczego ktoś uważa, że ktoś inny doszukuje się "drugiego dnia" Wink Jesteśmy ludźmi, posługujemy się rozumem, więc nasze przemyślane decyzje zawsze są czymś umotywowane. A dyskusja może dotyczyć tego czy naszym zdaniem jakaś motywacja jest słuszna/mądra/dobra czy nie. Stwierdzeniem "to jest indywidualna sprawa" można uniemożliwić każdą wymianę zdań.


Moja droga Juliette. Czekałam, aż odpowiesz na mój komentarz Smile i uwierz mi, wiedząc jak lubisz polemizować z forumkami, ani mi w głowie uniemożliwianie Ci rozmów i dyskusji na jakikolwiek temat. Jeśli chcesz drążyć tą kwestię, proszę Cię bardzo. Jedyne, co mi się tu nie podoba to szukanie tego przysłowiowego drugiego dna przez Ciebie. Bo to, dlaczego ktoś przyjął takie nazwisko już wiemy, tak?

Bo mu babcia kazała, bo mu bozia tak na ucho szepnęła, bo tak wyszło w horoskopie - obojętnie, jaki by nie był to powód, dana osoba tak właśnie zrobiła. Ale znów to, czy jest to "bezmyślne powielanie" czy "podążanie za tradycją" i czy to jest słuszne, mądre, dobre czy nie pozostawmy może każdej z nas z osobna do przemyślenia, zamiast usiłować komukolwiek udowadniać, że nie jest tak, jak myśli.


metko, ale mi dobrze zrobiłaś swoją wypowiedzią Twisted Evil nawet nie wiesz jak uśmiech
_________________
"[...] miłość trzeba budować, odkryć ją to za mało"



Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
gorzata
początkujący
początkujący


Dołączył: 17 Paź 2013
Posty: 1

PostWysłany: Czw 17 Paź 2013, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chociaż do mojego ślubu jeszcze sporo czasuto ja rozważam dwuczłonowe z bardzo prostego powodu : mam na imię tak samo jak moja przyszła teściowa, co mogłoby rodzić drobne problemy logistyczne gdybyśmy kiedyś z teściami zamieszkali, np. korespondencja.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja zostaje przy swoim nazwisku.
Wszyscy są "zachwyceni" i ciosają kołki na mojej głowie.
M. się śmieje, że mam jaja jak mało który facet i nie poddaje się w swoich przekonaniach.
Oczywiście największy foch ze strony teściowej, to taki brak szacunku....język
Już chciałam powiedzie, że nie chce aby nikt mnie z nią łączył przez nazwisko, ale darowałam sobie:P
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kasztanowa
guru
guru


Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 11191

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

serena napisał:
Już chciałam powiedzie, że nie chce aby nikt mnie z nią łączył przez nazwisko, ale darowałam sobie:P

Dobre Very Happy
Mało kobiet decyduje się na pozostanie przy swoim nazwisku uśmiech Podwójne tak, ale swoje? Chyba pionierką będziesz wśród znajomych uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracowałam długo i ciężko na swoje nazwisko, bez walki nie oddam...
poza tym moje nazwisko to nie tylko słowo, ale styl życia oczko
Oczywiście, gdyby partner bardzo nalegał, to zmuszona byłabym sprawę raz jeszcze przemyśleć. Na szczęście szanuje moje zasady, czasem bąknie coś tam pod nosem o nazwisku, ale potem jest "przepraszam, matka zaś mi głowę o to zawracała.. zaś mota"
Taka ma teściowa kochana
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 17:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aż mnie korci żeby zapytać co to za nazwisko język
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
serena
maniak
maniak


Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 1583

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

shadow's wife nie wolno się reklamować na forum język
Nie dam się podpuścić i potem wywalić uśmiech
Ale pociesze Cię, jest tak popularne, że hoho.. w moim fachu jednym czy drugim jest duża zbieżność nie tylko nazwiska jak i też imienia uśmiech To takie by było szukanie igły w stogu siana uśmiech
Poza tym na prawdę mało istotna sprawa uśmiech
_________________
Taka zwykła wariatka,czyli zło konieczne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no jasna sprawa uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 10 Mar 2014, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasztanowa napisał:
serena napisał:
Już chciałam powiedzie, że nie chce aby nikt mnie z nią łączył przez nazwisko, ale darowałam sobie:P

Dobre Very Happy
Mało kobiet decyduje się na pozostanie przy swoim nazwisku uśmiech Podwójne tak, ale swoje? Chyba pionierką będziesz wśród znajomych uśmiech


U mnie ostatnio jest to bardzo popularne.. Na studiach kilka dziewczyn zostawiło swoje nazwisko. Wychodzi na to, że więcej została przy panieńskim niż wybrała dwuczłonowe..
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
pearl.jamka
guru
guru


Dołączył: 31 Paź 2013
Posty: 3322

PostWysłany: Nie 23 Mar 2014, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pewnie bym mogła zostawić swoje panieńskie - w sumie 16 osób w Polsce tak się tylko nazywa, więc rozpoznawalna dzięki niemu jestem, ale doszłam do wniosku, że skoro mamy tworzyć swoją rodzinę, a ja nie jestem ani lekarzem z dorobkiem ,ani naukowcem z dorobkiem itp. to nie ma sensu zostawiać swojego (swojego lub dwuczłonowego).
Uśmiech narzeczonego w USC kiedy wypisywałam tę karteczkę dot. nazwisk po ślubie - bezcenny uśmiech
_________________
Wiadro cierpliwości przyjmę! Pilnie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 9 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group