Ślub-Wesele.pl - odwiedź nasz portal ! Fryzury ślubne 2016 Komis ślubny Baza firm Życzenia ślubne :: Portal dla nowoczesnych rodziców - AchTeDzieciaki.pl

Forum ślubne Ślub-Wesele.pl

Niezależność po ślubie
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przyjmuję nazwisko Ł.
Nie pasuje połączenie i w sumie dobrze, bo szczerze mówiąc nie podobają mi się długie nazwiska. Czasem jest też tak, że obydwa nazwiska są długie, a ludzie jeszcze je łączą. No i katastrofa z tego wychodzi Wink

Poza tym, ja rozumiem zasadność łączenia, jeśli ma się jakieś dokonania naukowe, jest się rozpoznawanym pod tym konkretnym- jeśli jest marką, w innych przypadkach nie wiem o co chodzi? O chęć bycia "niezależną"?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
spasi
maniak
maniak


Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 1036
Skąd: okolice Warszawy

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore podpisuję się pod tym w 100%
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
ewelinka89
moderator
moderator


Dołączył: 09 Mar 2011
Posty: 9831

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
J O chęć bycia "niezależną"?



Można zadać to samo pytanie - dlaczego facet się obraża, skoro kobieta chce przejąć jego nazwisko razem ze swoim. Dlaczego boli go, skoro to nie on zmienia nazwisko, które nosił przez 20 - 30 lat? Oczekuje, że kobieta ma być "uzależniona" od niego?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja to widzę jeszcze inaczej - skoro będziemy tworzyć zespół, to lepiej, żeby miał on jedną nazwę oczko.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Karolina1984
guru
guru


Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 6034

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam po prostu ładne nazwisko, medialne, a P ma. śmieszne język

No i w takim rozrachunku wolę swoje uśmiech
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nheledore napisał:
Ja przyjmuję nazwisko Ł.
Nie pasuje połączenie i w sumie dobrze, bo szczerze mówiąc nie podobają mi się długie nazwiska. Czasem jest też tak, że obydwa nazwiska są długie, a ludzie jeszcze je łączą. No i katastrofa z tego wychodzi Wink

Poza tym, ja rozumiem zasadność łączenia, jeśli ma się jakieś dokonania naukowe, jest się rozpoznawanym pod tym konkretnym- jeśli jest marką, w innych przypadkach nie wiem o co chodzi? O chęć bycia "niezależną"?


A ja będę miała dwuczłonowe, bo w Polsce (na 99%) nie ma nikogo poza moją rodziną z takim samym nazwiskiem jak moje, o! uśmiech
I w sumie to chciałam na początku przyjąć nazwisko połówka, ale to on mnie namówił szczerze mówiąc do dwuczłonowego.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
nheledore
moderator
moderator


Dołączył: 15 Lip 2011
Posty: 6798
Skąd: K/T

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ewelinko, faceci się nie obrażają, tylko ich duma na tym cierpi. Od całych pokoleń jest tak, że to kobieta przyjmuje nazwisko męża. Mimo, że teraz się to zmienia, że często kobiety decydują się zostać przy swoim nazwisku- wciąż są w mniejszości.
No i faceci nie odczuwają już tak bardzo swojej misji "podtrzymania rodu".
Chyba tu o to chodzi.

Nie chciałabym być zrozumiana źle- nie mam nic do nazwisk dwuczłonowych, pod warunkiem, że obydwa pasują do siebie. Jestem przeciwna zostawianiu swojego nazwiska na siłę. To odbieram za usilną chęć pozostania niezależną.

A jeszcze inna para kaloszy, to jak to potem wytłumaczyć dzieciom itd.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
shadow's wife
guru
guru


Dołączył: 15 Maj 2011
Posty: 10413
Skąd: Warszawa

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nheledore Very Happy moje pasuje idealnie do połówkowego Embarassed

I myślę, że wyraziłaś się jasno i na pewno każdy zrozumie o co Ci chodzi uśmiech
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Marga
guru
guru


Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 11483

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też mam nietypowe nazwisko i bardzo rzadkie, ale właśnie dlatego mam go serdecznie dość - od przedszkola muszę słuchać oznak zdziwienia, może to wnerwiać, serio-serio uśmiech. Bratu pozostawiam tę przyjemność Very Happy.
_________________

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agata85
guru
guru


Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 4318

PostWysłany: Wto 22 Lis 2011, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehe, ja przyjęłam nazwisko męża i na wieść o tym obraził się...tata. Był przekonany, że nazwiska połączę, natomiast mama pikietowała, żebym zostawiła swoje, panieńskie. Nie skorzystałam jednak z żadnej z opcji, nie chciałam łączyć nazwisk, nie byłam szczególnie przywiązana do panieńskiego i dzięki temu mam proste, krótkie, polskie nazwisko, nie sprawiające żadnych problemów uśmiech
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ślubne :: strona główna -> Nasza codzienność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 1 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies możesz określić w ustawieniach Twojej przeglądarki.



Warszawa : Katowice : Kraków : Poznań : Wrocław : Łódź : Szczecin : Gdańsk : Toruń : Bydgoszcz : Częstochowa : Olsztyn : Rzeszów : Piła : Zielona Góra : Lublin : Kielce

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group