Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Niezależność po ślubie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Nie 27 Lis 2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
to i ja dorzucę swoje trzy grosze.

nie, wybór nazwiska nie jest żadnym dowodem na niezależność.
i doprawdy nie rozumiem, dlaczego zawsze usiłujemy się w naszych decyzjach doszukiwać drugiego dna.

jakie nazwisko przyjmiemy jest sprawą indywidualną, a kwestię niezależności należałoby rozpatrywać chyba w innych kategoriach, nie sądzicie?


Najmądrzejszy post tutaj oczko
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marta_ges
moderator
moderator


Dołączył: 02 Paź 2009
Posty: 7062
Skąd: Lublin

PostWysłany: Nie 27 Lis 2011, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
to i ja dorzucę swoje trzy grosze.

nie, wybór nazwiska nie jest żadnym dowodem na niezależność.
i doprawdy nie rozumiem, dlaczego zawsze usiłujemy się w naszych decyzjach doszukiwać drugiego dna.

jakie nazwisko przyjmiemy jest sprawą indywidualną, a kwestię niezależności należałoby rozpatrywać chyba w innych kategoriach, nie sądzicie?


Polać jej szampan
W 100% się zgadzam Wink
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Juliette
guru
guru


Dołączył: 05 Gru 2008
Posty: 2929

PostWysłany: Nie 27 Lis 2011, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
nie, wybór nazwiska nie jest żadnym dowodem na niezależność.

Oczywiście.
metka napisał:
i doprawdy nie rozumiem, dlaczego zawsze usiłujemy się w naszych decyzjach doszukiwać drugiego dna.

A ja nie rozumiem dlaczego ktoś uważa, że ktoś inny doszukuje się "drugiego dnia" Wink Jesteśmy ludźmi, posługujemy się rozumem, więc nasze przemyślane decyzje zawsze są czymś umotywowane. A dyskusja może dotyczyć tego czy naszym zdaniem jakaś motywacja jest słuszna/mądra/dobra czy nie. Stwierdzeniem "to jest indywidualna sprawa" można uniemożliwić każdą wymianę zdań.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sheryl
maniak
maniak


Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 1221

PostWysłany: Nie 27 Lis 2011, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

............

Ostatnio zmieniony przez Sheryl dnia Wto 17 Sty 2012, 22:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
metka
moderator
moderator


Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 3676

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juliette napisał:

A ja nie rozumiem dlaczego ktoś uważa, że ktoś inny doszukuje się "drugiego dnia" Wink Jesteśmy ludźmi, posługujemy się rozumem, więc nasze przemyślane decyzje zawsze są czymś umotywowane. A dyskusja może dotyczyć tego czy naszym zdaniem jakaś motywacja jest słuszna/mądra/dobra czy nie. Stwierdzeniem "to jest indywidualna sprawa" można uniemożliwić każdą wymianę zdań.


Moja droga Juliette. Czekałam, aż odpowiesz na mój komentarz Smile i uwierz mi, wiedząc jak lubisz polemizować z forumkami, ani mi w głowie uniemożliwianie Ci rozmów i dyskusji na jakikolwiek temat. Jeśli chcesz drążyć tą kwestię, proszę Cię bardzo. Jedyne, co mi się tu nie podoba to szukanie tego przysłowiowego drugiego dna przez Ciebie. Bo to, dlaczego ktoś przyjął takie nazwisko już wiemy, tak?

Bo mu babcia kazała, bo mu bozia tak na ucho szepnęła, bo tak wyszło w horoskopie - obojętnie, jaki by nie był to powód, dana osoba tak właśnie zrobiła. Ale znów to, czy jest to "bezmyślne powielanie" czy "podążanie za tradycją" i czy to jest słuszne, mądre, dobre czy nie pozostawmy może każdej z nas z osobna do przemyślenia, zamiast usiłować komukolwiek udowadniać, że nie jest tak, jak myśli.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosiula
guru
guru


Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 3139
Skąd: Śląsk

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 11:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z metką, wybór nazwiska nie ma nic wspólnego z niezależnością, ja mam nazwisko męża, mąż pracuje i zarabia ja jeszcze studiuję mam pełen dostęp do konta i naszych pieniędzy czuję się niezależna ale pytanie czy w małżeństwie można być w 100% niezależnym? chyba nie bo wystarczy że zależy nam na mężu/żonie i już jesteśmy zależni uśmiech
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
deina
guru
guru


Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 2045
Skąd: Warszawa/Zatory

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dałam się mężowi namówić na przyjęcie jego nazwiska, ponieważ argumentował długo i namiętnie, że podwójne będzie za długie, że będzie stwarzało problemy w bankach, urzędach i rubryczkach. W końcu mnie jakoś przekonał i odżałować tego nie mogę, bo moje nazwisko było dla mnie cenną rodzinną wartością, byłam z niego dumna, przywiązana doń również, nie mówiąc już o tym, że pod nim publikowałam.

W zasadzie jednak pod mężowskim nazwiskiem figuruję wyłącznie w dowodzie, który w końcu, po roku od ślubu, zdecydowałam się wyrobić, i na innych papiórkach. Przedstawiam się wyłącznie panieńskim, piszę pod panieńskim, występuję pod rodowym nazwiskiem wszędzie tam, gdzie w grę nie wchodzą opcje urzędowe. Wilk syty i owca ledwie napoczęta.

Nie upatrywałabym bezpośredniego związku zachowania nazwiska z niezależnością. Ale symbolu - owszem. Wiem po sobie.
_________________
And you who seek to know Me, know that the seeking and yearning will avail you not, unless you know the mystery: for if that which you seek, you find not within yourself, you will never find it without.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 13:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja JESZCZE większych osiągnięć w mojej branży nie mam. U mnie powód tak naprawdę jest banalnie prosty- bardzo podoba mi sie kompilacja mojego imienia i panieńskiego nazwiska- Często obcy ludzie, którym się przedstawiam są zadziwieni, ze tak powiem "melodyjnością" ich brzmienia.
P. ma nazwisko nie-za-ładne, bardzo ciężkie do wymówienia dla obcokrajowców. Wezmę je sobie jako drugie- ale również jak przedmówczyni mam zamiar w życiu posługiwać sie głównie panieńskim. Jest ono moje, określa mnie i koniec. Nie czuję się na siłach je odrzucić..... Podwójne i tak jest ustępstwem na rzecz P. bo najchętniej zostałabym przy swoim, ale staram sie zrozumieć, zaakceptować jakieś jego obiekcje.....
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sheryl napisał:
Ewelina - wcześniej to właśnie Ty pisałaś, że 2 nazwiska lub tylko swoje nazwisko to jest sposób na niezależność...


Co takiego?


Cytat:
Też nie dopatruję się w tym niezależności.. Nazwisko nic tu nie zmienia. Oboje w jakimś stopniu byliśmy niezależni przed ślubem, jesteśmy po i to, że przyjęłam drugi człon nazwiska nie ma żadnego wpływu. Tym bardziej, gdybym zdecydowała się na jego nazwisko nie wiązałoby się to z ograniczeniem. Ale z drugiej strony decydując się na małżeństwo godzimy się na jakiś stopień zależności..
Ale skoro komuś to pozwala na poczucie się niezależnym, to może i coś w tym jest, każdy dopatruje się czegoś innego w pewnych wyborach.

_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Pon 28 Lis 2011, 17:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

metka napisał:
Juliette napisał:

A ja nie rozumiem dlaczego ktoś uważa, że ktoś inny doszukuje się "drugiego dnia" Wink Jesteśmy ludźmi, posługujemy się rozumem, więc nasze przemyślane decyzje zawsze są czymś umotywowane. A dyskusja może dotyczyć tego czy naszym zdaniem jakaś motywacja jest słuszna/mądra/dobra czy nie. Stwierdzeniem "to jest indywidualna sprawa" można uniemożliwić każdą wymianę zdań.


Moja droga Juliette. Czekałam, aż odpowiesz na mój komentarz Smile i uwierz mi, wiedząc jak lubisz polemizować z forumkami, ani mi w głowie uniemożliwianie Ci rozmów i dyskusji na jakikolwiek temat. Jeśli chcesz drążyć tą kwestię, proszę Cię bardzo. Jedyne, co mi się tu nie podoba to szukanie tego przysłowiowego drugiego dna przez Ciebie. Bo to, dlaczego ktoś przyjął takie nazwisko już wiemy, tak?

Bo mu babcia kazała, bo mu bozia tak na ucho szepnęła, bo tak wyszło w horoskopie - obojętnie, jaki by nie był to powód, dana osoba tak właśnie zrobiła. Ale znów to, czy jest to "bezmyślne powielanie" czy "podążanie za tradycją" i czy to jest słuszne, mądre, dobre czy nie pozostawmy może każdej z nas z osobna do przemyślenia, zamiast usiłować komukolwiek udowadniać, że nie jest tak, jak myśli.

Dokładnie tak to widzę, Metko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group